Kada niste u traktoru, vozite

Mercedes moze na jednu stranu a svi ostali proizvodjaci na drugu.
Uvek je i daleko bio ispred vremena a jos dalji od konkurencije.
Ko ne veruje nek se informise o pullmanu sa pocetka 60-ih, o paketu opreme iz tog vremena....
Ali kako godine prolaze tako se i to menja, valjda se najvise ide na profit a kvalitet je u nekom drugom planu.
Iz tih 123, 124 je retko ko kad vadio motor sem kad odu na otpad a danas mnogo izvadjenih sam video iz Sprintera...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Izgleda da radni vek tog plivajuceg zamajca puno zavisi od vozaca. 2010 kada smo kupili Mazdu 6 bio mu je los plivajuci sa 67k km i odmah smo morali da menjamo. Danas taj auto ima 325k km i jos uvek mu besprekorno radi.

U to vreme kada su ga menjali u zvanicnom servisu rekli su mi da izbegavam naglo dodavanje gasa na malim obrtajima ( ispod 2000 obrtaja ) i tako ce da traje jako dugo. Tako je i bilo.
 
Ja to nebih nazvao najlepšim, nego auto sa jakim karakterom..
U te sa karakterom po meni spadaju:
Merc 123/126, buba, bmw 635, porsche carera, fiat 132, lada special, dodge charger(moj omiljeni),,

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Која ти је "Лада Специјал"?

ВАЗ 2103
1978-VAZ-2103-Lada-1500-LS-4000E.jpg


... или ВАЗ 2106

q2AKGhJTcSLO8KZtZin4u9hQpU8-960.jpg


?
 
124 coupe mi je vrh, gledao sam ali je gotovo nemoguce doci do takvog jednog dobrog primerka.
Cena za ne verovati ali svejedno bih ga pre vozio nego noviju "E" klasu.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mecka 124 je po meni neprevazidjen auto, vozio sam se u svemu i svacemu ali taj auto nemam sa cime da uporedim, da su nastavili samo da mu unapredjuju opremu i da ubacuju nove motore uz neki restyle i tjt jer ona udobnost i trajnost mislim da je neponovljiva.. Cale kupi 2006e 250D '88 godiste i eno ga sad se ne vozi, dosli noviji automobili, ove godine ga nismo ni registrovali.. Hteo da ga proda za 1000e pre par godina, rekoh neka ga vozice se to jos.. :D Ja kad sam kupovao auto izleti mi dobra prilika za Talismana a posto sam vec bio u Renou i to mi nije smetalo rekoh ajde moze, kazu francuzi su udobni.. Mozda sam previse ocekivao ali ne moze ni da se poredi sa dedom, tvrd je nekako na vesanju preko nekih lezecih prelazim prvom 8-9 km/h da ne iskocim iz sedista xD
 
Mislim na Ladu Specijalku koja se ovde vozila i svi su znali o kom se autu radi.
Пааа... беше тзв. "Лада Специјал 1500" (мотор од 1.452 литара са ознаком 2103), што је био модел ВАЗ 2103, а беше и "Лада Специјал 1600" (мотор од 1,569 литара са ознаком 2106; осим по ознаци, онакав какав се стављао у "Ниве" до појаве 1,7 мотора), што је модел ВАЗ 2106, а спољне разлике на аутомобилима су такве да дају различит "вајб" тим моделима. Зато и питам да ли правиш разлику између та два модела.

Да не грешим душу, па додајем накнадно: код "Ладе" је било период да се у ауто уграђују мотори који су били "на стању" или за разна тржишта, па има у оба модела и мотор 1,3 (ВАЗ 21011), али и тај из модела 2103 у 2106, чак 'и 1,2 (ВАЗ 2101) из модела 2101 (она прва "шифоњерка") у моделу 2103. Шизење-лудење, ако покушаваш да пратиш историку марке.
 
Poslednja izmena:
Ja u slobodno vreme rasturam uslužno BMW za delove, taj N47 odma ode još se i ne ohladi :/
Na 2.0 N47 motorima puca lanac, baš zbog neodržavanja, ponajviše zbog dugih intervala zamjene ulja. Fabrika preporučuje na 30 hiljada i to ga uništi. Taj motor je ugrađivan mislim od 2007 do 2014 godine. Inače jak i ekonomičan motor.
A 3.0 je aždaja koja ide i ide.

Neko je pitao koliko košta održavanje nekog premium brenda, to sve zavisi od predhodnih vlasnikam kako su održavali
[/QUOTE
 
Пааа... беше тзв. "Лада Специјал 1500" (мотор од 1.452 литара са ознаком 2103), што је био модел ВАЗ 2103, а беше и "Лада Специјал 1600" (мотор од 1,569 литара са ознаком 2106; осим по ознаци, онакав какав се стављао у "Ниве" до појаве 1,7 мотора), што је модел ВАЗ 2106, а спољне разлике на аутомобилима су такве да дају различит "вајб" тим моделима. Зато и питам да ли правиш разлику између та два модела.
Specijal je bila 1500 a 1600 je bila 2106 i ona je nosila oznaku "Super"
 
Nazad
Vrh