Kada niste u traktoru, vozite

Ovi noviji automobili imaju lanac mrtva trka koji je slabiji dal kod njih il na ponika biciklu.
A ljudi se teše da je kao na starim automobilima dvostruki ojacani
Da na starijim autima su bili dvoredni. Recimo na Mercedesu w124, lanac možeš šlepati auto sa njim.
Takav Mercedesa w124 250d 91.gp., već 17 godina je kod nas, prije dvije godine stane otišao mu plivajući zamajac, majstor kaže lamela još uvijek dobra, a ima 550 hiljada na satu (a pravih ko zna), sve je koštalo 125e sa zamjenom.
Jedino ima je limarija slaba.
 
Pre će biti neka preteča plivajućeg, više kao ublaživač udara prilikom naglog puštanja kvačila... Slabo baratam, al uglavnom ima neki andrak
 
luk-415001411.jpg
 
Od početka devedesetih godina imamo 124 200d. Na 400000 mu je stao sat, ko zna koliko je prešao. Kuka mu se izlizala jer je od tovarenja često udarala aasfalt. Ne vozi se već desetak godina, neće se prodati verovatno nikad. 3 godine nije paljen i sad rel skoro mu stavih neki akomulator i upali raga na zub. Neverovatno....
 
Momo, po meni to nije nista pohvalno pa da ga hvalimo zbog toga. Onoliki auto, onako masivan i tezak, a slabasan, sta mu je to trebalo?
Inace sam mislio da je A6 2,5 tdi 140ks bio prvi serijski auto koji je imao plivajuci zamajac.
 
Momo, po meni to nije nista pohvalno pa da ga hvalimo zbog toga. Onoliki auto, onako masivan i tezak, a slabasan, sta mu je to trebalo?
Inace sam mislio da je A6 2,5 tdi 140ks bio prvi serijski auto koji je imao plivajuci zamajac.
Šta mu je to trebalo? Posle 30 godina vidi ga...
Konkurenciju ne pamtim kad sam video na putu u zadnje vreme, a ovi se još dosta kotrljaju... Ipak su znali u to vreme što im je to trebalo...
 
Baš naprotiv , taj zamajac nije opterećenje nego neka vrsta rasterećenja transmisije , razlog što nije išao u manje motore i manje automobile je vjerovatno zbog cijene koštanja samo.
 
Da na starijim autima su bili dvoredni. Recimo na Mercedesu w124, lanac možeš šlepati auto sa njim.
Takav Mercedesa w124 250d 91.gp., već 17 godina je kod nas, prije dvije godine stane otišao mu plivajući zamajac, majstor kaže lamela još uvijek dobra, a ima 550 hiljada na satu (a pravih ko zna), sve je koštalo 125e sa zamjenom.
Jedino ima je limarija slaba.
Moj deda dobio od nekog čoveka takav lanac i vezivao bikove u štali sa njim.
 
Bas to i kazem. Sta ima njemu da rastereti kad je ionako slabasan?
Nisu svi w124 slabašni kako kažeš, imaju i jaki samo ljudi nisu kupovali, imaš 250td, pa 300td, a ima i benzinac 500 kao najjači.
To su bile prave limuzine, jednostavno krstarice, nisu za jurcanja.
I da budemo iskreni u svoje vrijeme po meni najljepši u odnosu na konkurenciju. I danas kada se pogleda ta linija ne izgleda tako staro.
 
Sta, da nije imao taj plivajuci sad se ne bi kotrljao.
Ne samo plivajući, kao izdvojena stvar, već ceo taj inženjerski poduhvat, baš nigde nisu štedeli, pa su valjda znali šta rade i šta će im to.. .
Da me ne shvatiš pogrešno, poštujem i druge proizvođače , pogotovo iz tog "zlatnog" perioda nemačke auto industrije, kad su prvo inženjeri i dizajneri odrađivali svoje, pa tek onda ekonomisti određivali cenu...
 
Nazad
Vrh