Kada niste u traktoru, vozite

Ako ne mora da je zvucnija marka ja sam takodje za nesto tipa Kadjar, Tucson ili Qashqai, ako treba nesto zvucnije onda Tiguan ili Q5, njih poznajem i po meni svi vrede a svi su relativno mali potrosaci, pogotovo prva 3.. Mada nisam ja merodavan, ceo zivot vozim samo Renault.. 😅
 
Putine možda se nismo razmeli ja sam se nadovezo na nortov post o kadjaru, znam da u njih ugradjuju 1.5 i 1,6 dizele imam u x trajalu 1.6 dizel i smešno mala potrošnja ,slična onoj koji je on naveo, sad vidim da su krenili motore od 1750 kubika pišem o renoovim motorima koje u zadnje vreme stavljaju,a to što kažeš em mala kubikaža em tri cilindra a najveći fazon što uopšte nisu mali potrošači,vozio sam jednog pola trocilindraša skoro pa sam video da nije to ni blizu što oni navode u snazi .
 
U službenom dasteru 1.5 dci gura preko 380000 servis uglavnom na 15 hiljada, ali se znalo desiti da prebaci i 30.
Vozi se po svakakvim vukojebinama, do sada promijenio tridesetak vozača (upitnih vozačkih vještina) i ne posustaje.
Uz malo bolje gume prilično sposobno vozilo za svaki dan na selu.
 
Da li je neko imao iskustva sa X3 177 ks,kakva su iskustva?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Tast ga ima, oko godinu i po. Kupio ga dugogodišnjeg vlasnika kome je pukao lanac koji je do kabine i napravio mu havariju oko 2500e ako se dobro sećam. Čim ga je sredio stavio ga je u oglas. Obojica su bili presrećni toga dana. Jedini problem je imao sa senzorom temperature rashladne tečnosti. I nešto oko kočnica. Kaže da mu je previše tvrd, nije nikad vozio terence a ni bmw. Njegov je sa automatskim menjačem. Inače kod nas na tržištu polovnjaka je traženiji onaj motor od 163 ks.
 
Kolega iz Vrsca je trazio auto s 4x4, a da je i za svakodnevno koristenje. Da li je uzet u razmatranje Volvo xc70? Ima i sa 163 i sa 185 ks…
 
Kadjar i kackaji su bliazanci ista platforma vešanje ogibljenje motori,samo kadjar je bolje prilagodjen za krupnije vozače ,još ako može da se nadje očuvan primerak sa 1.6 dizelom to je pun pogodak,nekažem da je 1.5 loš ali 1.6 je vrh što se motora tiče.
A kakvi su ti Kaskai sa 1.6 benzincom?

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Ne zavaravajte se da se kod sistema na lanac ne radi veliki servis i da se to nikada ne menja.To tek zna da napravi probleme i ogromne troškove.
 
Tu je BMW ubedljivi šampion komplikacije, jer za propisno servisiranje motora sledi obavezno vadjenje motora, da bi se sredio lanac(do kabine) i ostalo.
To mu ga dođe eksploatacija kao kod aviona: za sat vožnje mora sat održavanja..:osmeh:
 
on ti je isti kao passat B8 unutra,meni se svidja mnogo pogotovo R-line Tiguan ili Allspace veliki je dosta

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Meni jedan koji vozi šlepericu za servis,u Hrvatskoj,kaže da crkava taj BMW sa 3.0 motorom samo tako.Kaže puca im lanac.
Puca iz razloga što je preskupo promeniti lanac na vreme pa onda voze na sreću.
Navodno bi taj lanac i ostalo što sleduje sa njim trebalo menjati na 60-80000 km da bi se predupredila havarija.
Moj poznanik je takođe imao štetu od 3+ hiljade evra. Kada mi je pričao kako je prošao, ostajem na VW 1,9pd do daljnjeg..
 
Nazad
Vrh