Kada niste u traktoru, vozite

E da i to čudo vidim. Prosto neverujem.
Nije nemoguce. Kad sam prodao kola i kupio druga hteo sam popust sa polise koji sam ostvario sa prethodnim kolima da prenesem na polisu ovih sadasnjih. Prilikom registracije prilozim kupoprodajni ugovor, oni me ubedjivali kao to je nesto sitno, nije neki popust, reko nema veze. Uglavnom platim ja tad punu cenu polise, ali mi osiguranje posle nekog vremena uplati na racun 4000 dinara, jer me je sledovao toliki popust. Bio sam prijatno iznenadjen i to da se desi.
 
Prvi put cujem da oni nekom nesto vrate, nama polisa za kamion skoro 10 crvenih veca bila u odnosu na proslu registraciju.
Ne nadam se da ce mi vratiti.
A evropski, ko nije upucen, cista prevara!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Meni za sharana sada registracija, table, saobraćajna, porez, ugovor izašlo 57000.
1,9tdi 96kw. Papreno..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Kupio sam novi koji je bio odjavljen.
Porez na promet se sada generiše elektronski preko e-uprave, oko 100€, table, saobraćajna i usluga agencije 1500 din. Notar 600 i ugovor 1000.
Mislim da je sve koštalo i više od 57..
4cd464f30234b1ec818634e919154057.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Svracao veceras na tehnicki gde cu da zavrsim registraciju, kazu danas nisu mogli da rade po starim cenama iako novine pisu da je gotova stvar.. Trebalo bi od ponedeljka da vrate cene na staro..
 
Prvi put cujem da oni nekom nesto vrate, nama polisa za kamion skoro 10 crvenih veca bila u odnosu na proslu registraciju.
Ne nadam se da ce mi vratiti.
A evropski, ko nije upucen, cista prevara!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Evropski je bio dobar za automobile tamo iz sredine 90-ih kad je krenuo masovan uvoz Euro3 pa im cena otisla dole.Komsija vozio Fisetu '98 nije mogao ni 300€ da uzme za nju,imao udes isao na evropski,otislo u totalku (ekonomsku) ispaltili mu po poslednjoj kataloskoj vrednosti 130 i kusur hiljada i prosao je u kobasice za jos 200€.Sav srecan.

Inace svako osiguranje je prevara,placas a retko kad ili nikad ne naplatis.Cak I za stakla,mecku da rodis dok naplatis.Prosle godine proleti neki kiper pored mene baci kamen,ode soferka,ja u osiguranje oni kao da se pise izjava,pa koje tablice na kamionu i trista nekih cudna,jedva dobijes pare.
 
Ali kerebece ovog sto prihvati krivicu.
Navodno svi kazu malo skuplja polisa naredne god i to ti je to...
Ali u stvarnosti uduplaju polisu, cak mozda udare i vise od duplo i tako nekoliko god za redom.
Evropski bi trebao biti za manji udes gde niko ne bi snosio nikakve troskove, tako sam bar ja razumeo na pocetku.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks ja sam prosle godine u januaru imao sudar, od jednog auta se odbijem na drugi, ukupna steta na ta dva auta procenjena na 480 hiljada, na prvoj registraciji posle toga polisa mi je skuplja za 8 crvenih, ove godine za 5.
U svakom slucaju prosao sam mnogo bolje nego da sam placao njima stetu, mozda bih me i preko suda ganjali, pitanje bi bilo sta bi bilo sa dozvolom, ja sam zadovoljan evropskim izvestajem.
I imao sam stetu na mom autu 600€…

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Deks ja sam prosle godine u januaru imao sudar, od jednog auta se odbijem na drugi, ukupna steta na ta dva auta procenjena na 480 hiljada, na prvoj registraciji posle toga polisa mi je skuplja za 8 crvenih, ove godine za 5.
U svakom slucaju prosao sam mnogo bolje nego da sam placao njima stetu, mozda bih me i preko suda ganjali, pitanje bi bilo sta bi bilo sa dozvolom, ja sam zadovoljan evropskim izvestajem.
I imao sam stetu na mom autu 600€…

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Ja sam imao situaciju, uzan put malo zivlja voznja i odose retrovizori, meni i nekom dostavljacu-Iveco daily.
Ja vozio kamion.
Policija se stvorila....
Kaze aj lepo na evropski da vam ne pisemo kazne, vrsenje uvidjaja bla bla, kostace vas daleko vise.
Sad, ko je kriv?
Put dve trake ali jako uzan!!
Ja ne prihvatam krivicu, onaj seronja iz daily-a ni on, sta cemo sad?
Ja jako zurim, gori mi pod nogama.
Panduri pozuruju da se dogovaramo jer nece da gube vreme.
Ja samo iz razloga sto sam zurio prihvatim krivicu na sebe i ako nisam gazio belu liniju, sto bi se reklo i ako nisam kriv.
Jer mi panduri objasnjavaju da je to samo neku crvenu skuplje nego obicno.
Ona piz*a samo sto ne place, gazda mu zapretio otkazom, malo sam se i na to sazalio.
Na registraciji umesto polisa 40k din bila skoro 90k.
Jel to ok?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ali kerebece ovog sto prihvati krivicu.
Navodno svi kazu malo skuplja polisa naredne god i to ti je to...
Ali u stvarnosti uduplaju polisu, cak mozda udare i vise od duplo i tako nekoliko god za redom.
Evropski bi trebao biti za manji udes gde niko ne bi snosio nikakve troskove, tako sam bar ja razumeo na pocetku.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Troskove snosis cim das polisu.

Evropski pokriva do 250 hiljada.
 
Ja sam imao situaciju, uzan put malo zivlja voznja i odose retrovizori, meni i nekom dostavljacu-Iveco daily.
Ja vozio kamion.
Policija se stvorila....
Kaze aj lepo na evropski da vam ne pisemo kazne, vrsenje uvidjaja bla bla, kostace vas daleko vise.
Sad, ko je kriv?
Put dve trake ali jako uzan!!
Ja ne prihvatam krivicu, onaj seronja iz daily-a ni on, sta cemo sad?
Ja jako zurim, gori mi pod nogama.
Panduri pozuruju da se dogovaramo jer nece da gube vreme.
Ja samo iz razloga sto sam zurio prihvatim krivicu na sebe i ako nisam gazio belu liniju, sto bi se reklo i ako nisam kriv.
Jer mi panduri objasnjavaju da je to samo neku crvenu skuplje nego obicno.
Ona piz*a samo sto ne place, gazda mu zapretio otkazom, malo sam se i na to sazalio.
Na registraciji umesto polisa 40k din bila skoro 90k.
Jel to ok?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Zar nije bilo logicnije I jeftinije da si mu dao pare za taj retrovizor I cao djaci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Што да му даје паре ако није једнострано и искључиво он крив (мислим @deks)? Колико сам разумео возио је камион...а у сусрет долази доставно лако возило и ако је онда логично. Наравно да би било јефтиније када је овако завршено јер је прихватио кривицу...
 
Nazad
Vrh