Kada niste u traktoru, vozite

Poslednjih 20 god uvek registrujem auto mesec dana pre isteka registracije. Meni tako jednostavnije nego da čekam dan-dva pre isteka kao većina.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Tako sam i ja radio dok sam imao jedan auto, tacnije 10ak dana pre isteka sam gledao da zavrsim sve da ne razmisljam.. Sad kad imam 2 i drugi se retko vozi namenski sam hteo da uradim tehnicki sto kasnije i da stoji neregistrovan mesec dana jer ce mi duze trajati sledece godine, ili ako odlucim da ga prodam..
 
Prošle godine ja čekam na tehnički, ispred mene čovek kome je pre 7 meseci istekla registracija. I čovek nabraja gde je sve vozio po Srbiji i nigde ga ni jednom nije zaustavila policija... Ja slušam i ne verujem kakvih likova sve ima.
Kod mene komsija pre par godina zaboravio da registruje auto, preskocio jednu registraciju, godinu dana vozio ne registrovan auto, u medju vremenu isao do Kragujevca i Beograda non stop jer je imao sinove na fakultetima u tim gradovima i nijednom ga nisu zaustavili

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ja nisam imao nalepnicu celu godinu, tj bila u kaseti u saobraćajnoj ...
A i 18 meseci sam vozio bez dozvole, tačnije imao ja nju al istekla, nisam ni ki gledao...
 
Vozim GOLF IV 4 MOTION 1.9 TDI 101KS i koristim ga kao radno vozilo. Znaci teram svuda i teglim sa njim svasta, ali nikad nisam vuko prikolicu. Sad me zanima zna li neko kako bi se ponasao sa prikolicom dvoosovinkom, teska je oko 500kg i recimo da joj tovarim do 1000-1500kg? Covek je tu prikolicu vuko kombijem, ne znam da li bi ovaj moj teretnjak mogo da se nosi s njom?
 
Хахах где те је ухватило? У Милићима?
Jedna sto znam na izlazu iz zenice za doboj je bljesnula dva puta cerveno a ostale videcemo valjda kad sledece godine krenem na more. Posle na granicnom prelazu nisu nista govorili

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pikadinac zna ta pravila za auto prikolicu.Ima odredjeni odnos tezine vozila i prikolice(tovara prikolice) koliko je dozvoljeno.
 
Јеси ли некад шлепао ауто са голфом? Пробај, али мислим да је за 100 кс максимална тежина приколице 1100-1400 кг.
 
Ne mislim na nikakve odnose i zakon. Vise me zanima da li je on kadar da se nosi sa tom prikolicom. Jos kod mene ima dobrih uspona.
Da astrom g 2.0 dti sam vukao nekoliko puta slepericu...nodetke nosio vise puta, plugove i sl. To ide bez problema...jednom sam nosio setvospremac 4.6m koji je tezak preko tonu...e to vec nije za nju...srecom nije bilo daleko
Drugar je na sleperici dovukao zmajevku sa golfom 4 gti... kaze da ne bi nikad vise
 
Tovario sam u trigano jednosovinku 800 kg i sa pasatom B5.5 karavanom 101ks, i oseca teret, sve preko 1500 kg ukupne mase i to polako da vozis mislim da je rizik..

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nisam slepao. Tovario sam u njega oko 450kg, ne oseca, ali to mu je bilo najvece opterecenje kod mene.
On je dosta tezak, oko 1550 kg, jos mu je i stalni pogon na sve tockove, najvise me brine da nije slabasan.
 
Па ја у југа натоварим 500 кг + пилот. Није то баш мерило. Вукао сам и терет 1200кг и ту већ почиње да дими. Кад сам требао да успоравам била је фрка, притискам кочницу али ефекат слаб.
Треба рачунати и управљати таквим теретом и зауставити га.
 
Pa ta prikolica ima svoju naletnu kočnicu, i nema auto sa njenim kočenjem ništa, samo je upravlja.
E sad ako ćeš da izvlačiš iz brdo, dobro bi došlo malo tereta u auto, recimo 100-200 kg, i mora to da ide.
 
Vozim GOLF IV 4 MOTION 1.9 TDI 101KS i koristim ga kao radno vozilo. Znaci teram svuda i teglim sa njim svasta, ali nikad nisam vuko prikolicu. Sad me zanima zna li neko kako bi se ponasao sa prikolicom dvoosovinkom, teska je oko 500kg i recimo da joj tovarim do 1000-1500kg? Covek je tu prikolicu vuko kombijem, ne znam da li bi ovaj moj teretnjak mogo da se nosi s njom?
Moze ako neces da zuris :D
 
Nadjoh neki podatak da je za njega preporucena najveca masa prikolice do 1500kg. Znaci na granici nekih mojih potreba. Svakako mi brzina nije mnogo bitna, vec da se poso uspesno obavi.
 
Nazad
Vrh