Kada niste u traktoru, vozite

Ispod 8 sanse nema, dal grad dal otvoreno.
Krivac je verovatno menjac i 4×4.
Na 140 se vrti na 3000 obrtaja.
A to si namerno takav trazio? Posto kad sam ja trazio sarana za sebe pa sa dsg menjacem motori uglavnom bili od 170ks a manualni 140ks

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A to si namerno takav trazio? Posto kad sam ja trazio sarana za sebe pa sa dsg menjacem motori uglavnom bili od 170ks a manualni 140ks

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Koliko sam ja razumeo majstore koji ga odrzavanju to nije dsg, nije svapski menjac na njemu vec bukvalno japanski neki menjac.
A nisam trazi bas takvog, bio sam prisutan kad je skidan sa kamiona i znao sam sve o njemu i ima lepu opremu pa je zato i uzet.
 
Ja sam hteo pre mesec dva da menjam tiguana za tuarega 2016, naravno 3.0 i to onaj 260 i neki konjic.
Kad sam se raspitao za potrosnju brzo sam odustao od te ideje,prosto mi zao da dam 2500 za 100km.
 
I ja se ne bih mogao pohvaliti potrosnjom svog pasata 2.0tdi.
Pije kao i Nebojsin, isto 4x4, ne jbe situaciju da li je auto put ili grad, okreni obrni ispod 8l nista, od 2000 obrtaja tek vuce tako se mora stiskati gas.
Matori ima laksu nogu i uspevao je da spusti malo, 6,5-7l.
Skoro penzionerska voznja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moguce zbog 4x4,moj sarance sa manual menjac trosi ,6-7l ali ne stedim ga. Da vozim po pravilima 50-80 bio bi ispod 6l ali meni normala 90-140

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod mene je i menjac "kratak", ne voli autoban previse, tako da skoro razlike u potrosnji i nema al zato poteze kao lud.
 
Pricam za isti model kola sa ili bez 4x4.Zbog tezine vozila normalno je da tezi auto vise trosi.

Uporedno sa drugim modelima naravno da nije uvek tako.
Nemam podatak koliko kila ima tiguan bez 4×4 al mislim da to nije neka nenormalna razlika da bi pravila toliku razliku u potrosnji.
Moje misljenje je kao sto sam vec napisao da je menjac mnogo veci krivac, 140 na 3000 obrtaja dok recimo t5 sa istim motorom a 6 brzina manuelnim menjacem ide 140 na 2300,2350 obrtaja.
I na tiguanu se vidi da mu je to vec "mnogo", pocinje motor dosta da bruji i nije to to jednostavno.
 
I stari Rav4 tipa 2005god sa stalnim 4x4 trosi okk 8l, ako se bas pazi moze 7l.
A npr Daster sa 1.5dci i 110ks je trosio ispod 6l prosek, dok ovaj naknoviji sa 1.5dci i 115ks i AdBlue i 4x4 trosi oko 1l vise za prvi utisak. 4x4 se pali po potrebi.
 
Stalni 4x4 pogon najviše podiže potrošnju.
Ali mislim da tiguan nema stalni, već po potrebi, gde Haldex spojka to reguliše.
Meni Grand Vitaru ubija stanlni 4x4, potrošnja uvek oko 9l. Mada pretežno po selu, retko kad ide van
Nema stalni 4×4 vec prebacuje sam po potrebi, mislim da moze od 90% do 10% da menja.
Zato i mislim da je veci krivac menjac nego 4×4
 
Bez obzira da li je stalni li ne, drugi diferencijal se stalno vrti, trenje,gubici.

Ali svakako taj AISIN menjac je za npr gradsku voznju zakon, ipak je torque converter (wandler) mnogo bolji nego DSG, vrlo ugladjeno i glatko krece iz mesta
 
Kod VW je haldex, ni jedan nema stalni sem kod b5+ gde je torsen ali kazu za njega da ne trosi preko 7l, naravno 1.9tdi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh