Kada niste u traktoru, vozite

Kod mene osim stalnog 4x4, automatskog menjaca i velike mase, na otvorenom potrosnju navise podize otpor vazduha, narocito ako nemam pokrivku pozadi. Dovoljno je da vozim iza busa potrosnja padne i za 2l.
 
Misljenje o Merdesu c200 2009. godiste. U njemu je 2.1 dizel motor od 136 ks. Jesu li pouzdani motori, sta su im mane itd...
 
Misljenje o Merdesu c200 2009. godiste. U njemu je 2.1 dizel motor od 136 ks. Jesu li pouzdani motori, sta su im mane itd...
Mercedes ko mercedes. Udoban, pouzdan, siguran, ne trosi puno, 5,5-6,5l.
Pozeljno je da motor bude starije izvedbe, 646, pouzdaniji lanac i sama izvedba motora, vise prelazi. 651 je noviji, lanac jednoredni i sa zadnje strane motora.
 
Stalni 4x4 pogon najviše podiže potrošnju.
Ali mislim da tiguan nema stalni, već po potrebi, gde Haldex spojka to reguliše.
Meni Grand Vitaru ubija stanlni 4x4, potrošnja uvek oko 9l. Mada pretežno po selu, retko kad ide van
Nije to nista :)
Samo u selu njakanje

corsa 1.3 cdti 7-8L (zna i 10 kad je cepam)
Insignia 1.6 turbo 14L benzina

Mereno doduse zimi , voznja bukvalno upalim predjem kilometar dva i ugasim i tako u krug.Uvek hladni.

Na otvorenom putu insignia 5.5
corsa 4-4.5

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Zimi snega gotovo da i nema, a biće ga sve manje, puteve predsednik uradio sve nove, široke i ravne i sad ne razumem šta će vam te silne aždaje sa 4x4 ?
 
Cika Aco za otici na planinu zimi, za obici njive.
Ne znam po meni nema dalje od SUV automobila ovih novijih, udobni, ne trose mnogo, mogu lako preko ivicnjaka u gradu, preko losih pruznih prelaza, za svratiti do njive, otici na izlet.
 
Ko jedan kod nas isao malo da sara okolo pa skrenuo u njivu,kad je odradio pa da krene nazad a ono nista,zaglavio pa morao da zove nekog da ga izvuce traktorom,zato bi oni sad 4x4

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Meni se skoro desilo al' sam otisao u atar i uleteo u svoju njivu, pre toga isao autom 4x4
Aj nazad ono mosa
Malo fali ali to devojci srecu kvari
Koga sad da zovem 'bem ti srecu, ona se usturila i bode tel
Ima drugara mogu zvati koga god ali pogadjajte sta sledi
Da se ide pesice daleko #jebemtizenomaiku





Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zeznuta situacija.Kada smo išli da tražimo rol prese profesor Dragan ukuca u navigaciju put Čučuge-Trlić i idemo mi tako preko brda, preko brega pa kroz potoke pa kroz blato i na kraju kraj puta.Okreći se i nazad na polaznu tačku, kola prljava, samo šoferka čista, kao da smo išli da oremo. 🤣
 
Da nije profesor sa mog kraja?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jeste mazdu testirali?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel radio neko nekad ciscenje egr ventila?jel vredi to ili bolje odmah staviti novi

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh