Kada niste u traktoru, vozite

Ja sam stavljao continentalove kajseve,a pumpa mislim da je bila Spanska,posle opet menjao na 100000.00km i zupcasti je dosta dobro izgledao.
Kad radis veliki servis,obavezno stavi i nove brezone.
 
Može i Metelli pumpa , a i graf jer je to ista fabrika , za pumpe je vrh . Lično mislim da je bolja d SKFa . Sada kolko znam ni nema Njemačke vodene pumpe na tržištu . Neke firme Njemačke samo pakuju pumpe npr Hepu, IPD m KWP , sve suto iste Italijanske pumpe Metelli.
Remen je br 1 Contitech , tj Continental ali i Dayco je siguran , Što se tiče španera što kaže kolega vrh su INA , oni idu u prvu ugradnju ali neke španere jednostavno ne radi INA nego radi Litens Canada . Isto INA španeri mogu biti u raznim pakovanjima Ruville, IPD , Febi i slično .
Djeluje komplikovano , ali nije . Ako hoćeš gotove upakovane setove ako uzmeš set : INA, Continental ,Metelli, Dayco Ruville nećeš se prevariti i ako je dobro uradjeno mirno spavaj 100 000km,
 
Metelli je najveća firma vodenih pumpi definitivno . pakuju je pod još dosta brendova , nema govora da nije dobra , nasuprot . Opet najvažnije je šta ti majstor preporučuje . Mi ovde radimo tako što majstor daje garanciju , a ne dobavljač dijelova , jer je tak jednostavnije , on predlaže šta da se ugradi ali on daje garanciju , a on dalje rješava sa dobavljačem . Druga je stvar što tu dolazi u igru provizija koju majstori dobijaju koja nija mala pa često predlažu samo no na šta imaju proviziju . Pravilno bi bilo da obidješ par majstora i da pitaš koja je cijena servisa zajedno sa dijelovima i da on garantuje 100 000km , pa ko je povoljniji .
(inače taj continental set može i za 40e manje . )
 
To sam i ja mislio ali u prodavnici akumulatora tvrde da je fabrički bio ugrađivan od 55Ah, pa reko' da proverim da l' prodavac zna šta priča.
 
Могу и мало већи да стану, али се не могу фиксирати са држачем и шрафом. Ако се купује нов бош 56 Ah и више него довољно. Једино је цена мало

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Za zastavu je 45ahpuska od akumulatora jer fabricki nikada nije isla 55,cak je i florida isla od 38-45ah.I nikako Ca-Ca akumulator vec sto prostiji.
 
Пежо 405 дизел преко 70 литара ако се не варам.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh