Kada niste u traktoru, vozite

T110

Član
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.111
Mi na sluzbenim svi vozimo CC i sasvim ok guma za blage zime, po nekom ozbiljnom snegu nemaju sta da traze, mada po snegu i ne vozimo tj ne pravimo prtinu.Kolega je probao do Sjenice na CC i jedva je izasao, al zato kad je blaga zima sasvim OK, ako nista drugo ne gubimo vreme u redu kod vulkanizera.

eDGe

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2017
Poruka
1.086
Nije mi jasno ona deklaracija na gumi ili nalepnici za drzanje po kisi...navode da ona koja ima A oznaku pri kocenju na mokrom i brzinom od 80km\h ce stati cak 18m pre nego sa F ili najgore ocenjena-navode da razlika izmedju svakog slova je otprilike 2.5m.

Rkman

Član
Učlanjen(a)
31 Okt 2017
Poruka
106
Ako prelazis puno km recimo 20k godisnje i vise isplati se uzeti 2 seta i menjati. Ako prelazis malo i tu grad lokal gde nema zime velike, ne ides po planinskim putevima mozes kosititi tu za sve sezone. Sestra ima na puntu jer malo prelazi km godisnje, ok je za to sto sam rekao. Leti se zimska trosi brze i produzava se zaustavni put. Tesko da jedna guma moze da se koristi na +40 i -15 i da ima karakteristike za sve uslove. Letnja zimi nikako.

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
911
Prelomio sam uzimam zimske Lasa,a letnje imam pireli koje mogu jos jednu sezonu da trče.Inace prelazim od 15000-17000 godisnje tipa posao i jednom na more.Hvala svima na savetu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.346
Uzmite u obzir Kleber Krisalp hp3.Prosle zime sam ih uzeo,zimovanje,planina,ozbiljna voznja po zimskim uslovima,ja sam zadovoljan sa tom gumom.Inace prosle godine je ta guma bila na 3. ili 5.mestu po Adac listi.

Marko69

Član
Učlanjen(a)
23 Jun 2012
Poruka
966
Da li letnja guma gubi kakva (koja) svojstva ako je stara 6-7 godina a dobro je skladistena.da li je ova starost gume velika?

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
106
Већ 10 година користим сава ескимо гуме. Мекше су на додир од винтере, а и винтера зна да клиза у кривини по киши. Са овима ако баш хоћу да се зезам. Сасвим коректна гума.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Drobac

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
821
Još nigde nisam čuo da neko hvali Winteru u odnosu na Eskimo, a te su u okviru mog budžeta. Pogotovo što sam uzeo sve 4. Prethodne su bile Wintere, sa njima sam se naklizao zimus na snegu, ali ruku na srce, bile su već stare i šara je bila loša.

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.145
Ja na jednom autu imam eskimo,na drugom kamu,obe garniture sam kupio nove,kama je mnogo bolja i po kisi i po snegu...

T110

Član
Učlanjen(a)
25 Avg 2017
Poruka
1.111
I ja se razmisljam da bacim Alpin i stavim kamu, za kusur da odem na neku dobru veceru.Cuj Kama bolja od Eskikma 😃 Pa Eskimo je najbolja budzet zimska guma u tom cenovnom rangu, a ni leto joj ne smeta previse.

pop step

Član
Učlanjen(a)
17 Mar 2016
Poruka
911
Svaka je dobra kad je nova.Secam se kad sam bio u R.Srpskoj pre koju godinu uhvati nas sneg prema usponu iznad Čelinca prema Popovcu jedva izgurali sa celavim Vinterama.Sutradan se nekako spustim i odmah kod vulkanizera po nove Vintere.Kad smo se ponovo penjali taj dan u Popovac pesma,ide ko podmazano.Nema bac anja,slajfovanja,proklizavanja ma milina voziti.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 pomoću Tapatoka

Vrh