Kada niste u traktoru, vozite

Zna li neko koliki je interval zamjene zupcastog remena na Pezou 206, benzinski motor,zapremine 1.1L?
 
Ma može i sto hiljada km bez problema nisu ništa manje kvalitetni dijelovi ovde i na zapadu , isto je to , naravno imaš par proizvodjača ili brendova koji su vrhunski to uzmeš i ne brineš . Npr remen kontinental , boš , gejts , dajko ...
 
Slagao bih ga bi rekao da nije jedan od razloga pozamasan rezervoar,a on mi izleteo slucajno,gledao sam nesto drugo,potreban mi je bio auto za potrkuse i losije puteve.
 
Kolege vozaci, sinoc me icepi policija i sad cekam poziv da se javim sudiji za prekrsaje. Za to delo mi preti zabrana upravljanja vozilom 3 meseca. To mi je problem ta zabrana. Sad me interesuje jel ima neko iskustva da li to moze da se nekako umanji kod sudije? Ili tamo idem radi reda?
 
Ako ti je prvi prekršaj te vrste,onda kad stigne poziv pravo u najbližu PU i sklopi sporazum sa PU.Novčana kazna i bodovi (ako ih ima) ti se pišu ali zato izbegneš zabranu,ako si već pravio isti prekršaj onda ja mislim nema nagodbe,ali ako ti je prvi put proćićeš bez zabrane garantovano.
 
Zakacio sam punu u preticanju i vodilo se kao potpuno preticanje na punoj.
Dobio sam sve sto je gore navedeno, nije mi oprosteno nista.
Mozda ti imas neke specijalne veze ili si saobracajac sa posebnim vezama.
 
Ja sam naduvao 0,79 promila. Sad koja je to sfera ja ne znam, ali mi je to prvi prekrsaj do sad i dva puta za svetla sam platio kaznu. Zaustavili me i poceli da traze kako da me kazne i tako je doslo do toga. U zapisnik je uslo da sam podvrgnut alko testu i da je utvrdjeno da sam srednje alkoholisan sa 0,79 promila. Ja im potpisao i toliko. Za pare mi i poene nije, ali zabranu ne bi mogo da podnesem. A cuo sam da je jednom coveku smanjena zabrana na 1 mesec sto je mnogo bolje nego 3.
 
Za sad sporazum važi za sve prekršaje iz člana 332. ZOBS-a,a tu između ostalog spada i prekoračenje brzine od 20-50km/h u nasleju i 40-60km/h van naselje i srednja alkoholisanost do 1,2 promila.

Preticanje preko pune za sada spada u red težih prekršaja tako da tu i nema nagodbe za sada,pošto još uvek važi samo za ove prekršaje iz člana koji sam pomenuo.

Za bodove nema dogovora,a možeš da se dogovoraš za novčanu kaznu ili zabranu,mene je radar uhvatio 30km/h preko ograničenja dobio 4 boda i 6 hiljada din kaznu,a oko zabrane se dogovorili tj nisam ni dobio zabranu,a mogao sam da biram ili zabrana ili pare da se brišu.
 
Ne zna covek ni da li da bude fin ili da bude govedo. Uglavnom ja sam cuo od ljudi da se isto hvata da li potpises ili ne, a ako ne potpises navodno jos dodatno otezava slucaj pa sam zato i potpisao. Mozda sam se zajebao jer nisam bio zadovoljan sto nisu hteli da cekaju da prodje 15-20 minuta od kako sam pio niti su hteli da ponove alko test posle 15 minuta, a i to sam trazio. Do sad su mi svi policajci govorili da imam pravo na to, a ovaj mi tvrdi da nemam i da je to bilo mozda pre 2010. Tek danas sam razmotao celu pricu i shvatio zasto je bio uporan da me odere, ali to sad nije ni bitno. Meni je sad samo bitno da izbegnem zabranu, a hvala Bogu nije mi problem da platim kaznu. Sad me interesuje da li sam se stvarno zeznuo sto sam potpisao pa ne mogu da se nagodim?
 
Ako su resili da kazne ne spasavaju te ni kozne gace.
Meni je najteze bilo sto sam prakticno obilazio kamion koji sam 10km pratio postujuci punu, i kada sam konacno posle drugih vozila poceo preticanje na isprekidanoj, ispalo je da sam preticao na punoj i to samo ja.
 
Tebi u ovom slučaju takozvanog dogovora na ruku ide potpisivanje zapisnika. Ako isti nije potpisan na njemu mora biti naglašeno da se vozač nije složio sa onim ko ga je sastavljao a to automatski isključuje mogućnost nagodbe, zbog nelogičnosti menjanja izjave pred istim organom.
Odluka za nepotpisivanje zapisnika može se doneti u slučaju da sa sobom u vozilu imate najmanje još dva lica. Kad vam saobraćajac da zapisnik na potpis, uz to što ga nećete potpisati potrebno je još i insistirati na unošenju primede koju je isti u obavezi da u zapisnik zabeleži. Kad dođete kod sudije na davanje izjave, čvrsto stojite iza stava koji ste zauzeli, imenima svedoka potkrepite tvrdnju i zatražite suočavanje sa licem koje je zapisnik sastavilo i (obično) njegovim kolegom koji je isti potpisao. Na tom ročištu vaša reč je protiv njihove i jedan svedok više donosi prevagu. Treba još napomenuti da se na većinu tih ročišta saboraćajci uopšte ne pojave, te se prijava automatski odbacuje. Sve ovo naravno važi ako prekršaj nije zabeležen nekim uređajem ili video snimkom koji sa sigurnošću potvrđuje isti, ako u pitanju nije bila nezgoda, ako vam se prekršaji ne ponavljaju i slično.
 
Onda sam dobro uradio sto se nisam bunio nego sam odmah potpisao. Videcu kad mi stigne taj poziv da se nagodim ako treba i na maksimalnu novcanu kaznu, iako mi je prvi put, samo da mi dozvolu ne diraju.

Ako su resili da kazne ne spasavaju te ni kozne gace.
Meni je najteze bilo sto sam prakticno obilazio kamion koji sam 10km pratio postujuci punu, i kada sam konacno posle drugih vozila poceo preticanje na isprekidanoj, ispalo je da sam preticao na punoj i to samo ja.
U pravu si da ne spasavaju ni kozne gace kad se namerace.
Slican slucaj kao ti je imao i moj komsija pre par godina. Njega zamoli sestra da joj preveze nesto negde i on krene na put i u gradu sustigne traktor koji se klepeca 10-15 km/h. Prvo ga pratio neko vreme i taman ga pretekne ugleda policiju i odma ga zaustave i kazne kao i tebe. Vadio se on da je traktor usporavao saobracaj i to, ali dzaba. Inace covek je profesionalni vozac i svaki dan je na putu, kako je njemu bilo to samo on zna.
 
Nazad
Vrh