Kada niste u traktoru, vozite

Kazne po kategorijama su aktuelne najsvezije od 10 maja nagradno zbog voznje od 121 km na otvorenom 6000+1000 dinara 3 nagradna boda i 30 dana zabrane upravljanja B kategorijom jos cekam da bude izvrsno.Nikakav dogovor nisam trazio jer smatram da to nije u redu,samo bih voleo da se to isto odnosi i na njih,ali ovo je srbija i dosta vode ce proteci dunavom.

I to je nelogičnsot naše države u ZOBS-u kao sankcija stoji zabrana upravljanja motornim vozilom,a presuđuju se zabrane po kategoriji,nigde logike.
 
Evo ja sam danas bio da se nagodim, da tako kazem. Udjem tamo u kancelariju i kazem zbog cega sam doso i prilozim onaj zapisnik, a policajac mi kaze da za alkohol to ne vazi. Ja mu lepo reko da sam citao za taj clan i da vazi, a on me pita gde sam citao pa sam mu reko na internetu. On onda krenu nesto da kuca i da trazi pa mi na kraju lepo i posteno kaze da on to ne zna, a da kolega koji bi trebalo da zna koristi godisnji odmor. Jos mi rece da ce da se raspita, a ja da navratim u cetvratak pa da vidim kako stvari stoje. Posle pricam sa drugim policajcem, ali onako nezvanicno i on mi kaze da meni nikakva zabrana ne preti samo moram da platim kaznu. Onda njemu kazem da mi zakonski preti, a on mi rece da te zakone stalno menjaju i da ni on ne zna onda sta mi tacno sledi. Tako da ni ja vise ne znam ni kako se zovem. Steko sam neki utisak da jednostavno zavisi na koga naletis i kako je trenutno raspolozen.
 
I to je nelogičnsot naše države u ZOBS-u kao sankcija stoji zabrana upravljanja motornim vozilom,a presuđuju se zabrane po kategoriji,nigde logike.
Ja sam prošle godine bio kažnjen za neregistrovano vozilo TERTNO,sudija mi uzela C kategoriju,ja joj kažem gospođo sudija ja nemam C kategoriju ovo teretno vozilo može da se vozi sa B,ona kaže "ćuti dok ja govorim" ,hvala lepo.Mogla je ladno da mi uzme B ali nije htela,paltio sam kaznu 12000 din. i 6 bodova sad sam oko 18 bodova nakupio,kada se brišu?

- - - - - - - - - -

I to je nelogičnsot naše države u ZOBS-u kao sankcija stoji zabrana upravljanja motornim vozilom,a presuđuju se zabrane po kategoriji,nigde logike.
Ja sam prošle godine bio kažnjen za neregistrovano vozilo TERTNO,sudija mi uzela C kategoriju,ja joj kažem gospođo sudija ja nemam C kategoriju ovo teretno vozilo može da se vozi sa B,ona kaže "ćuti dok ja govorim" ,hvala lepo.Mogla je ladno da mi uzme B ali nije htela,paltio sam kaznu 12000 din. i 6 bodova sad sam oko 18 bodova nakupio,kada se brišu?
 
A i ti si nekulturan, prekidaš sudiju dok priča... cccc ::sramota::
Mislim da bodovi ističu nakon 2 godine (treba da prođu 2 godine od prekršaja za koji si dobio bodove i tada se brišu samo ti bodovi za taj, konkretni prekršaj).

Ja dosad nijedan prekršaj, nijedan bod...
 
Što se tiče prikolice ja sam uhvaćen ispred Raletove kuće u oktobru kada sam išao po seme,pisao mi je neregistrovanu prikolicu,bio sam na saslušanju u Alibunaru i dao izjavu da sam iz neznananja rekao da je prikolica neregistrovana ustvari je trajno registrovana samo nemam tablicu (izgubio sam je),saoraćanu sam priložio kao dokaz.
Na moje iznenađenje pre neki dan je stigla oslobađajuća presuda:osmeh:. Iskreno nisam ništa lagao sudiju ,rekao sam kako je bilo mada po mom mišljenju mogao je da me kazni kako je hteo .Eto ovo je moje prvo pozitivno iskustvo sa zakonom.

I mene su na istom mestu zaustavili, isti slucaj i kod mene, u Alibunaru sam nosio saobracajnu od prikolice, jer tad je bila u procesu registracije( vracene tablice za GM zbog odjave). Al ja nisam imao srece kao i ti.



Ma najjaci si na Zetoru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam prošle godine bio kažnjen za neregistrovano vozilo TERTNO,sudija mi uzela C kategoriju,ja joj kažem gospođo sudija ja nemam C kategoriju ovo teretno vozilo može da se vozi sa B,ona kaže "ćuti dok ja govorim" ,hvala lepo.Mogla je ladno da mi uzme B ali nije htela,paltio sam kaznu 12000 din. i 6 bodova sad sam oko 18 bodova nakupio,kada se brišu?

- - - - - - - - - -


Ja sam prošle godine bio kažnjen za neregistrovano vozilo TERTNO,sudija mi uzela C kategoriju,ja joj kažem gospođo sudija ja nemam C kategoriju ovo teretno vozilo može da se vozi sa B,ona kaže "ćuti dok ja govorim" ,hvala lepo.Mogla je ladno da mi uzme B ali nije htela,paltio sam kaznu 12000 din. i 6 bodova sad sam oko 18 bodova nakupio,kada se brišu?

Dizniled od države u ZOBS-u piše jendo oni presuđuju drugo :osmeh: mene je supruga samo jendom vadila tj njenen kolege kad su me nahvatali za crveno :osmeh: na prvom ročištu im oborili slučaj,samo dobar advokat i sve se završi samo što to košta pa se mnogi ni ne zalažu da ih advokati izvade.

Inače bodovi se brišu nakon dve godine.
 
Iskren da budem može da presudi kako hoće ,kada odeš kod sudije sve priznaš ,ošacuje te presudi najbezbolnije za tebe jbg,bar ja tako mislim,uvek sam sve priznao advokata nikada nisam unajmio.
 
Iskren da budem može da presudi kako hoće ,kada odeš kod sudije sve priznaš ,ošacuje te presudi najbezbolnije za tebe jbg,bar ja tako mislim,uvek sam sve priznao advokata nikada nisam unajmio.

Ja jesam jer su vređali logiku,nikako nije mogao da vidi koje je meni svetlo na semaforu jer je bio ispred mene,tj kad sam prošao mimoišli se njemu jebilo crveno,ali meni je ostalo zeleno jer ni jedan semafor ne poklapa isto.

Lepo zenine kolege,otisle u urbanizam i kao zatsupnicima im dali uvid u plan te raskrsnice i uzeli semu tih semafora i uzeli izjavu nekog saobraćajnogh inzenjera kako rade semafori i na prvom ročistu bilo sve gotovo :osmeh:
 
Pozz,imam jedno pitanje sutra idem da gledam jednog pik-upa odnosno Fiat Dobla 1.9D 2001 godiste,nasta treba da obratim paznju pri kupovini i jel nebi bio problem da mi vlasnici ovakvog ili slicnog modela fiata kazu njegove mane i prednosti unapred hvala.
 
Uskoro moram da menjam gume na autu, da li vazi i dalje ono pravilo da ne moraju sve 4 iste gume, nego na osovini da su iste?
 
Proveri da ti ne fali antifriza možda

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh