Kada niste u traktoru, vozite

Lepo bi se uklopio tu kod Alvirovica. Pozadi se retko ko i vozi,bar kod mene bez minivan-a nista. A potrosnja,pa i nije velika za takvo vozilo. Uskoro kad pocnu zesce da kontrolisu prekoracenja brzine,ovo ce biti idealno za opustenu voznju.
vozim ženu i decu,neće valjda da idu peške :ppozdrav:
 
Da nisi slikao slučajno?Da vide ljudi deregliju. :haha: Manuelni menjač dolazi u obzir ali ih je malo sa njim u ponudi.
Dragane registrovan kao teretno vozilo.
 
Japanac je japanac i tu nema sta da se kaze posto ih i ja volim i mislim da imaju jedan od najboljih pogona koji je izmisljen.U predhodnom postu sam napisao u vezi nive da koliko novaca toliko muzike i kakav je kvalitet. neko nema novaca toliko pa se odluci za nju i za povremene potrebe iako ima dosta mana. vozio sam nekoliko subarua sa 4/4 pogonom koji su me odusevili i robusnoscu i voznim karakteristikama .mali dzasti 1,2 i malom potrosnjom i veoma dobrim vucnim osobinama .tako da je suvisno o istoku pricati posto po meni prednjace i kvalitetom i cenom. jedino sto mreza delova i servisa je mala spram ostalih vozila . tako da nikom nenamecem sta da kupi jer mogucnosti i potrebe sami znaju pa tako i odaberu
 
Japanac je japanac i tu nema sta da se kaze posto ih i ja volim i mislim da imaju jedan od najboljih pogona koji je izmisljen.U predhodnom postu sam napisao u vezi nive da koliko novaca toliko muzike i kakav je kvalitet. neko nema novaca toliko pa se odluci za nju i za povremene potrebe iako ima dosta mana. vozio sam nekoliko subarua sa 4/4 pogonom koji su me odusevili i robusnoscu i voznim karakteristikama .mali dzasti 1,2 i malom potrosnjom i veoma dobrim vucnim osobinama .tako da je suvisno o istoku pricati posto po meni prednjace i kvalitetom i cenom. jedino sto mreza delova i servisa je mala spram ostalih vozila . tako da nikom nenamecem sta da kupi jer mogucnosti i potrebe sami znaju pa tako i odaberu
ima u beogradu sve da se kupi nešto su ruski a nešto bugarski delovi,naravno ima i original a i turski.
 
evo i moje kante ,jes da nije teretno ali to mu je namena ubuduce pa svidelo mu se ili ne. to je niva 2 po kvalitetu
17092014617.jpg
[/IMG]
 
Takodje sam vozio L200 i slazem se sa svim sto je Goran napisao. Optimalna voznja mu je do 100 na sat radi potrosnje.
Kada sam isao iz Nemacke malo sam ga testirao na autoputu, i pri proseku od 130 na sat dostize i do 14-15 litara. Dobro bi mu dosla sesta brzina, ali nije predvidjena.
Isto se ponasa prazan i sa teretom od 1200 kg(toliko smo vozili u sanduku).
Prilicno je udoban cak i za duzi put.
Cudi me Gorane da si menjao krajeve spona, jer su fabricki sve sa mazalicama.
Sa Nisan Navarom imao je moj prijatelj jako lose iskustvo, i uopste je auto po meni neodgovarajuci po mnogim stvarima.
Sto se tice Nive, imam jednu kao SUV(sport utility vehicle) i bez problema sam ostavljao L200 i Nissane po nekim kozjim stazama, jer je dosta kraca i nije mi je zao naterati tamo gde je skupo terati auto od 10k€.
UAZ ima slabe diferencijale i u mojim krajevima je neupotrebljiv. Rodjak ga je imao, dva puta je menjao zadnji most i na kraju odustao i kupio Nivu. Vozi je zadnjih 10 godina bez znacajnijih problema.
Kod mene su brdski tereni takvi da jedino kratka Niva(ili eventualno mali Suzuki) vrsi posao..
 
Eh da imam para, i ja bi njega ili Hiluxa. Ima ih Rio Sava, cerka firma Rio Tinta sto nam izbusi celo polje (geoloska istrazivanja):osmeh: Koje su to mrcine oda auta... Do pre 2 godine bili su veoma skupi. Ako budem imao neki veci posao sa kamionom, mozda bude i za menei neki L200, Pajero ili Hilux. Voleo bi i ja jednom da budem Velika mafioza:haha:
 
Eh da imam para, i ja bi njega ili Hiluxa. Ima ih Rio Sava, cerka firma Rio Tinta sto nam izbusi celo polje (geoloska istrazivanja):osmeh: Koje su to mrcine oda auta... Do pre 2 godine bili su veoma skupi. Ako budem imao neki veci posao sa kamionom, mozda bude i za menei neki L200, Pajero ili Hilux. Voleo bi i ja jednom da budem Velika mafioza:haha:
to više nepali,prošlo je vreme malboro,suzuki i pajero:haha:

- - - - - - - - - -


nisam ih nikad podmazao :osmeh:
mislim na ono od gore u vezi spona
 
ovo je zanimljiva masina ... moj Japanac Isuzu d-max 2,5 manuelni menjac 5 brzina, po lokalu - 50% terenska voznja u sezoni 9-9,5 l, otvoreni spusti i na 8-8,5 l, 1500 kg max sto je natovareno iza betonskih resetki onda se osetilo da mu fali kubika, semena, djubriva stane 1200-1300 kg
 
Prostran je i mrcina za teret i zato sam ga i uzeo i 1,6td je. Ali elektrika i postroj im je toliko lose odraden da je katastrofa, farovi ko fenjeri.ima dosta mana a kvalitet zamenskih delova je ocajan. ali uz rezervoar od 100L i nosivost proce te mane dok mi se nesmuci. za 10 dana otkaze lampica grejaca, pritiska ulja i pokazivac temperature. to je uzas od table kao i na B4. limarija dosta losija od starijih serija. ali sta ces ,cutis i trpis dok mozes i dok pravi posao za koji treba. jedino potrosnjom sam zadovoljan iako je puko motor 5-6L na 100km ali do 120km /cas
 
Nazad
Vrh