Kada niste u traktoru, vozite

Vica prekariči ga i uradi glavu.Na Audiju 80 1.6TD sam 2 puta menjao karike.Prvi put je izdržao 2 godine,drugi godinu i treći put je bio gotov stvarno te je morala generalna.
 
Od tih niskobudzetnih auta, ubedljivo najbolji odnos ulozeno/dobijeno je kod Forda Mondea II. Auto je dosta bolje odaradjen od pasata i ima prostraniji gepek i nosi vise(680kg a pasat 520). Kada sam kupovao pre 15 godina karavan, hteo sam pasat koji su svi hvalili(kao golfa II) medjutim nije mi se auto uopste svideo po mnogo cemu. Ford mi se odmah dopao i do sada sam promenio dva komada.
Znam da ce ovde odmah osuti paljbu:ma kakav ford.. Ali moje iskustvo je tako, da folksvagena nebih kupio najvise jer se mnogo kvari a i stvarno je oskudno opremljen(u stvari nema nista).
 
Ovome karike vise nepomazu jer je unisten od strane jednog nadri majstora. upali opiljci u uljne kanale glave i kompresioni prostor tako da je glavu unistio komplet tek uradjenu na belo sto rekl.a 2 hilzne skroz u risevima po 1mm dubine sigurno i plus zajedene da i na 2specijalu dal ce proci.Vec je 2 puta karicen koliko sam saznao i nema nista do novih sklopova komplet. srecom je radilica prosla bez ikakvih ostecenja i standard je. glavu sam zamenio i skupljam sad za ostatak motora da odradim. turbina isto losa tako da polovnu moram nabaviti ili cu je izbaciti i obicnu pvp ubaciti jer je imam.ali i kupio sam ga pod unisten motor za 500eur
 
bilo je tako u veselim devedesetim ::namigivanje::

- - - - - - - - - -

Od tih niskobudzetnih auta, ubedljivo najbolji odnos ulozeno/dobijeno je kod Forda Mondea II. Auto je dosta bolje odaradjen od pasata i ima prostraniji gepek i nosi vise(680kg a pasat 520). Kada sam kupovao pre 15 godina karavan, hteo sam pasat koji su svi hvalili(kao golfa II) medjutim nije mi se auto uopste svideo po mnogo cemu. Ford mi se odmah dopao i do sada sam promenio dva komada.
Znam da ce ovde odmah osuti paljbu:ma kakav ford.. Ali moje iskustvo je tako, da folksvagena nebih kupio najvise jer se mnogo kvari a i stvarno je oskudno opremljen(u stvari nema nista).
i to imam ali mondea keca,sad ima 35o.ooo km na satu tri puta mi je pucala kajla na radilici,to je i jedini kvar na motoru :osmeh:
ajd,da neispadne da preterujem menjao sam lane uloške dizni
 
Jbg ja imam mondea mk3,danas je prebacio na 250 000 hiljada.kod mene je prešao 60 000 i osim redovni održavanja i redovnih zamjena potrošni dijelova da kucnem ništa.Što se tiče komfora tu mu ww audi i ostali nijemci nisu ni do koljena.
 
Imam i ja jednog mondea 97 god i pravih 130000 km ,doteran iz CH 2001,nikada nista od kvarova,pretprosle godine sam mu prvi put uradio veliki servis,majstor se cudio sve na njemu iz fabrike.samo ga Muci potrosnja hoce da srkne benzina 50% vise od Mercedesa. Sto se tice kvarova jako zahvalan.Prosle zime je vozio jabuke na pijacu stane 33 gajbe po 10 kg. Nalepnica od registracije mu nije lepljena na soferku eto koliko se vozi.Sada mi zao da ga prodam jel im je cena 1000 e placen je tada sa uvozom i registracijom 21000 chf.
 
Nisam znao gde da stavim slike pa ajde ovde.Ovo je za zimske carolije neprevazidjeno.A ide kao munja.
img201501061247251.jpg

img201501061247501.jpg
 
Predobra stvarcica.. Mada bi retko bilo prilike da se vozi bar kod mene... Evo snega nema ni 10cm i topi se polako... ZA to treba sneg da potraje da bi se uzivalo.. :osmeh:
 
Ma mi smo ga peglali ceo dan po selu posto je jedino glavni put suv a ostale sporedne ulice ugazen sneg.Jedino potrosnju ima nenormalno veliku.Od pola 11 do otprilike 3 sduvali smo 25l benzina.

- - - - - - - - - -

Dragane jel time obilaziš atar zimi?
Zimi idem na njivu samo kad zatvaram zimsku brazdu ili narodski receno setvospremiram a to radim traktorom.:osmeh:
 
Nazad
Vrh