Kada niste u traktoru, vozite

Imam ja menjač od Uaza sa prepravljenim zvonom spojničkom i druk ležajem za tamićov motor, tako da može dase ubaci drugi motor.Tako da mi još fali školjka da diferecijalima i motor od tamića
 
Sa konja na magarca. :osmeh: Naj više mi se sviđa što ima odvojen reduktor od menjača, pa može da se stavi drugi motor i manjač. Dok je kod uaza drugačije, reduktor u sklopu menjača, ma mora od njega menjač.


Da reduktor je ujedno sa menjacom ali tek kod Hunter Uaz-a a kod mene i na ovim starijim je odvojen bas kao i kod lade samo sto je reduktor MNOGO veci i masivnije odradjen.... :osmeh:

Moze bilo koj motor i menjac (sa zadnjom vucom) da se napakuje u UAZ-a zato sto je i njemu odvojen reduktor...
 
Ako cemo o terencu koji je bas za teren namenjen pre cu voziti Uaza i Gaza nego Nivu. To su mrcine ko tenk za nivu, ali zato ako cemo se svud voziti niva je ipak bolja
 
Naravno,po terenu Lada Niva nema sta da trazi protiv Uaz-a ili GAz-a ali ipak Lada jel je unirvezalnija....
 
Može da se stavi reduktor od gaza na ovaj 469, ali onda moraju kardani da se prilagode. Imali smo mi tog 469 sa motorom od landina.
 
Da kardani obavezno moraju... Neznam ni dal ima on sasiju za reduktor ili i to mora da se radi???
 
:osmeh: Tako nešto zadovoljava kriterijume.Uzeo je komšija lepog i dobrog Pajera samo nije registrovan kao teretni.
 
Samo Pajero,bezi od Lade,jbt dzip a nema sasiju,los odnos prednjih-zadnjih tockova,bruji kao mutava,stalno nesto fali....
 
Posto se dosta pisalo o Nivi i njenim terenskim sposobnostima,moram da napisem sta sam jednom gledao.Bila je neka auto emisija,valjda peta brzina,testirali su Nivu.Naravno bila je nova i teraju je oni u terensku voznju,a kamera ih prati i odjednom kamera staje dok se niva udaljava.Snimaju oni iz Nive iza sebe i vidi se Diskaveri u kome je snimateljska ekipa kako se zaglavio i ne moze da mrdne.I eto ispade da Niva ima bolje terenske sposobnosti.
Sto se UAZ-a tice,mogu da kazem da je moj deda s njime izvlacio ranije trupce i stvarno je UAZ mazga,ne zna da stane.
 
Niva cak i bije dzip nego pitnicki auto sa povecanom prohodnosti. :D
Nece ona ici po ne znam kakvin terenina kod mene,sve je ravno kao tepsija vecina asvalt jedino u atar ponekad..
 
Pa sta ce ti onda Niva?Ja za takve stvari koristim jugica.Samo dobre vinterke i cepa svuda gde postoje kakvi takvi putevi i kad nije mnogo blatnjavo.
 
Da napisem neku rec o Ladi Nivi, ljubitelji ce da se malo ljute ali sta da im radim :osmeh::
Lada Niva mi je bila definitivno najgori auto koji sam imao. Srecom brzo sam se otarasio te sklopocije. Motor 1.7 sam odmah izbacio i ubacio od Rive 1.3 (sa zupcastim kaisem), to je jedini Ladin motor koji priznajem, ostali su sa lancima i ne vrede 2 pare, da ne nabrajam razloge. Taj 1.3 motor je odlicno nosio Nivu bez ikakvih nedostataka i nije toliko puno trosila TNG...

Jedina prednost lade nive je to sto je kratka i sa njenim ruskim gumama ima odlicne terenske sposobnosti. Ponavljam sa njenim ruskim gumama, ako stavite druge gume mozete samo da placete kad udjete u teren. Ali te ruske gume imaju manu, lupaju kao nenormalne kad se vozi po asfaltu(za sta nisu ni predvidjene). Buka u njoj je posebna prica, diferencijali i reduktor sviraju i bruje isadaju bubne opne. Sedista su najgora na svetu, ne zato sto su neudobna nego zato sto se polome, tako da retko koja niva (izuzev bas mladih) ima svoja fabricka sedista, uglavnom su ubudzena neka druga od nekog drugog auta. Po pitanju komfora tu je u klasi sa Jugom. Nepregledna, neupravljiva, mali ajnslag-neokratna, teska na volanu...
Voznja Lade Nive u gradu po fizickoj aktivnosti vozaca, ravna je voznji traktora u oranju :osmeh:

Rezervni delovi za Ladu su najgoreg moguceg kvaliteta, popravke su ceste i nimalo jeftine.Polovni delovi na otpadima su takodje skupi a radi se o Ladi ne o nekom dobrom vozilu.
Niva nije los izbor ako se kupuje nova, vozis je dok ne pocne da se kvari i prodas je, inace ako pocnes da je popravljas sa ovim rezervnim delovima ima da te kosta kao svetog petra kajgana...

Lada Niva ima i svoju upotrebnu vrednost! Ko vozi po gudurama (da ne kazem vukojebinama) iz ovog ili onog razloga, niva je odlican izbor moze svuda da izadje, moze da vuce prikolicu sa dosta tereta. Za profesionalne lovce, lovocuvare terenske sluzbe i slicna zanimanja vise nego odlican izbor.

Ko vozi u normalnim uslovima voznje i samo po nekad sidje sa asfalta, neka je zaobidje u sirokom luku.
 
Imao sam Nivu 1990. godiste u fabrickom stanju. Na okretnost nisam imao zamerku jer su te stare sa 4 brzine sve okretne. Isla je, posluzila je, nije se nesto kvarila ali i nije nista udobnija od 577 sa starim tipom kabine. Toliko o tome.

Desilo nam se i ovo jedared:

dsc0679.jpg
 
Nazad
Vrh