John Deere

jzgwau.jpg

1zdyszd.jpg

Danas se radio variaror bubja, posle smo malo i kosili. :osmeh:
 
Pa u mom selu ima toliko njiva koliko ima kombajna,ovaj john deere vuce za sobom levak gde tocim zito ako neko hoce u dzakove da sipa,ja samo tu istocim i cepam dalje dok gazda vezuje dzakove u hladovini.:osmeh:
 
Jest da nije možda za ovu temu ali kad sam video kako je PUJOL stavio daske na hederu da mu ne prebacuje vlat nazad tj. dole i ja sam imao nešto slično ali postavljeno namerno: naime kada sam prvi put na D-3800 montirao šumaher noževe i prste moj komšija koji ima rešenje za sve i za svaku stvar odgovor je rekao da to nije ništa u odnosu na zmaj prste i da za toliku cenu on nikada nebi montirao tako nešto čak šta više na zmaju na prstu ima i pločica koja je nazubljena koja omogućava da mnogo bolje reže a šumaher bez pločice neće moći. da vam nedužim mnogo kada smo došli kući sa probe ja sam pre toga još na njivi rekao mojim momcima da kada se vratimo odmah uzmu lim koji se postavlja iznad vitla na uređaju za suncokret a ostalo je moja stvar i da ništa ne govore, a ja sam još na njivi povećeo broj obrtaja vitla tako da je nabacao neovršenu masu po hederu koju nisam očistio tako uradismo a komšija čeka na ulici i evo ga - kako ide a šta će vam taj lim gore itd. a jedini odgov mi je bio da smo prekinuli rad jer nevaljaju šumaher prsti pa moramo da postavimo lim gore - a što - jer kada kosa radi tako seče stablo da ono odskoči preko hedera pa verovatno jedno par godina moram kositi ovako dok se malo ne istupe. Dobio sam da idem u onu stvar i od tada je mnogo ređe turao nos gde mu nije mesto.
 
Evo par slika za vlasnike John Deer kombajna, ali prvo da objasnim kvar.Vremenom dodje do produžavanja i skraćenja poluga za ubacivanje brzina i najgore prodje hod u nazad i onda sledi rasklapanje menjača. Zarto proverite da li prilikom ubacivanja u brzinu se zupčanici pravilno uzube ili samo delimično, a na polugama može da se podešava dužina kako bi se pravilno uzubili zubčanici.
p1030929.jpg

p1030931.jpg

p1030934.jpg
 
Ima firmi u Adi koje remontuju i prave nove sabirne ravni za Zmaj kombajne, verovatno mogu da naprave i za ostale kombajne po uzorku.
 
Мени тако нешто фали али не могу да сликам, ако има неко тих слика како изгледају те таласасте равни нека пошаље, је ли то оно што гура жито у бункер... Има ли неко да ми објасни како да заменим те лимове на Џон диру 150-тици. Поздрав...
 
Nemaju posebnu temu a vidim da su se ovde spominjali a boja odgovara temi...



Na ovim slikama je bio spreman da radi neku semensku robu zato je dosta delova na njemu drugacije.
 
Nazad
Vrh