John Deere

6 redi sa 5 slamotresa?taj bas i ne ide veselo u kukuruzima...
 
Poslednja izmena od urednika:
pa svaki se stroj moze pokazat kao problematican. sta rec kad neko da 300 000e za kombajn,recimo novi JD t670 i ode mu motor?jel to znaci da su losi?kod mene brazilac 1550 radi 4 godine bez problema...jos nije ni velik potrosac.zapravo planiram uzet jos jednog istog..
 
To je naslednik kombajna JD 1177 i jedina mu je mana što ljudi od njega očekuju normu od njega da pokosi 30 ha na dan, a on to nije u stanju pa se tera na silu i onda nastaju problemi!
 
30 ha u danu nikakav problem...sta god vrsio,jedino uljane repice ne moze toliko...a ako ces ga vec terat na silu,samo ce rasipat...
 
Probano je gospodine Bare i nije u stanju to da postigne u kvalitetnim usevu, može kako kažete da poveća rastojanje podbubnja i onda ima taj učinak.Te kombajne sam pratio od 1177 preko 1450 (Brazilski) ili 2056 Američki i nemože ni jedan da postigne taj učinak ako se pravilno izvršava!
 
govorim o 1550,ne o 1450...u kuruzima skida 30 tona na sat uz lom od 3.5%,vlage 22-25%.moj godisnj prosjek na malim komadima je 2.8ha/sat,sveukupne povrsine pod zitaricama koje vrsi)potrosnja izmedju 6 i 7 lit/jutro.motor trosi u prosjeku nesto iznad 30 lit. na sat.u jednom danu sam ovrsio 30 ha kuruza 9 tona/ha,nit sam uranio,taj dan,nit sam okasnio...u malim komadim,kad se selim iz jednog u drugi atar i otkacivam heder dva-tri puta skinem max 15ha.50 metara po jutru zita sa kosom 5.60 idem 5 km/h,necistoce 2%.
ako povecas rastojanje podbubnja,onda imas manji ucinak,jer slabije izvrsava.......
 
Pa nisam rekao da su to loši kombajni nego samo da očekuju da uradi mnigo hekara na dan pošto su uzeti na lizing oborena cena žetve je se lizing mora platiti, a tikombajni imaju svoju normu koju mogu da postign.Sve što se tera preko optimalne norme dovodi do otkaza kombajna pa i do lomova vitalnih delova.Odatle potiče to da su to loši kombajni.Njegova cena je za ono što pruža odlična samo ga treba i adekvatno terati i ne preterivati u kvalitetnom usevu!
 
Nazad
Vrh