John Deere

Onda je greška u toj kombinovanoj ručki.Hoće da bude u pitnju vlaga ili miševi i pacovi!Ta dva dugmeta za podizanje i spuštanje hedera treba da imaju dva položaja.Kada pritisnete dugme samo do pola onda se heder polako spušta, a kada stisnete do kraja brzo.Pošto podizanjem i spuštanjem hedera upravljaju elektro-ventili vi na silu možete spustiti heder (ako smete to da radite) da dovedete struju na elektro ventil koji se nalazi ispod rotirajuće korpe motora.
Kada pritiskate to dugme pod rednom brojem jedan u gornjem delu kombinovane ručice pale se odredjene diode u zavisnosti šta pokazuje sat odnosno šta ste odabrali.
 
gospodine panostib svakako puno hvala na informacijama. Pretpostavljam da proizlaze iz bogatog iskustva :D
 
evo ih Peter,
2ur3vko.jpg

zadnji nagibni klip:
atxips.jpg

prednji nagibni klip:
zodp4k.jpg

kabina 1:
2ef47lv.jpg

kabina 2:
2u73iuo.jpg

ulaz i ulazni biter:
2m4sk82.jpg

i jos jedna ovak:
2wfs1tt.jpg
 
nije tajna 11500E s transportom. uvezen je iz slovenije, ima 8200rs pa je zato tak jeftino. Ovo uvlano grlo to ti je super stvar ono se vrti imaju gume na rubovima i super uvlaci masu.
 
Uuuuu pa to je mnogo jeftino mislim,ja sam moj jd 952 platio pre 3 god. 11000eu,jeste da je u dobrom stanju al tvoj je avion za moj.
 
Pitanje za upucene.Kupio bih JD 950 3m kosa i 4 reda kukuruzni adapter da li to vredi 9000e? I kako se pokazala ta serija kombajna kod nas za rezevne delove?
 
Ima kod mene u selu jedan takav J.D 950.Kupljen pre 2 godine,žitna varijanta.Kombajn je kao čaša što se tiče vizuelnog izgleda,plaćen 10.000 eura.Do sada ljudi nisu imali nikakvih problema sa njim.Veoma je brz po putu,ako ne grešim ima 4 brzine u radu ga nisam nešto posebno zagledao tako da nemam pojma kako se ponaša.
 
ima jedan 1188 h4 u mom kraju o ovrši 190 jutara zemlje godišnje bez ikakvih problema, i kavarova. Čovjek ga preko zime i proljeća malo pregleda promjeni ležajeve neke jako napuknute remenice i samo teraj. Ima dost dobar učinak, 6 slamotresa, i jaka mašina, uglavnom super kombajn za ljude koji iamju od 50-80 hektara zemlje a nebi išli kupovati neke novije i bolje kombane. Iako bi ja radije uzeo new hollanda tf44 jer nije toliko skuplji koliko je bolji..
 
Evo slika jednog kombajna koji je preglsedan.
Mesto:Idvor
Kombajn John Deere 1177 (mehanički pogon)
33vfcp0.jpg

29vnj8m.jpg

Prilikom povratka iz Idvora za Novi Sad stanem u sledećem mestu i pregledam ovog JD
Mesto:Farkaždin
Kombajn:John Deere 1068 H
2nibseo.jpg

30sw011.jpg
:cao:
 
ovaj 1177 izgleda jako ocuvan koliko vidim. 1168 je jako slican mojem, ima isti ulaz s ovim biterom za uvlacit masu i sajle za nagib hedera. Ima i prednje klipove. zadnje koliko vidim nema. sg2 kabina , cini se isto dost ocuvan. E da gosp. panonstib da vam kazem sta je na kraju bilo s onim spuštanjem hedera. Bili ste u pravu za elektroventile, ima ispod bunkera, skine se lim pa se tu nalazi čini mi se 4 mehaničke ručke. Dugmad na josticku u kabini upravljaju uvlačenjem elektroventila koji svojim uvlačenjem povuku ručku ovisno koje dugme stisnem. Ovaj ventil za spuštanje je pregorio pa smo ga promjenili i radi. Inače dok smo kombajn gledali prije kupovine ovaj što ga je prodavao je spojio mehaničku ručku od dizanja i spuštanja ispod bukera na ručku za pomicanje vitla koja je odma pokraj te a ona se iz kabine na mehaniču ručku pomiče napred nazad, tak da su spuštali preko toga a ne preko tih elektroventila. Mi to ona nismo znali a nismo ni obracali paznju videli smo da dize i spusta :D
 
Nazad
Vrh