John Deere

potrebna mi je pomoć, rođak je gledao jd 430 inače u dobrom stanju, tražili su mu 4.500 eura, da li taj kombajn vredi te pare s obzirom da je 1971 godište....
 
Taj je svoje odradio.Prošle godine je u selo stigao J.D 330 ljudi srećni lep ko slika,dobar ovo ono kada su krenuli u rad prvi dan zakuje motor.Ubacili su drugi i odmah posle žetve ga prodali za smešne pare dosta ispod cene koju su oni platili.
 
kod jd je najveci problem motor svaka serija ima poseban motor i samo delovi odgovaraju od njega recimo 430 klip 95 mm gde da ga nadjes sve ostalo je ok resi se ali ako stane motor pozdravi se sa sezonom i spremi dve tri hiljade evrova za generalnu ako se jjos proizvode delovi za taj tip
 
kaže čovek da lepo izgleda, stigo iz švajcarske pre nekoliko meseci, sutra ide da ga gleda, al ja mislim da s obzirom na godište cena može biti i niža..... ne znam nemam iskustva s jd a i mislim da je to manji model i da mu nije nešto veliki učinak....
 
kod jd je najveci problem motor svaka serija ima poseban motor i samo delovi odgovaraju od njega recimo 430 klip 95 mm gde da ga nadjes sve ostalo je ok resi se ali ako stane motor pozdravi se sa sezonom i spremi dve tri hiljade evrova za generalnu ako se jjos proizvode delovi za taj tip

Gosn Panonstib sta to nas cenjeni clan Levak (levak kao tocir, ili kao covek koji se koristi levom rukom) naprica ?
 
U pravu je što se toga tiče.Ovi kombajni su sam početak proizvodnje JD kombajna u Evropi, u tada kupljenoj fabrici Lanz od strane JD.Motori mogu da se nadju preko ebay, a ostali delovi kombajna su problem jer ne postoji kotalog u elektronskoj formi pa dileri neće da traže deo pljuckajući po prstima.Za neke delove mora da se potrude i naši strugari.Znači naš cenjeni član Levak je bio u pravu!
 
Kod nas su 2 komada 975 imala velikih problema sa motorima koji su vise puta rasklapani. Ne znam kakvi su delovi ubacivani kad su radjeni i sta je tacno radjeno ali znam da je vlasnike to kostalo posteno i na kraju su na oba stavljeni motori Mercedes OM 352 A.
 
I kod nas je jedan JD (mislim da je JD 730) imao problem sa motorom. Gazda mi je rekao da je problem to sto mu motor ima malu kolicinu ulja i treba da se sipa neko johndeere-ovo ulje a on je (iz neznanja) sipao domaca ulja koja obicno idu i IMT traktore. Motor je radio odlicno dok nije usred zetve okrenuo lezajeve radilice. Posle ovoga su mu sredili radilicu i lezajeve ali je ubzo radilica pukla i to je bio kraj za ovaj JD motor.
 
To za ulja nije tačno.Jeste da traže kvalitetna ulja, ali u to vreme kada su oni konstruisani nije postojao sadašnji kvalitet ulja tako da i sadašnja domaća ulja su boljeg kvaliteta.Kod bilo koje generalne traba koristiti originalne delove mada znam da u JD motore ubacuju delove od Ursus-a.
 
nema od tog posla nista jd fabrika je zastitila svoju proizvodnju delova kao nijedna mozes staviti samo njihov deo ako hoces da radi tako je i na presama ne moze deo ni od jedne druge iako je sistem vezanja rs znaci najcesci ali sta vredi kad su oni sve postavili u posebnim merama prema tome ne zanosite se ili jd deo ili nema posla znali su oni sta rade ali nisu znali da cemo mi voziti njihov otpad iz sezdesetih i sedamdesetih kad je fabrika jos bila u nemackoj tj zvala se lanc
 
Nemora se sve reći, nešto treba i zaključiti.Ovo za delove važi za motor kod trgovaca.Oni sklope, a koliko će raditi na Vama je da probate!
 
Ja imam dva john deere jedan je 952 imam ga 3 godine,a jedan je 955 ovo je druga godina,sto se tice motora bogu hvala nisam imao nikakvih problema iako sam ih kupio od domacih trgovaca,Sto se tice delova ne mogu se sloziti sa Levakom da moraju bas svi da budu originalni john deere,jedan primer nozevi i palci na kosi se hvataju od zmaja.A neke stvari odradi strug,dok trece mora ipak da se pozove res-trade.:osmeh:
 
John Deere lanz 250 na probnoj vožnji.

30u5qnd.jpg
 
Nazad
Vrh