John Deere

Kućište ležaja odbojnog bitera i bubnja za stariji tip JD kombajna
ws4p6a.jpg

23uplvq.jpg
 
Broj obrtaja motora - neopterećen 2675 +50 o/min
- opterećen 2500 o/min
- min. br. obrtaja 1200 +/- 50 o/min
Broj obrtaja odbojnog bitera 850 +30 o/min
Broj obrtaja slamotresa 155 +5 o/min
 
Evo malo slika sa današnjeg terena.
Malo pomagao kolegi na remontu 1065.Zamena ležaja bitera i aksijalnog ležaja na varijatorskoj remenici odbojnog bitera.Da bi se ovo uradilo bilo je potrebno da se skine elevator povratne mase.
slika012.jpg
slika001.jpg
slika000.jpg
slika013.jpg

Varijatorska remenica bitera.Skidanje ostataka aksijalnog ležaja i zaptivke.
Zamena ležaja na remenici za pogon vršalice
slika015.jpg

Izvadjena kukuruzna korpa, ali žitna nije ubačena zbog malih nedostataka
slika014.jpg

Izgled kukuruzne korpe koja mora ići na remont
slika018.jpg

"Grlo" može i na ovaj način da se otkači
slika017.jpg
:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nije prosipao ispred nego prilikom zamene korpe to se desi.A i nije baš uredan kombajn i pre remonta je okrunio nešto kukuruza.
 
Može da se sazna samo koja ja vrednost ležaja bitera 9.500,00 dinara, a vlasnik kombajna je imao aksijalni ležaj.Za rad ne znam jer sam bio samo u ispomoći da se skine elevator (čista fizika) i da se demontira i skine varijatorska remenica.Samo tu se menja još neki kuglični ležajevi, lanci grla, korpa, ... tako da nisam upoznat koliko će gazdu koštati ovo zadovoljstvo.Mogu samo na kraju da kažem koliko ga je izašlo zadovoljstvo oko ležajeva.
 
Pozdrav svima, evo ovako imam kombajn john deere 1169 SII, kupili smo ga proljetos i danas smo htjeli spustiti ulaz od kombajna da ga mozemo odvojiti i onda poslije staviti heder. Uglavnom gumb za kojeg mislimo da spušta heder ili nije pravi, tj nije za spuštanje i dizanje hedera/ ili je nešto pokvareno. Prije nego smo ga kupili kod starog vlasnika je mogao dizati i spuštati normalno samo nismo vidjeli kako su oni spuštali heder.. jer nem onda tom trenu nije bilo bitno.. pa molim ako mi tko moze pomoc kako se to cudo spusta. Ako se netko razumije u serije 1166-88 svakako mozda moze pomoci. E da ova moja serija je onaj nagibni/gorski pa je mozda malo drugaciji od ostalih iz te serije.. ovaj gumb na slici treći od desno je onaj za kojeg mislimo da je za spustanje hedera
2jb84r4.jpg
 
a i to smo pregledali sve dolje oko klipova ništa nismo našli. Lako moguće da postoji neka blokada..
 
To treće dugme na prvoj slici je za promenu broja obrtaja vetra.
Postoji dugme kojim se isključuje radna hidraulika odnosno podizanje i spuštanje hedera koje se koristi u transportu!
Medjutim taj prekidač kod Vas ne postoji, nego je na njegovom mestu prekidač za svetlo odnosno to bi trebalo da bude drugi prekidač sa desne strane.Kada se upali kombajn uljuči se taj prekidač i sa dugmadima na ručici varijatora se podiže i spušta heder.
 
sad sam ga upalio ponovno i prvo stusnuo to drugo dugme s desne strane. Na ovoj ručici sam prvo prekidač naznačen pod broj 2 potegao gore. Onda se upali ona lampica. i probao s dugmadima 4 i 3 međutim ništa se nije dogodilo. Trenutno je ulaz kombajna maksimalno podignut . Nisam probao jedino dugme 1 koje kao da klikne kad se stisne. dugme 4 kao da mehanički radi čuje se škljoc i kad je kombajn ugašen.
2bckdd.jpg
 
Sa dugmetom označenim rednim brojem 1 je odabir prikazivanja broja obrtaja i brzine kretanja kombajna.Njegovim pritiskanjem pali se odredjena sijalica na kombinovanoj polugi varijatora vožnje, a dola na satu koji je iza ručke prikazuje odabrane vrednosti (broj obrtaja bubnja, broj obrtaja vetra, brzina kretanja kombajnai broj obrtaja motora.Dugme 3 i 4 su za podizanje i spuštanje hedera.Dugme 1 je za ukljućivanje automatske visine reza koja se podešava sa potenciometrom ispod štoperice.
Kada upalite kombajn prvo uključite drugi prekidač sa sesne strane jer tu treba da je prekidač za isključivanje radne hidraulike.Treba da ima dva položaja i mislim da nije kao što je ovde označen za svetla.Prebacite u drugi položaj i onda probajte da podižete i spuštate heder.
 
evo učinio sam sve kao što ste rekli i nisam uspio podignuti ni spustiti. Izleda da je ipak kvar. Meni ovaj veliki sat ispod kombinovane ručke ne radi to jest bez obzira koliko puta pritisnuo gumb 1 ne miče se kazaljka. Ne rade mi ni lampice na toj ručci
 
Nazad
Vrh