John Deere

Ti kombajni,zapravo brazilici su za izbegavanje.
 
Kako koji kome zapadne.Ovde u blizini ima jedan takav koji je prve sezone uradio 1800ha pšenice+suncokret i kukuruz i još uvek ide bez problema a bio je u selu pored isti takav koji nije uradio ni 50k.j zbog problema pa je vraćen nazad.
 
pozdrav..interesuje me da li neko moze da mi kaze u kom razdoblju su se pravili jd 430 kombajni kao i da li neko ima iskustva sa njima i pre svega posto sam pocetnik sta znaci CTF menjac na kombajnu..unapred hvala
 
a kolega ne znas mozda tacno razdoblje otkad do kad je bila proizvodnja kao i sta znaci ctf menjac??
 
pozdrav..interesuje me da li neko moze da mi kaze u kom razdoblju su se pravili jd 430 kombajni kao i da li neko ima iskustva sa njima i pre svega posto sam pocetnik sta znaci CTF menjac na kombajnu..unapred hvala

CTF ili ti Ce Te eF je naziv firme koja se bavi proizvodnjom menjaca, kod nas je poznatija pod nazivom ZF, da li sada znate o cemu se radi?
 
Sto se tice tog kombajna nemam pojma, ali znam da JD, SDF, fendt i stayer i dan danas saradjuju sa ZF-om, ocigledno da je kvalitet u pitanju
 
da sad mi je jasno to su dobri menjaci sad jos ako neko od forumasa zna nesto jos da mi kaze o jd 430 ne bi bilo lose :D
 
Isao je dobro jedno 2 godine ipak novo je pa moze da se ganja i brze.Imao je dosta intervencija iz servisa.Iskrivio ladju par puta svako prolece je vadio slamotrese 2 puta je sita krivio to sto sam ja video.
 
Evo malo slika 1450
28wfel2.jpg



Ovo je kod mog ujaka kad je bila prezentacija JD gps uredjaja za setvu i setvospremiranje,oba sistema onaj sto je ugradjen u traktor vec i onaj sto se kao prebacuje ali to su doneli bili neki drugi volan i stavili pa nije bilo pored elektromotora. Vidi se iza i sejacica :)
 
Nazad
Vrh