John Deere

Na 1800 sati na Belarusu ili Zetoru da rikne mjenjač bilo bi sramota. Poznanik iz sela ima Zetor 3320 1995. godište,, dobio ga 19995. godine novog kao neku donaciju. DO sada je 4 puta radjen motor ali mjenjač nikad nije otvoren a goni sa njim rotodrljaču od 2.5m, silokombajn, sve preteške mašine za taj motor...godišnje nabija po 500-600 sati.
Ali zato pukne radilica na 100 sati.
 
Мајсторима у фирми лакше буде кад дође белорус него џондир. Лакше поправе па и случај пукнуте радилице био је летос један. Сад имају једног џонија са гремлином у струји. Ако мајстор не претерује, има око 1600 жица и жичица на трактору. Пар њих не ради а ти их нађи. И један комбајн им маст вади. Исто струја ал' њему су пацови изгрицкали електричну инсталацију.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Na 1800 sati na Belarusu ili Zetoru da rikne mjenjač bilo bi sramota. Poznanik iz sela ima Zetor 3320 1995. godište,, dobio ga 19995. godine novog kao neku donaciju. DO sada je 4 puta radjen motor ali mjenjač nikad nije otvoren a goni sa njim rotodrljaču od 2.5m, silokombajn, sve preteške mašine za taj motor...godišnje nabija po 500-600 sati.
25 godina x 600 rh, znaci ukupno 15 000rh, podijelis na 4 generalke, to mu dodje 3750 rh po generalki tj. motoru. I kad sam ja rekao ovdje da je Zbrojovka njezna masina, odmah sam napadnut, plus sto mnogo trosi.
 
odosmo u offtopic.

Uzmi u obzir da se radi o motoru sa 51KS i 2700 kubika. Vukao je sa njim tanjiraču od 28 tanjira i 2x14" plug, pa sjetvospremač od 3 metra, pa jednoredni silokombajn po 1000 duluma u sezoni (jedan od prvih u selu koji je nabavio silokombajn pa je radio nenormalno mnogo usluga), pa posle oranje sa 2x16" obrtačem i 250 kila tegova naprijed, pa rotodrljača od 2.5 m zadnje 4 godine...mnogo je to za tako mali motor. NIje taj traktor namijene za takvo silovanje. Moram napomenuti da je za 3 generalke kriv otac sadašnjeg vlasnika, redovno pregrijavanje jer je godinama curio hladnjak a njemu bilo mrsko dolivati vodu. Dodaj na sve to da traktor radi u velikom brdu i na veoma teškom tlu i da se ni najmanje ne pazi jer je dobijen džabe.
 
Cijena dijelova će u Poljskoj biti nešto niža nego u Njemačkoj (za JD nema baš mnogo zamjenskih jeftinijih dijelova u ponudi) ali opet je to tu negdje, bez 5-6 hiljada evra (samo dijelovi) nema šanse da se odradi da valja, eventualno da se odradi taj jedan klip i dihtunzi (to je opet nešto preko 1000 evra u dijelovima) i da se uvali nekome - najvjerovatnije će tako i biti no tamo su ruke višestruko jeftinije.

Kako dodjoše do 19j evra?? Ajd nek su dijelovi 6000 evra, to je opet 13000 evra za ruke, nek je satnica prosjek 100 evra, to je 130 radnih sati ili 16 dana po 8 sati?? Koji vrag imaju raditi 16 dana generalku na traktorskom motoru?
 
Cijena dijelova će u Poljskoj biti nešto niža nego u Njemačkoj (za JD nema baš mnogo zamjenskih jeftinijih dijelova u ponudi) ali opet je to tu negdje, bez 5-6 hiljada evra (samo dijelovi) nema šanse da se odradi da valja, eventualno da se odradi taj jedan klip i dihtunzi (to je opet nešto preko 1000 evra u dijelovima) i da se uvali nekome - najvjerovatnije će tako i biti no tamo su ruke višestruko jeftinije.

Kako dodjoše do 19j evra?? Ajd nek su dijelovi 6000 evra, to je opet 13000 evra za ruke, nek je satnica prosjek 100 evra, to je 130 radnih sati ili 16 dana po 8 sati?? Koji vrag imaju raditi 16 dana generalku na traktorskom motoru?
To da se odradi samo falicni klip sta je tvoje misljenje koliko moze da drzi? Pitam jer znam za torpedo 9006 koji je tako uradjen i to je islo 1000+ sati dok nije prodat. Posle sta se desvalo ne znamo.
 
Ala ga je taj sa'ranio!? Sta mu je radio kasa je jadan ispustio dusu za tri godine i to dva puta....
Ne znam šta su mu radili ali znam da je jedan put nešto puklo dok je razrivao i on da ne ostane u pola njive terao je tako da izadje na kraj njive i onda belaj...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh