John Deere

Nisu led, mislim da sam stavio H4, ali sam sad umesto njegovih originalnih radnih svetala stavio led. Nemam vise volje da menjam sijalice svakih mesec dana. Ima 4 svetla, a svako kosta 3500.


Проблеми са светлима могу бити и последица погрешне употребе. Кажем ово јер се то дешава на аутомобилима. Имам Пунто којем су баш често „цркавале“ сијалице. Углавном сви кажу да је то „бољка“ Фиата и тиме се све решава.

Мени се само једном десило да ми оде сијалица а мом сину врло често. Када ми се то десило, схватио сам да се дешава у моменту када се стартује мотор, а светла су укључена. Више нисам држао светла у аутоматском режиму него се навикао да палим светла тек након старта мотора.

Анласер повлачи више десетина ампера (код мањих возила), а где је јачи анласер већ су стотине ампера у питању.

То је врло јак струјни удар који има утицаја на остале потрошаче.
 
Njegova originalna svetla su 2 u 1 tj.sam far je sijalica i menja se isključivo ceo jer drugačije ne može.Kvalitet u odnosu na nekadašnje vidljiv je golim okom jer na jednom takvom traktoru godinama trči jedan originalni far dok se preostala 3 menjaju skoro redovno na godinu dana.Svetla se koriste samo tokom noćnih radova a u suprotnom su ugašena stalno.
 
Наравно да је квалитет сада упитан јер се све ради у ПРЦ. Али је довољно само једном да се угаси и упали трактор када су светла укључена и да прегоре сијалице (не треба више јаких удара да се деси). Сложићеш се да се прекида рад мотора понекада и када је мрачно:).
 
Slažem se naravno.Dosta puta tokom zime i sezone oranja radio sam noću sa tim traktorom i recimo pred zoru kada me savlada san samo stanem, ugasim svetla ali ostavim motor da radi zbog grejanja, odremam pola sata-sat i vozi Miško dalje bez problema.Po meni ti farovi nisu uopše zaštićeni od spoljnih uticaja kiše i vlage pa i to doprinosi njihovom propadanju jer čim voda uđe unutra on je kaput.
 
Ovde se radi naprosto o tehnologiji svetala koja se vise ne proizvode u novim modelima. Njihova primena je zavrsena sa serijom 10. Ja sam ih promenuo vec nekoliko i ne bih bio problem da ih menjam da se moze zamenuti samo ulozak. Ovde se mora menjati, kako je i Matic rekao, ceo far koji kosta 3500 din.
Cela ova prepravka u prohromu sa sve farovima me nije izasla toliko. Potrudio sam se da to nebude neki skarabudz vec lepo odradjeno.
 
Проблеми са светлима могу бити и последица погрешне употребе. Кажем ово јер се то дешава на аутомобилима. Имам Пунто којем су баш често „цркавале“ сијалице. Углавном сви кажу да је то „бољка“ Фиата и тиме се све решава.

Мени се само једном десило да ми оде сијалица а мом сину врло често. Када ми се то десило, схватио сам да се дешава у моменту када се стартује мотор, а светла су укључена. Више нисам држао светла у аутоматском режиму него се навикао да палим светла тек након старта мотора.

Анласер повлачи више десетина ампера (код мањих возила), а где је јачи анласер већ су стотине ампера у питању.

То је врло јак струјни удар који има утицаја на остале потрошаче.

Kako radi taj automatski režim za svetla? Drži svetla upaljena samo dok radi motor?

Meni to crkavanje sijalica više miriše da zbog slabijeg kvaliteta vlakno ne može puno puta da izdrži višestruko veću struju koja krene kroz hladno vlakno. Možda bi rešenje bila neka mala automatika koja bi ograničila tu startnu struju kroz sijalicu (npr. da struju kroz sijalicu ograniči neki predotpor, a da se nakon pola sekunde do sekundu taj predotpor premosti releom).
 
Каже мајстор за почетак око 5000€. Цена зависи од машинске обраде и ако треба нешто тражити у специјали. Ово је преко сервиса, вероватно су се уградили.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Још једна ситница код џондира са комонрејл технологијом је оригинална дијагностика. Без ње нема посла, или све растављај па мењај. Серија пре ове иста прича али се много више може урадити са механичарске стране. У фирми су доста ствари провалили које се кваре скоро по шаблону и тако их и мењају. Код мењача нема играња једном годишње мора калибрација.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Vidio sam na YT dokumentarac o problemima sa održavanjem novijih JD mašina. Bukvalno ništa ne možeš sam uraditi - samo i isključivo mora u njihov servis jer niko ne može kupiti njihov softver za dijagnostiku i podešavanja.
 
Jeb.. ih johny ,10k eura generalna motora a pitanje jel mogu noviji (u proseku normalno,ne neki redak slucaj) izgurati 20-25+ hiljada sati pre potrebe za istom.Nothing runs like a deere haha....
 
Зову сервис и дијагностика покаже колико треба и да ли треба подешавати. И мењати неке вентиле или шта је већ на мењачу. Ако се мењају вентили мора дијагностика. Ако вентил не ради не ради ни брзина. Деси се да остане једна или две брзине.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
За нове не знам, али ови у фирми су маратонци. И рађени једном, неки и 2-3 пута.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kolege ima li ko predstavu koliko bi kostao kompletan remont motora jd 6620,6 klipova. Jel radio ko vec, i ima li iskustva oko toga?

Evo cijene nekih dijelova u Njemačkoj

Set dihtunga 392EUR

Dihtung glave 278EUR

Cilindar+klip+osovinica+karike 470EUR komad, dakle 6*470=2820EUR za 6 klipova

Vodena pumpa 92EUR

Klipnjača 202EUR komad tj. 1212EUR za 6 komada

Leteći ležajevi 11EUR+44EUR po klipu, dakle 55*6=330EUR za 6 komada

Semering radilice 19EUR

Dihtung poklopca razvoda 40EUR


Uljna pumpa 428EUR

Turbina u zamjeni staro-za-novo 1600EUR



Evo ti i cijela pretraga da možeš da pogledaš sve dijelove koje ova stranica nudi, ima i drugih ali su cijene tu negdje.
 
Rekao je meni jedan trgovac iz jedne jake firme - na novim mašinama se ne zaradjuju pare već na rezervnim delovima i servisu istih...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh