John Deere

Ovo su dobre serije traktora spram onih brazilaca i meksikanaca.Ovaj je pravi amer
 
A vii ste narvno strucni i znate, a pored toga ste ih imali i radili sa njima.
Verovatno bar jedan od vas ima Rusica ::namigivanje::
 
To je sve rekla kazala.Kada budete zaista radili sa njima na svojim njivama tek onda ćete biti merodavni da polemišete o potrošnji a ovako nema smisla samo puniti temu.
 
Matić je napisao(la):
To je sve rekla kazala.Kada budete zaista radili sa njima na svojim njivama tek onda ćete biti merodavni da polemišete o potrošnji a ovako nema smisla samo puniti temu.
Napokon nesto pametno.
 
Hehe, nema problema. Vidim tesko je priznati neke stvari jel. Bitno je da ja znam par vlasnika JD koji se zale na potrosnju. Ne, oni su divljaci i oru na 2600 o/min.
Tako poznam i jednog vlasnika 6830 premium, koji je stalno u kvaru nekakvom. Mal mal pa servis dolazi kod njega.
Mislim mene briga, ali vas je briga i pjenite se oko toga.


Ima tu na forumu kako sam trazio upustvo za JD 3650, na zalost nema niko. A mojem susjedu traktor vec stoji 2,5 mjeseca ako i vise, jer su dijelovi za njega jako skupi , trgovci ( kod nas u HR ) su nesposobni dobavit dijelove u kratkom roku.

Previse hvalite te traktore ::namigivanje::
 
Kod nas se delovi za JD nalaze gde hoces. Kod Panonstiba sta hoces, ako se potrudi malo i gume ce ti nabavti.
Evo malo o potrosnji od prosle godine.JD 4955 sa Horsch 3 fx je na dubini rada od 26 cm trosio oko 12 l po KJ ili 21 l na 1 Ha. Jel puno ?
 
zrine budi siguran da je i dalje manji potrosac od rusa i da se mnogo manje kvari od rusa a vi sto ga kudite svako od vas bi voleo da ga ima :cao:
 
Previse. Za taj stroj od 3 metra i dubina 26cm J :sta:


duja je napisao(la):
zrine budi siguran da je i dalje manji potrosac od rusa i da se mnogo manje kvari od rusa a vi sto ga kudite svako od vas bi voleo da ga ima :cao:

Hahaha, bih da volio bi ga imati. Nek ja manji potrosac od rusa ( ionako je tvrdim da nije, ali eto za vase zadovoljstvo reci cu da vise trosi, troduplo trosi )
I neka se manje kvari od Rusa. Ali to krs od traktora sigurno nece u moj dvor. Rekao sam razloge. Rado cu kupit nekog drugog zapadnog.
Pogledaj kod nas na forumu pa ces vidjeti kako je jedan covjek stisnio jer mu je bilo skupo reparirati boshc pumpu.
I kaze da je obisao pola Slavonije da bi jeftinije proci.
Ako imas takvog traktora onda nebi trebao razmisljati na to, dali su mu skupi dijelovi ili ne.

Ja neam nista protiv tih traktora, tko hoce neka ga vozi. Ali ima i on mana i on se kvari ::namigivanje::
 
Tako je.Poručivao sam delove i nikada nisam morao da čekam duže od 5 dana da ih dobijem.Da li su skupi ili ne meni nije važno jer znam da sam rešio problem.Bez obzira koliko je svaki JD star delova ima samo nađi kataloški broj i to je to.Radim sa njim i da je krokodil u potrošnji ne bi ga držao kod sebe nego bi ga prodao.
 
Kod nas je to sasvim normalno da treba toliko snage, ovde je zemlja a ne pesak.
Nikom nije u cilju da te ubedi da je JD najbolji traktor na svetu, ali spram Rusica je vasionski brod.
Balkan, nama sta :cao:
 
Drugar ima JD44xx(nisam siguran za oznaku), po njegovoj prici trosi oko 25litara po kj, na tezem zemljistu i 35l/kj
 
Trebo sam uzet bio 2140 koji je bio 82. g žao mi je što nisam uzeo jer su me prešli !
SG2 kabina je prava mjenjaći gore, koji je to traktor imo 1982 godine :sta:
Ja mislim da ih je jako malo bilo takvih, JD je stroj koji je skuplji za održavanje ali njega kad kupiš (novog) ili nekog provjerenog znaš šta si kupio i to ide a ova potrošnja od 4755 nije velika pa ja sa lemken gruberom i zetorom 11441 sam jesenas trošio 20l/kj (ako ne koju litru više) koji je 120ks i 4 cilindra a ovo motor šestak i 190ks to nije puno, a 4755 na videu je extra, malo sam :off_topic:
:cao:
 
Gazda od ovog sa videa ima osim ovog 4755, jos i 4955, 6620, 2650 (zaovog nisam siguran). Nebi ih valda sve drzao da mu trose nenormalno puno :sta:
(Ako sam negde pogresio, paore ispravi...) :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh