John Deere

Pa sestak motor mozda i ima ,mozda ima neku turbincinu zestoku
 
isidor je napisao(la):
Pa sestak motor mozda i ima ,mozda ima neku turbincinu zestoku

Vidio sam to, ali sam traktor je nekako mali za tu snagu...kad vidim 4230 koliki je a ima 100KS, ovaj mi djeluje manji od njeg. Pomislio sam da je 4230 ili sličan, ali kod njih pogonska vratila nazad izlaze iz trube (kao kod Belarusa), a kod ovog se na slici vidi da mu truba nije takva. Ja mislim da se ovaj zezno sa tom snagom, nema sanse da ima 120KS.
 
525 KS!!! Pre dve nedelje ga kupio jedan moj "drugar" sa zapada (preko bare)...
2vcdv7n.jpg
2s7hmxt.jpg
 
hahaha.... tip radi oko 4500ha zemlje, mozda odem malo u posetu na prolece pa ce biti vise slika! Inace ceo masinski park je JD osim kombajna za silazu koji je Claas Jaguar ::svaka cast::
 
Ja gledao ovaj prije par mjeseci, lik trazio 9.000E, sinoc nazvao (vidim lik obnovio oglas) kad on sad cijena 10.000E. Gledao sam njegove oglase unazad, prodaje ovaj traktor vec ravnu godinu dana i jos dize cijenu?!

1t7n69.jpg


Traktor je fakat fantastičan, nemam mu zamjerke, al skupo previse za 1985. godište.
 
toshiba je napisao(la):
Koliko ovaj ima KS?

2040 ima 70KS, a 2040S ima 75, ali to su modeli bez turbine. Ovaj na slici ima turbinu, nije neka budzevina, bas je njegova originalna, ali nisam mogao da nadjem na tractordata takav model. Prodavas kaze da ima 90KS (tako mu i stoji u papirima, uvezen je iz Svajcarske, lik inače uvozi masine iz CH, ima jos jedan Same Saturno 80 za 7000E, Ford 6060 duplak sa prednjom hidraulikom i kardanom za 8000E i MF 699 duplak). Traktor je u fantastičnom stanju, nije farban nista, gume dobre, kabina da padnes u nesvijst, hidraulika premoćna (ima dodatne cilindre), ajnšlag kao u starog Mercedesa...ma traktor iz snova za mene, al sta cu kad necu imati toliko para jbga :(
 
Pa mozda i vredi dati te pare izrigani belorusi se krecu do 10 000 evra oko 10 godina starosti.Ja sam mog belorusa malo ocuvanijeg pre par godina platio 7000 evra 94 godiste samo zato sto ima siroku kabinu.Po meni taj john deere nevredi vise od 8000 zbog godista.Verovatno je imao vise interesanata pa digao cenu
 
Vredi zbog prednje hidraulike! A i izgleda ocuvano.
Post je spojen: [time]1297687362[/time]
_________________________________________________
Nego, ne vidim dobro, jel ima i kardansko vratilo napred? Ako da onda definitivno vredi.
 
steva 1984 je napisao(la):
Pa mozda i vredi dati te pare izrigani belorusi se krecu do 10 000 evra oko 10 godina starosti.Ja sam mog belorusa malo ocuvanijeg pre par godina platio 7000 evra 94 godiste samo zato sto ima siroku kabinu.Po meni taj john deere nevredi vise od 8000 zbog godista.Verovatno je imao vise interesanata pa digao cenu

U pravu si sasvim, ja sam bas racunao da je spustio cijenu na nekih 8000E jer ga dosta dugo prodaje, al et. Ipak kontam da je to i malo naduvana cijena, sigurno bi se licno s njim tamo uz traktor moglo spustiti na 9, pa i nize.

Vredi zbog prednje hidraulike! A i izgleda ocuvano.
Nego, ne vidim dobro, jel ima i kardansko vratilo napred? Ako da onda definitivno vredi.

jah, ima kardan naprijed i hidraulične priključke, ali se ne vide na slici. Kad sam isao da ga vidim, bio je sav zamotan u veliku ceradu da ne kisne. Nema gdje mu nisam zavirio, nije farban, motor ne djeluje otvaran, mjenjač i ostalo isto. Ne djeluje izrigano uopšte, nema lufta nazad u polugama, nije mastan (mada je sasvim sigurno opran). Kabina mu je zaista nevjerovatna, tako je pregledna, sve je pri ruci, mjenjač mi se posebno svidja. Sve na njemu je mehaničko sem uključivanja prednje vuče, ona se pokreće velikim crvenim dugmetom (vjerovatni neki veliki elektromagnet to pokreće). Pali i radi kao sat, prvo sam ga postio da se malo ugrije (mada sam mu dao i par "gasova" na hladno), ne dimi ni hladan ni topao. Poluge i druge komande u kabini ne djeluju izlizano uopšte, kabina veeeeoma očuvana, nije poderana i razvaljena.

Obilazio sam ga kao mačak miša, nisam mu mogao naći zamjerke. Ne mogu da se sjetim koliko sati ima ni koje gume ima nazad, ili su 13.6-38" ili 15.5-38", prednje su 12.4-24" čini mi se, sve su dosta dobre.

U svakom slučaju, djeluje veoma očuvan i vrijedi para, ali ja jednostavno nemam toliko.


Post je spojen: [time]1297692266[/time]
_________________________________________________
E svaka mu čast, gledaj matore mrcine sta radi :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WXVAoirK_KY&feature=related[/youtube]
 
Evo iz istog masinskog parka jos jedan JD
m8e2cp.jpg

Post je spojen: [time]1297682705[/time]
_________________________________________________
Prska uljanu repicu...
Post je spojen: [time]1297707949[/time]
_________________________________________________
Gde smo mi, a gde su oni :udri: :udri: :udri:
 
Evo jednog od tih zelenih sto sam pominjao u McCormick temi...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gzYUaouBZ6c[/youtube]
 
Nazad
Vrh