John Deere

duki78 je napisao(la):
jel zna neko jel jd 5403 ima prednje kocnice jel mi se ucinilo kad sam cistio sneg da koce prednji tockovi.... :D
Imam pitanje za tebe u selu ima 5403 fin je nema šta ali nepoznam baš vlasnika pa nisam nikad pito, gdje je tebi rezervar od goriva jedan mi je reko da se gorivo toći u kabini što mi je malo ćudno :sta:
 
jeste sa ukljucenom prednjom vucom.......jeste toci se u kabini zato sto je on pravljen bez kabine prvobitno ali nije tesko dvojica lako sipaju....znaci kad je uklucena prednjja tockovi prednji koce..hvala.. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298460407[/time]
_________________________________________________
evo ovde je rezervar:
9tdc80.jpg
 
I kod mene na fentu a i svim drugim koče prednji točkovi,ima na kardanu od prednje vuče disk i klešta kao kod kola,al koče samo ako naglo nabodeš kočnice,moj drug je skinuo taj sistem i stavio na duplaka 577 :D,nadam se da nije :off_topic:.
 
Pa i velike Rakovice 120 i 135 imaju disk i kocionu celjust na kardanu da bi imali efikasnije kocenje (ZF transmisija).

@duki78

Kada ti je rucno ukljucena prednja vuca onda ti je (u 99% slucajeva) ostvarena direktna sinhronizovana sprega prednjeg i zadnjeg mosta i kada kocis automatski preko poluosovina, zupcanika i kardana kocis i prednjim tockovima.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Yr7VWcPXHkg[/youtube]
ovaj sam kupio na lizing pa sam raskinuo kupovinu i kupio kejsa.lep a kvari se hidraulika.ovaj snimak je snimljen na parkingu res-trade-a i lep traktor ali samo kad nije moj.
 
dan ljudi naručio samJD 5303 60ks obrađujem 20 hektara zemlje,a imam i dajca 4506 za site poslove. Sa JD sam mislio oranje plug IMT 2*35 i spremanje sjetvi spremač 2.20 dali sam pogriješio u odabiru od tih 20 ha. je 10 oranice pozdrav
 
prnjavor3 je napisao(la):
dan ljudi naručio samJD 5303 60ks obrađujem 20 hektara zemlje,a imam i dajca 4506 za site poslove. Sa JD sam mislio oranje plug IMT 2*35 i spremanje sjetvi spremač 2.20 dali sam pogriješio u odabiru od tih 20 ha. je 10 oranice pozdrav
nisi pogresio ako ne planiras povecavati povrsine, daj postavi slike traktora, i reci sta ima od opreme :cao:
 
oprema standardna
x361rq.jpg

Post je spojen: [time]1298740469[/time]
_________________________________________________
nema kakvu opremu brzine 9 napred 3 nazad,540 i 540 eko kardan,tegovi ma ono naj potrebnije.Dvoumio sam se između Tafe 60 4wd i njega al ipak JD je JD a nije ni neka razlika u cijeni 3500 eura
 
Ovaj JD je stariji model , cista mehanika , snaga motora mu se razlikuje od zemlje do zemlje negde 5003 ima 45 , negde 60 ks
 
Nazad
Vrh