John Deere

@kishrobert jel si ga video onog jutra kad sam išao na oranje prošao si u golfu lll.!?jx je mnogo bolje uradjen a isto košta.eto na svu moju sreću bez kvarova.
 
Cena je jaka, moglo je za par hiljada dole. Preko su takvi traktori oko 22-23 hiljade i na to kad dodate troskove dodje do 30000. Coric je zaradio 5000 e ::svaka cast::
 
Gledao sam na dzon dir sajtovima traktor iste oznake primer 5403 kod nas ima 65 konja , u australiji 75 konja u africi opet 64 konja nekima daju samo snagu na izlanom vratilu. Tako i ovaj 7700 ko zna koliko ima konja.
 
Serija 5M je prva ispod serije 5R koja je vrh ponude serije 5 kod Dzon Dira.
 
John deerova serija 5 se sastoji iz traktora koji su podeljeni u 4 grupe G, M OOS, M i R

G - je najlaksi, najkompaktniji traktor iz serije 5. Ima samonosecu sasiju i motor sa mehanickim kontrolama 80-90 ks. Ovaj model ima dosta manju kabinu od ostalih. Proizvodi se u Indiji.

M OOS - Ima najkracu sasiju u seriji 5 i nema kabinu. Proizvodi se u Italiji 85 - 95 ks

M - ima skracenu saziju i bolje manevarske sposobnosti od 5R. Snaga 70 - 100 ks. Proizvodi se u Italiji

R - vrhunac serije 5 i to je jedini model koji ima sasiju u vidu punog rama. Motor je common rail 80 - 100 ks. Ovo je najopremljeniji model i ima sve sto danas moze biti na jednom traktoru. Postoji varijanta i sa nizom kabinom. Proizvodi se u Nemackoj.
 
Cici malo ću te ispraviti. G serija se proizvodi u Italiji (5G, G, GV), a E serija (5E) se pravi u Indiji. Za M seriju nisam siguran di se pravi, rekao bih kao i 5R u Njemačkoj.
 
Serija 5M se proizvodi u Nemackoj u gradu Manhajmu , bivsi Lanc .100% provereno .
 
Gospodine @ratarhr
JD 2140 je traktor koji se proizvodio 80-tih godina prošlog veka.Motor je sa četiri cilindra sa turbo punjačem.Ima oko 80 ks, ali podatke imate na sajtu konedata pa ne bih ovde da zameramo ostale prisutne.Menjač je sa 8+4 brzine sinhronizovan ili 16+8 ako ima opciju HI-LO menjača.Priključno vratilo ima 540 ili 540 i 1000 o/min.Hidraulik sa dosta velikom podiznom moći i sa regulacijom vuče preko donjih traktorskih poluga.Maksimalna brzina oko 30 km/h.Spoljni izvodi hidraulika su isto opcija 1 par, 2 para ... .Kabina je poznata JD kabina SG2 koja se koristila na mnogo tipova traktora ovog proizvodjača koja u sebi može da ima grejanje i hladjenje (isto opcija).Kočnice na traktoru su hidraulične i opet kao opcija ima izvode za kočenje prikolice (hidraulične, vazdušne ili obe varijante).Traktor je okretan i pouzdan.
Ovo je onao na brzinu, a Vas ako još nešto zanima vi napišite. :cao:
 
panonstib je napisao(la):
Gospodine @ratarhr
JD 2140 je traktor koji se proizvodio 80-tih godina prošlog veka.Motor je sa četiri cilindra sa turbo punjačem.Ima oko 80 ks, ali podatke imate na sajtu konedata pa ne bih ovde da zameramo ostale prisutne.Menjač je sa 8+4 brzine sinhronizovan ili 16+8 ako ima opciju HI-LO menjača.Priključno vratilo ima 540 ili 540 i 1000 o/min.Hidraulik sa dosta velikom podiznom moći i sa regulacijom vuče preko donjih traktorskih poluga.Maksimalna brzina oko 30 km/h.Spoljni izvodi hidraulika su isto opcija 1 par, 2 para ... .Kabina je poznata JD kabina SG2 koja se koristila na mnogo tipova traktora ovog proizvodjača koja u sebi može da ima grejanje i hladjenje (isto opcija).Kočnice na traktoru su hidraulične i opet kao opcija ima izvode za kočenje prikolice (hidraulične, vazdušne ili obe varijante).Traktor je okretan i pouzdan.
Ovo je onao na brzinu, a Vas ako još nešto zanima vi napišite. :cao:
Našo, sam si traktor da objasnim prodao sam mog imt 565 treba mi nešta jaće kolega prodaje 2140 82.g, radio je motor generalno, nova radilica je unutra kaze mi da je u motor ulozio 3500€, ostalo nije radio jer nije bilo potrebno, ali mu kaplje ulje onako sitno nije to strašno na gumicama nekim od volana ispod instrument table u kabini dal znate šta više o tome, kabina je SG2 mjenjanc mislim da nema Hi-Lo , traktor ima sve 4 nove gume, kolega mi se razbolio jako zato prodaje .. ! :cao:
Izvinjavam se ako sam malo oso u off topic ... :ppozdrav:
I, hvala vam .. :cao:
 
Gospodine @ratarhr
taj traktor ima mehanički ili hidrostatski volan.Pošto ste napisali da kaplje ulje onda je očigledno da je hidrostatdki odnosno ima orbitrol koji je procurio_On se skine poruče se set gumica za njega i to se zamene naravno vodeći računa da kada ga sklapate dovedete u "fazu".Pošto je to starija izvedba ovog modela moguće je da ima ručice menjača i izbor hodova na podu od kabine, jer noviji imaju sa desne strane pored prozora.Ako još imate pitanja slobodno postavite i nemojte se izvinjavati tu smo da pomognemo koliko znamo i možemo. :cao:
 
panonstib je napisao(la):
Gospodine @ratarhr
taj traktor ima mehanički ili hidrostatski volan.Pošto ste napisali da kaplje ulje onda je očigledno da je hidrostatdki odnosno ima orbitrol koji je procurio_On se skine poruče se set gumica za njega i to se zamene naravno vodeći računa da kada ga sklapate dovedete u "fazu".Pošto je to starija izvedba ovog modela moguće je da ima ručice menjača i izbor hodova na podu od kabine, jer noviji imaju sa desne strane pored prozora.Ako još imate pitanja slobodno postavite i nemojte se izvinjavati tu smo da pomognemo koliko znamo i možemo. :cao:
Na, ovome je mjenać gore sa desne strane .. a orbitrol znaci je procurio dal znate šta o djelovima eto npr te gumice dali su skupe jako ili su neke realne cijene ? :cao:
 
Nazad
Vrh