John Deere

@matic
U Evropi se prodavao 4760 pod starim imenom 4755. Nasa zadruga ima 4755 ali pre "redizajna", nisam siguran koje je godiste. To je masina i po. Sve teske operacije rade sa njim na 800 hektara. Imaju jos Belaruse 820 i 1025, koji im sluze za prevoz i ostale lakse poslove. Zaboravio sam da ponesem aparat kad sam isao tamo da ga slikam, prvom sledecom prilikom cu ga slikati. Zvuk motora je neverovatan ::super::
 
Može jer se on vozi 24 sata.4630 koji je sada kod mene je stigao u firmu davne 76-te godine i onda bio glavni traktor na 6.000 ha pa zamisli onda koliko se on naradio,naravno da nije sve sam ali ipak.
 
Nemogu skoro ni zamisliti tako velike cifre i samo 1 traktor. Pa koliko radnih sati je taj tvoj nekada godisnje radio, a koliko ovaj sada uradi ?
 
@Matić
Postojao je model xx55 i model xx60.Od modela 55 postojali su 4055,4255,4455,4555,4755 i 4955.Svi modeli su počeli da se proizvode 1988 godine, a proiyvodnja je prestala za prva tri modela 92, a za druga dva modela 94.Od 92 godine 4755 i 4955 imaju izduvni lonac sa strane i nema spoljne cevi od usisa vaduha.
Serija 60 je počela da se proizvodi 1991 i trajala je do 1994.godine.
2wgvwyd.jpg
:cao:
 
@dragan82
Kako su mi rekli JD 4755 ore, vuce spremac i tanjira. Kad na jesen udje u brazdu ne izlazi dok ne zavrsi. Jedino sto neke coskove (parcele od ~hektar) oru sa Belarusom 1025, sve ostalo on uradi JD. Ove godine dok smo radili na zadruzi on je tanjirao. Ne mogu da ti kazem za koliko uradi hektar tanjiranja, ali jaaako brzo. U radu deluje kao da za njega nema prepreke. Kad vuce spremac ili tanjiracu onda mu udvoje zadnje tockove.
 
Znam,posedujem katalog celokupnog asortimana traktora serije 55 pa sve do kombajna i priključnih mašina koji su se pojavili u isto vreme.Laknulo mi je jer ste objasnili da ipak postoji i 4760 i da nisam samo lupio što se tiče moje izjave od pre par postova. :cao:
 
@Matić
Ja sam samo dopunio Vaš post i znam da posedujete dokumentaciju zato sam se uključio. :D

@paorpaor
'Oš voditi i mene da malo probam te aždaje. :bravo:
 
Nazad
Vrh