John Deere

Jedan 4755 iz zadruge u komsiluku otisao za nekih 10000 evra...ispravan sa nekim falicnim sitnicama.....ako se ne varam '91. godiste...
 
Ima jedan na prodaju kod "mene" u fenomenalnom stanju. Kupis , sipas i ne mislis jedno 10000 rs.
Traktor trenutno ima oko 5500 rs.
 
Ovaj sto je bio na licitaciji je otisao stvarno jeftino. A ovaj za koji kaze Paor je najblizi fabrickom stanju! ::namigivanje::
 
sve je to istina ali pogledajte malo u temi kombajni i medu zitom ima kukolja nije sve bas tako sjajno,kad taj rikne ima da dobijes mlade
 
To je konkterno tip 4755 o kome smo pisali, i nije neki problem kada se pokvari, nije sve sto je John Deere isto... A sad ko razume...
 
Za mene su te izjave neshvatljive, jer nemogu svi (citaj nece) da voze ruse i da popravljaju sa jeftinim delovima (dobro sa jeftinim bi :haha:). Samo primera radi, imamo u dvoristu traktor od 40 godina (Same), pre 15 godina mu je radjen menjac, otiso je lezaj na spojnickoj pa su menjali sve. Nije bila neka nenormalna cifra (ocigledno) kad su odmah pomenjali sve. Bas sam pitao tatu za ovo da nekazete da lupetam, i od tad sto je na njemu originalno nije dirano. Zeza motor IMR Rakovica, volan (orbitrol od zmaja 162). Tako da mislim da je dosta neosnovano pricati "videces ti kad ti se pokvari... presesce tebi tvoj (JD, FENDT, ...)" Izvinjavam se clanu mtz82, ovo nije namenjeno vama, vec uopste. Izvinjavam se na ovakvom postu ali... :ppozdrav:
 
Imam u dvoristu MTZ i traktore drugog proizvodjaca ( imao sam i JD ). Rezervni delovi za MTZ su ubedljivo najjeftiniji ali se najcesce menjaju. Za JD su delovi papreno skupi ( pricam iz iskustva ) jer sam ga vozio 6-7 godina. 2005-2006 godine sam morao da mu promenim dizne. Jedna dizna je u to vreme kostala 12.500 din + PDV puta 6 kom pa vidite. A 12.500 din u to vreme je vredelo mnoooogo vise nego sada. E sad postoji tu jedno veliko ALI.......traktor je bio 75 godiste i majstor koji je menjao dizne je rekao da su u njemu jos najverovatnije bile fabricke jer nije bilo tragova da su dizne ikada vadjene ( fabricka farba se videla na diznama ). Hocu da kazem da su delovi jako skupi ali su kvalitetni i traju.
 
cicimoric je napisao(la):
E sad postoji tu jedno veliko ALI.......traktor je bio 75 godiste i majstor koji je menjao dizne je rekao da su u menju jos najverovatnije bile fabricke jer nije bilo tragova da su dizne ikada vadjene ( fabricka farba se videla na diznama ). Hocu da kazem da su delovi jako skupi ali su kvalitetni i traju.
O ovome pricam!
Nije mi namera da vredjam MTZ traktore ali tesko da je neko merio vreme provedeno u radionici sa traktorom. Slazem se kad se stavi na papir da rus izadje jeftinije za odradjeni posao, ali covekove zivce niko nemoze da plati.
 
sve je to tacno ali treba imati ::novac:: za JD a a rusa mozes i sam popravljati i sipati loziku a u JD kakva nam je nafta dizne ima da mu stradaju na 1000 rs,naravno ja bi voleo da imam JD i to 6330 ali tesko ,realnost je rus 952 ili 1025 ali to je samo moje razmisljanje. :ppozdrav:
 
Pravilo je isto: Ili plati vise, pa se vozi ko gospodin, ili manje pa se muci. Kod mene je ista situacija, neda (nema) se para za bolji traktor pa se mucimo sa sitnicama, koje znaju najvise da nerviraju. Hajde rikno motor, generalna i gas, NE, danas povuce luft, nece da upali, sutra neka druga glupost... ::lose:: :ppozdrav:
 
@zorancile
cena ovakvog filtera za gorivo je 1900,00 dinara.
2l8u828.jpg

Inače ovakav filter ide na većinu starijih modela JD traktora.
 
Jel ne bi trebalo da je obrnuto? Da je unutra tiši? :sta:
Kakve ima nosače kabine, da li su gumeni?
 
Nazad
Vrh