John Deere

Evo koja slika Johana sa LEMKEN sklopocijom.

orp551.jpg

2s97mmw.jpg
 
nsnidza je napisao(la):
A kakva je to sklopocija ne mogu da prepoznam ili neznam, sta to radi
To je kombinovana masina za predsetvenu pripremu zemlje ili germinator koji se po mom misljenju i znanju koristi na lepse to jest jesenas pooranim njivama jer ima vise efekta a ovako kako kaze b_a_t_a na prolecnom oranju nema bas neki efekat ali dobro mozda covek nema nista drugo za pripremu pa je i to dobro.Inace sklopocija se zove "LEMKEN sistem KOMPAKTOR" i koliko mogu da vidim zahvat mu je 6 metara,evo jedne slike takve sprave sa sajma u NS....... :cao: :ppozdrav:
2007lg0.jpg
 
IMT 550 nije to ista masina kao sa tvoje slike.Taj gazda nema sta nema od masina.Inace to je traktor od BD-AGRO.
 
b_a_t_a je napisao(la):
IMT 550 nije to ista masina kao sa tvoje slike.Taj gazda nema sta nema od masina.Inace to je traktor od BD-AGRO.
Moguce ali dosta lice jedna na drugu samo ona sa slike nema napred red valjaka,a nekazem da nema nego mozda mu je to najbolje radilo posao....... :cao:
 
Jesu te mašine sa slike na prodaju, ili je to slikano u nečijem dvorištu?
 
Je su na prodaju. Slikao sam u garazi. Ali ne znam tacno koje su na prodaju. Mislim da ovaj J.D. nije na prodaju. :ppozdrav:
 
Mene zanimju one felne iza. Jel znaš možda neki broj tel. ili adresu i gde se to nalazi?
 
Imam sve samo sto treba da pricas francuski. Ne verujem da znaju nemacki. Ako oces ja cu ti poslati broj telefona. :cao:
 
ynx28.jpg
Slucajno sam slikao ovaj traktor, a pored njega se vidi i samoutovarna prikolica za bale. :cao:
 
Djelovi za John Deer za 7 dana u BiH, nemoguće. To ti oni tvrde a kad budeš trebo nešto čekaćeš po mjesec ili dva, a pitanje je da li će ikad i nabavati. Ako već kupuješ traktor uzmi onaj koji je najpovoljni za dijelove, ipak su to polovne mašine. Najbolje ti je IMT, Ursus, Zetor. Djelovi jeftini i lako ih je naći.
 
Bosonoga je napisao(la):
Djelovi za John Deer za 7 dana u BiH, nemoguće. To ti oni tvrde a kad budeš trebo nešto čekaćeš po mjesec ili dva, a pitanje je da li će ikad i nabavati. Ako već kupuješ traktor uzmi onaj koji je najpovoljni za dijelove, ipak su to polovne mašine. Najbolje ti je IMT, Ursus, Zetor. Djelovi jeftini i lako ih je naći.

Ma i meni je ta priča oko dijelova malo šuplja, al et, oni su kao firma, pa svake sedmice im dolazi kamion sa mašinama pa kao mogu nabaviti sve zivo...al ajd ti njima vjeruj. Sumnjiva mi je i garancija, ko će dat garanciju na traktor od 42 godine kad je mogu npr otići u šumu i sje*at motor, posle ga došlepat kući i reći da je iz čista mira krepao u npr oranju?! On fakat izgleda dobro, ovi 2020 su jako dobre i pouzdane mašine, baš sam gledao na nekim forumima u Engleskoj, Njemačkoj i USA, svi ih hvale jer kazu su ti stari JD svi radjeni ili u Njemačkoj ili u USA, pa su daleko izdrzljivji i pouzdaniji od novijih modela (što je u stvari posledica toga što stare mašine nemaju ništa od elektronike).

U pravu si potpuno za dijelove, ali stvarno je šteta što usled njihovih nedostataka mnogi jako dobri traktori postaju praktično neupotrebljivi u BiH. U mojoj okolini nikad nisam vidio nijedan JD sem ogromnog duplaka (mislim da ima oko 300KS) kojeg ima zadruga u Bijeljini, a ista je situacija sa CASE (vidio sam jedan bijeli CASE u blizini Ugljevika, pojma nemam kako se lik snalazi za dijelove).

Kakva je situacija sa potrošnim materijalom (filteri, razni semerinzi, dihtunzi i slične sitnice) za JD uopšte na ovim prostorima? Pitanje je upućeno vlasnicima JD-a. Ja još nigdje nisam vidio čak ni reklamu za njihove dijelove.
 
Nazad
Vrh