John Deere

To isto sam radio pre 4-5 meseci.U principu jednostavan posao samo trazi malo kicme.Inace kvacilo radi naopako u na odnosu na standardna,odnosno druk lezaj u voznji stisne potisnu plocu a kad se stisne pedala kvacila druk lezaj se vrati nazad.Traktor ima hidraulicni ventil za kvacilosa leve strane.Ona mala osovinica u centru spojnicke mora da se povuce u nazad inace je teze da se sve to uzubi.
 
Princip rada tih korpi je odlican i dugotrajan .i to su vrlo jake korpe nago stela malo komplikovana ali koradi taj zana i nema problema.
 
CAT988F je napisao(la):
To isto sam radio pre 4-5 meseci.U principu jednostavan posao samo trazi malo kicme.Inace kvacilo radi naopako u na odnosu na standardna,odnosno druk lezaj u voznji stisne potisnu plocu a kad se stisne pedala kvacila druk lezaj se vrati nazad.Traktor ima hidraulicni ventil za kvacilosa leve strane.Ona mala osovinica u centru spojnicke mora da se povuce u nazad inace je teze da se sve to uzubi.
U pravu si za osovinicu-šestougaonu(šeskant)nju smo pre cepanja izvukli,da se ne bih oštetila.
 
Zdravo ljudi ja sam nov na ovom forumu i hteo bih da vas zamolim dali bi mogli da mi pomognete oko kupovine traktora.Radi se o gore navedenom John deere 1950 interesuju me njegove vrline i mane.
Post je spojen: [time]1269570377[/time]
_________________________________________________
30trrmf.jpg



Post je spojen: [time]1269599284[/time]
_________________________________________________
Lepo izgleda ali to nije dovoljno za po njivi!!!
28k330k.jpg

Post je spojen: [time]1269628275[/time]
_________________________________________________
Znam da ima 65KS 4WD I bukvalno nista kakav je u radu
24b3h43.jpg
 
To je relativno mali traktor sa turbo motorom i tri cilindra.Ali da ovde ne gubimo vreme o njemu prvo procitajte na ovoj adresi http://www.konedata.net/Traktorit/jd1350.htm
Traktor je dobar jedino niste rekli da li ce biti sa prednjom vucom ili ne da li ima HI-LO menjac.Zato cete videti da ima u katalogu vise podataka o broju brzina.Da li ima 540 ili 540/1000 obrtaja prikljucnog vratila? Koliko ima hidraulicnih izvoda?Da li je kabina CC2 ili MC1.Da li ima prednji hidraulik ili ne? To su sve stvari na koje morate da obratite paznju pri kupovini.Drugo da se razumemo ovaj traktor nije stedljiv kao recimo Torpedo odnosno Deutz.Koncepcija ovog motora je stara i tada niko nije bio opterecen ekonomskom krizom i krizom energije.Krajnja brzina je oko 30 km/h.
Odrzavanje ovog traktora je skuplje nego istog takvog traktora domace proizvodnje to odma da znate. Ako imate jos neka pitanja potrazite me na forumu.

A nebi bilo lose da se i predstavite u delu foruma predvidjenog za to naravono ako hocete. :ppozdrav:
 
Da ali ni ja neznam nista vise o njemu.Da znam ih!!!.daj objasni hi lo menjac i to oko kabine ma reci to sto znaz naravno ako hoces.Video sam onaj katalog kako bi ga nazvao i nista mi nije jasno zato sto sam ja laik za te stvari.Nisam imao dodira sa tom sofisticiranom tehnikom,a ukazala se prilika za jednim jeftinim dzonom.Ja sam iz vrnjacke banje i nemam neke velike njive tako da mislim sto se tice potrosnje nije toliko bitno.Radio bih po sumi sa njim pa me interesuje kakav mu je prenos na prednjoj osovini i transmisija uopste
Post je spojen: [time]1269631820[/time]
_________________________________________________
2narwd4.jpg
 
Ovaj JD je danas bio servisiran,

Kvar je bio u ovoj osovini i GE lezaju koji je zamanjen tako da davac sa trece slike ispravno radi.Ostale slike su da se malo vidi kako izgleda JD 8110 sa 7800 radnih casova. :D
 
izgleda kao apoteka!!! dobro rukovanje, i odrzavanje pre svega, a onda dolazi i sminkanje...
kad on ima onu bocicu za pranje stakala sa pumpicom u kabini sve mi je jasno...

ali i kabina mu dihtuje, pa nema prasine, klima je zaduzena da bude hladno, i sta coveku jos treba?
 
Zvali su jer nisu mogli da spuste setvospremac sa komandama iz kabine nego samo sa spoljnim komandama.Greska je bila u istrosenoj osovini od donjih traktorskih poluga i ostecenom GE lezaju tako da se osovina pomerala napred-nazad 5-7 mm.Na toj osovini se nalazi davac kopntrole vuce i zbog tog ''lufta'' se pomerio i blokirao komande u kabini.
 
tomybrzic je napisao(la):
ovo se rijetko vidza, nema sta za svaku je pohvalu.... :bravo: :bravo:
Evo jednog brata 8110 isto kao da je iz apoteke i pored 9000 sati koje je imao u jesen 2008 nista na motoru nije radjeno,znaci redovan servis konstantno odrzavanje i naravno sipaj i vozi(ali kako treba...) :D
314wh9i.jpg

357lk0k.jpg
 
Kako se pokazala serija 6030 ili tačnije model 6230? Privukla me je njihova reklama i čitao sam na internetu karakteristike ovog modela i izgleda da su dosta kvalitetni.
 
dobri su to traktori, komplet serija, svakome se mogu naci mane i zamerke...
samo ja mislim da dugorocno gledano je problem nase gorivo... to je common rail motor ako se nevaram? cena je u skladu sa evropom, i to je to!
 
Nazad
Vrh