John Deere

Tema je malo pročišćena.

Javna opomena članu nikola94 zbog pravljenja duplog naloga.

Nalog nikola 94 će biti obrisan.
 
Ja bi mu dao jos jednu sansu da se iskupi .Ako i dalje hoce kroz zid onda treba da proba letenje .
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Da, opasan je nema šta. To je jedini traktor za kojeg sam čuo da se podmaziva herbicidima. :haha:

Pitaš za tog Meksičkog JD. Pričao sam neki dan sa svojim nekadašnjim profesorom koji ima takvog JD. Kaže da je zadovoljan s obzirom na uložene novce. Mjenjač je 9-3 (što je malo brzina) no kaže da ima dobar raspored. Na cesti nije nešto ekstra brz. Jesenas sam sjedio u jednom takvom JD te mogu reć da je malo bučan u kabini i ima lošu ergonomiju komandi, a ostalo manje više je olrajt. Jedino što nema u ponudi original gornju poteznicu za dvoosovinke već to pravi neki majstor za Novocommerce. ::lose::

da za meksikanca sam pitao, a ne znam, osobno ga ne bih uzeo nikada, gledao jesam, ali nije to to ( JD )
5020 ili 5r :) a možda i 5M serija, dok mi se ova nikako ne sviđa :cao:
 
Kako je čovek sredio traktor,alal mu ...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=28eKYsEaj8U[/youtube]
 
2lk4mm9.jpg
289lauh.jpg
2vtns4z.jpg
imao sam malo akcije dan dva pa eto reko da vidite za cega je sve jd sposoban.... eto i mene malo, hm.....
 
John Deere 2140 se proizvodio 80.tih godina proslog veka.Bio je jedan od uspesnijih proizvoda JD.Bilo ih je vise modela 2140, 2140S, sa prednjom vucom i bez prednje vuce.Stariji modeli su rucice menjaca i izora hodova imali na podu kabine a noviji modeli bocno na desnom blatobranu.Menjac je sinhronizovan ima cetiri brze i cetiri spore brzine.Ako ima HI-LO menjac ima duplo vise brzina.Motor je cetvorocilindricni dizel sa turbo punjacem.Ovaj motor se ugradjivao na vise modela sa turbinom i bez.Za podatke mozete pogledati u Konedata.Mada je snaga za ovaj model bila razlicita po saobracajnim dozvolama odnosno kako su na carini napisali (kretala se od 75 do 85 ks).Izlaz kardana ima 540 o/min, a opcija je 540/1000 o/min.Isto je opcija spoljna hidraulika (moze da ima od jenog para do tri para izvoda).Kardan se ukljucuje preko rucnog kvacila koje se nalazi sa leve strane volana).Kabina je uglavnom model SG2 koja ima grejanje a klima uredjaj je opcija.
Ako treba jos neka informacija Vi pitajte. :cao:
 
jd 4020 sa ugradjenim mercedesovim motorom
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Rk1fQeplDkQ[/youtube]
 
Neco je napisao(la):
jd 4020 sa ugradjenim mercedesovim motorom
Ja sam imao 3130, slomio radilicu, bilo mi jeftinije da kupim motor om352, uradim generalnu na njemu nego da sredjujem njegov motor, dobro je sve funkcionisalo samo je problem bio razlika u br obrtaja motora tj. jd. je bio sa 3350 a om 2600
 
i ovde je bila ista situacija isto riknila radilica cini mi se da su tad samo radilica i lezajevi kostali 10000 maraka a da nespominjem sklopove.
 
Nazad
Vrh