John Deere

mislim da je bespotrebno prepucavati se koi traktor koliko troši jer ni zemlja nije svuda ista,pa neoru recimo svi na istu dubinu nisu ni svi motori u istom stanju ,pa onda obrtni moment motora,pritisak u diznama ,prečnik i hod klipova,kompresija ,prenosni odnos,ima li turdbinu ili ne pa i kvalitet goriva filter za vazduh sve ovo utiče na potrošnju i učinak traktora . :cao:
 
:D

Aah...usporedivali sam moj rus 892......Jel uopce postoji made in usa 3650 sa onim cudnim žmigavcima na kabini ? Ako da...Zasto onda Njemci ga koriste u transportu,Francuzi ? onda njima pod hitno javi da se nesmiju ti traktori koristi u transport.. A sta onda transport se ne podrazumije rad ? Ja sam dokazujem neke cinjenice da JD troši podosta...a neki to nemogu prihvatit :sta:

evo primjer JD 4755 nije za transport ?

p7020135844x633.jpg

p6300105844x633.jpg


Nitko nista ne pita jel jesu za transport ili nisu..evo ova druga slika..pogledaj samo koliko JD ima u transportu..
 
Ne bi da ulazim u neku veliku raspravu ali moram jednu informaciju da podelim sa vama. Do pre dve godine sam bio vlasnik JD 4230 i MTZ 82.1 ( jos uvek je kod mene )

Sa ta dva traktora smo orali otac i ja u istoj brazdi. Oba traktora su vukla Vogel & Noot plugove. JD je vukao 3x36 cm ( M950) a rus 2x35 ( L950). Tokom dana su ta dva traktora pravila isti broj krugova pa je bilo lako izracunati koji je koliko izorao.

Postrosnja rusa je bila 15-16 lit/KJ a najmanja ikad izmerena potrosnja JD kod mene je bila 19 lit/KJ pa navise. Jos da napomenem da mu je motor bio dobar sa kompletno remontovanom BOSH pumpom i novim diznama ( skoro 200 eura 1 dizna :zli: :zli: :zli:)
 
Drugari nezelim da se raspravljam koji traktor vise trosi ali sam prico sa covekom iz apatina koji ima novog JD kaze sve je super nije imo nikakvih problema sa njim. Jedina mana kaze moras imati pumpu kod kuce.
I da umalo da zaboravom sto sam dosadan vec sam sebi rus guta sve zivo johan samo zna se.Pa vi sami izracunaje sta se vise isplati u ovoj krizi i srecom pa nafta neposkupljuje svake nedelje.
svaka cast onima koji imaju kintu rade puno zemlje pa im se isplati da voze JD.
FALI JOHANA A VOZI RUSA.
Post je spojen: [time]1264529003[/time]
_________________________________________________
Bravo cici posten covek prizna. ::svaka cast::
 
meni jos uvek nije jeano zasto poredite ruse koji su mladji sa ti JD od 15 pa na vise godina... spomenite seriju 6020 pa da pricamo dalje... :cao:
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HO7aSNt-nlM&feature=player_embedded[/youtube]

paorpaor evo ti jedan primjer da JD ne troši puno...pa evo ti pitanje za tebe..da li troši manje od 60 l/ha ? 350 ks a 4 glave plug...i jos gmiže ko puž... :ppozdrav:
 
Ma nije tacno da nesimpatisem istocnjake. Cenim i postuje redom od rusa do zetora,jer skidam kapu svakom ko nesto korisno napravi,a narocito traktor. Sve je krenulo od tvoje neverice da JD 8110 u dubokom oranju potrosi 18 l po Ha. Oped kazem da nemam potrebe da ti lazem jer niti je traktor moj niti je molj miljenik. Jednostavno sam to rekao kao vid podatka da mozda neko to sutra moze da iskoristi. :ppozdrav:
 
Dosta bre više ili ću stvarno sve da prebacujem u temu MF>URSUS+ZETOR-IMT
 
Evo malo da se prebacimo na drugu pricu.
Kolki treba da bude pritisak u zadnjim pneumaticima da bi traktor najbolje vukao u brazdi recimo, ili sa setvacem? Na mom JD nosim cetvorobrazni obrtac,traktor ima ako se ne varam oko 5700kg? Ovi u Res Tr. kazu oko 1.6-1.7 bara meni se to uvek cinilo nekako mekano pa je sad doduvano na nekih 1.9 bar.Maksimalni pritisak je 2.5.
 
U sve jednoj situaciji u kojoj je JD pomenut ,u zadnjih par postova kao veliki potrosac,ni u jednoj situaciji nije bio pravilno agregatiran. Svi su imali viska snage koja je otisla u vetar i onda ste vi zakljucili da trosi vise.
 
paorpaor je napisao(la):
Ma nije tacno da nesimpatisem istocnjake. Cenim i postuje redom od rusa do zetora,jer skidam kapu svakom ko nesto korisno napravi,a narocito traktor. Sve je krenulo od tvoje neverice da JD 8110 u dubokom oranju potrosi 18 l po Ha. Oped kazem da nemam potrebe da ti lazem jer niti je traktor moj niti je molj miljenik. Jednostavno sam to rekao kao vid podatka da mozda neko to sutra moze da iskoristi. :ppozdrav:

koliki mu je rezervar na traktoru ? i koliki mu je ucinak po ha ?
 
Rezervoar 500 l
Ucinak po Ha :sta: ,tu si se nesto presao. Ako si mislio po satu,onda zavisi sta radi. Ako se krece prosecno 9,5 km/h i ako je parcela prosecno dugacka 500 m i vuce 2 m plug onda ces lako izracunati koliko uzore za 1 cas.
 
pri 9,5 km/h i sa dva metra zahvatom..znači 2 jutra poores za sat vremena....znači za dva jutra potrosis 18 litara goriva..Onda..ako po satu trosis 18 litara..podijeli to sa 500 litara znači ispada da si sa jednim rezervarom orao 28 sati ? s time da si onda u 28 sati poorao skoro 60 jutara sa 500 litara gorivo :sta: uhh onda je prodajem rusa i kupujem JD ako tako malo troši goriva..da taj traktor od skoro 200 ks potrosi samo 500 litara u oranju..dok sam ja rusem potrosio 700 litara a 90 ks ima :sta:
 
To o cemu paor prica o potrosnji ja verujem.Naravno sve zavisi od zemlje koja se obradjuje kakva je.Malo je off ja sa imt 5210 i plugom 5x40cm trosim od 10l/kj do 20l/kj.Puuno zavisi od zemlje i naravno pravilnog agregatiranja! :bravo:
imao sam jd tako da znam o cemu pricam
 
Nazad
Vrh