John Deere

Matić je napisao(la):
Kao vlasnik JD-a mogu da kažem da nije velik potrošač.Činjenica da mora imati adekvatne agregate uz sebe je tačna.
ISTO VAZI I ZA RUSA!
 
paorpaor je napisao(la):
Sad si dao odgovor na pitanje koji traktor vise trosi,a da toga verovatnonisi ni svestan. :cao:


da dvije ture sto je odvezo vremenski sveukupno sat vremena,on je odvezao 10 tura prikolica a ja 8 tura...ono mislim razlika nebo i zemlja :sta: s time da je za 8 sati potrosio 170 litara goriva..mora je ici kući natankovati ga i vratit se natrag.srecom da je to bilo kod njega u gradu..a ja na jebenom usranom rusu..kao sto ti kazes koji troši vise od JD potrosio za 10 sati 130 litara goriva ? s time da za 8 sati ja sam na rusu potrosio 95 litara goriva ? :sta:
 
niko me nemoze ubediti da JD 6820 sa tri brazde okretacem i radnim zahvatom od 14'' moze vise potrositi od rusa 1025 sa tri brazde na 12'' u svakom pogledu...

da na kraju radnog dana rus popije malo vise od rezervara,i jd popije malo vise od svog rezervara...
ali iza svakog od njih stoje i razliciti ucinci...
a merimo po jedinici povrsine, na kraju samo to je i bitno...!!!
znaci da rus pojede oko 15- 18 lit po kj.
a jd je oko 14-15
naravno ukupno jd pojede vise, ali je i uradio vise....
 
Ja nisam ponosni vlasnik rusa za tvoju informaciju. :ppozdrav:.al sam zadovoljan s njime..ali cinjenica da neki nemogu prihvatit da JD troši...Isto tako i onaj 3650 za koji si rekao pravi stroj...je da...kada sam komsiju jel trosi manje od torpeda rx-a 100 kojeg je on imao...pogledao me i samo se slatko nasmijao i nije zelio komentirati nista...toliko o toj potrosnji..
 
Vlasnici rusica to jednostavno ne mogu da shvate.
Ali ko sto kaze jedan nas poznati pesnik "kad odrastes,kazce ti se samo"
 
paorpaor je napisao(la):
Vlasnici rusica to jednostavno ne mogu da shvate.
Ali ko sto kaze jedan nas poznati pesnik "kad odrastes,kazce ti se samo"

Ja sam prihvatio da rus hoce popiti i to dobrano...Al ja barem ne pretjerujem kao neki...kao sto si ti rekao da jd 8110 koji ima oko 165-170 ks.. da trosi 18l/ha...a rus koji je 1025 4 cilindra da trosi 20L/ha...s time da JD ima dva cilindra više i obujam motora mu je veći...onda bi svi kupovali JD i ustedjeli na gorivu :sta:
 
Ima 195 ks i ore brzinom od 9-10 km/h.
Prosecan auto ima 4 cilindra i trosi oko 8 l/100 km,a avion trosi ko zna koliko i to znaci da je auto efikasniji i da manje trosi. ::svaka cast::
 
paorpaor je napisao(la):
Ima 195 ks i ore brzinom od 9-10 km/h.
Prosecan auto ima 4 cilindra i trosi oko 8 l/100 km,a avion trosi ko zna koliko i to znaci da je auto efikasniji i da manje trosi. ::svaka cast::


Jel..bravo paorpaor :bravo: ...mudro si zborio... :ppozdrav:..svaka ti cast.... usporedujes auto i traktor...lijepo ::svaka cast::
 
Sada sam procitao vasu debatu o potrosnji.Prvo jedno da razjasnimo JD 3650 neje pravljen da vrsi transport.Na zapadu transport sa vrsi kamionom.NJegov menjac neje pravljen za transport i u transportu stvarno vise trosi jer je razlika brzine izmedju radne i transprtne jako mala.Svki novi JD ima transportne brzine i tu je potrosnja manja.MTZ ima veci raspon brzina i moze da se koristi i za tranport.Drugo je sto je nas nuzda naterala da i neadekvatne traktore koristimo za ono za sta nisu namenjeni.
 
@paorpaor: Vidim da si napeo na tog rusa i to nemilo, no valjda te nešto tera. Znamo da ga nevoliš, al štaš ipak ga ljudi koriste (i vole). Možda da kupiš jednog, možda ga i ti zavoliš? :sta: ::namigivanje::

Pored dva nova New Hollanda (92 i 106 ks) mogu sa iskustvom točno reći da u transportu troše više od MTZ-892 i to je točno kao jedan + jedan=dva. A da John Deere nije sklon većoj potrošnji u odnosu na ostale traktore to možeš nekom drugom pričat. Napravi on posla, daleko od toga, no bajo moj on i potroši (po satu, po kj., po ha), pogotovo u lakšim poslovima.
 
Znaci Rus je bolji od JD ?
Milioni koprisnika su bili u zabludi sve ove godine. Treba neko da im upali svetlo i da shvate da su ziveli u mraku tolike godine.
I nije tacno da ja ne volim rusica. Nemam sta ni da ga volim ni da ga ne volim,jer jos nisam poceo da se zaljubljujem u predmete,a vidim ima vas koji jeste. Neka nije to lose.
 
Još jednom pročitaj moj post pa pogledaj gdje sam ja to rekao da je rus bolji od JD? Normalno je da je JD napredniji, moderniji kvalitetniji traktor od tog nesretnog rusa. To znaju i mala dičina.

paorpaor je napisao(la):
Znaci Rus je bolji od JD ?
Milioni koprisnika su bili u zabludi sve ove godine. Treba neko da im upali svetlo i da shvate da su ziveli u mraku tolike godine.
I nije tacno da ja ne volim rusica. Nemam sta ni da ga volim ni da ga ne volim,jer jos nisam poceo da se zaljubljujem u predmete,a vidim ima vas koji jeste. Neka nije to lose.

Vidim dvije suprotnosti u tvojim rečenicama. Prva rečenica pobija drugu ili kontra? U prvoj ga voliš u drugoj nevoliš. Šta je sad točno? :sta: :haha: No nije bitno, al vidim da oštro reagiraš na svaku pozitivnu informaciju o rusu pa sam zaključio da nesimpatiziraš "istočnjake". Možda griješim.

Ispričavam se na velikom OT.
 
Cekajte da vas vidi moderator mityoo poslece vas ko mene u temu tractor pooling :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
@zrine892
Posto se ovo odnosi na mene i moj post pa i da vam odgovorim.Trakktor koji ste Vi uporedjivali JD 3650 i MTZ od 105 KS (njegovu ozanku neznam).Oba traktora su priblizno iste snage stim sto 3650 ima 4+4 brzine za napred i 2 za nazad.Mislim da MTZ ima daleko vise.Negde u prospektima cete naci da ima 16+16 to je ako ima HI-LO menjac.To znaci da u svakoj brzini moze da pritisne rucicu od HI-LO da smanji obrtaje tockova, a poveca obrtni momenat.Medjutim ta operacija nije trajna.Njegova maksimalna brzina je do 30 km/h i to sa odgovarajucom dimenzijom pneumatika.Svaki MTZ cak i oni iz 80-tih godina su bili brzi od njega.JD nije ove traktore pravio za transport nego za rad.To sto Vi niste znali nije problem covek se uci dok je ziv pa opet umre glup.To nisam izmislio ja nego neko ko je mnogo pametniji od mene.A posto ste jos mladi ima vremena naucicete nesto samo ako lepo pitate, a ne tako arogantnim pisanjem. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh