John Deere

Kod nas je srednje teska zemlja. Moja rakovica 60 je znala da potrosi oko 15 litara,prijatelj je kupio ove godine rusa 820 i vuce 7-cu plug i kaze da trosi 12-14 l,a takodje ima i IMT 577 sa kojim je orao sa istim tim plugom do prosle godine i potrosnja je od prilike ista kao sa rusem. Jedino sto kaze da mu je u ruse lepse raditi jer je IMT bio smrt za traktoristu (u pitanju je stari tip 577)
 
Posto nisam mogao da nadjem temu koja odgovara gruberu ili radu sa gruberom umesto oranja resih da stavim ovde par slika posto je ipak glavni badza bio John Deere 8230 koji verovali ili ne na neugarenoj ili ti neistanjiranoj strnici sa dubinom obrade od 25-30 cm i brzinom kretanja od 11.5 km/h (11 brzina na APS menjacu serija 8x00,8x10,8x20,8x30)trosio18 l/ha(toliko pokazuje displej)sto znaci ako on laze onda i ja lazem :sta:,ali mislim da je u potpunosti tacan jer sa rezervoarom od 680 l uradio je 35 ha za 12 sati rada i jos mu je ostala jedna crta na displeju koji oznacava kolicinu goriva u rezervoaru.Prosto 680l podelite sa 18l/ha i dobicete 37.77 ha sto znaci da mu je ostalo jos oko 50 l sa kojima je mogao da odradi tacno 2.77 ha,ali posto je bilo vreme da se traktoristi smene rezervoar je napunjen kada je dosla smena i rad je nastavljen.Eto toliko o tome... :D Evo malo slika i dva snimka koji mozda nisu tako lepi ali staces. : ::svaka cast::
zui2zd.jpg

2jb0220.jpg

2ceji12.jpg

2hybbqa.jpg

bdvaqa.jpg

33396av.jpg

141qp6v.jpg

View My Video
View My Video :ppozdrav:
 
Pisao sam vec u temi John Deere (17,18 strana)da neispadne da nekog reklamiram i predstavljam,tako da ako te nemrzi baci pogled i videces.A to da je dobar i da je zverka si potpuno u pravu.Najjace mi je kad se manjac ubaci u hod za odabir brzina za napred,zatim se pritisne dugme "A" koje je okvireno zupcanikom i stoji pored menjaca i rucica gasa se otera na polozaj maksimum on za 10 sekundi iz 8 brzine sam sa promenom broja obrtaja koji padaju sa 2100 na 1700 prilikom promene brzina menja brzine do zadate 11 i br obrtaja ostaje na maksimumu.Ukoliko prilikom promene brzina i broja obrtaja naidje na neki tezi deo(led,tvrdo,blato...)ostaje u toj brzini u kojoj se nasao kada je naisao na neki tezi deo zemljista naravno na punom gasu,icim predje taj deo opet automatski menja brzine i broj obrtaja do one zadate.Slican je princip kada si na kraju parcele i teba da se okrenes pritiskom na dugme takodje pored menjaca na kome pisu brojevi 1,2 pritiska se broj 2 i mora da se smanji gas
prilikom cega on smanjuje brzinu na pocetnu zadatu to jest 8 izatim se ubacuje menjac u stepen rikverc masina je naravno vec podignuta i ponovo se ubacuje u stepen za napred i pritiska se dugme sa brojevima 1,2 broj1 masina se spusta,dodaje se gas do kraja zatim dugme "A" i on ponovo vrsi sve sam od pocetka. :D :bravo: ::svaka cast::
Eco jedne malo starije slike na kojoj sam oznacio najbitnije stvari iz gore napisanog. :cao:
fu2l2e.jpg
 
a sad ko nevoli zetora neka ugasi komp. :haha: ja sa zetorom 7011 i 756/35 ( proširen da zahvata70cm)
poorem 3h za sedam (7) časova na dubini od 28-30 cm i potrošim 12l po h
 
Znaci trosio si nepunih 7 l po KJ.
pidikanac je napisao(la):
a sad ko nevoli zetora neka ugasi komp. :haha: ja sa zetorom 7011 i 756/35 ( proširen da zahvata70cm)
poorem 3h za sedam (7) časova na dubini od 28-30 cm i potrošim 12l po h
Prema ovim podacima ti se kreces brzinom oko 6,5-6,8 km/h i jedan Ha uzoreses za 2 h i 20 min i pri tom potrosis 12 l goriva. Znaci da za 1 cas(vremenski) tvoj traktor potrosi nesto malo vise od 5 l.
Hmm,kakva je zemlja u pitanju ?
 
Ako je dobar plug i Zetor u dobroj kondiciji to uopšte nije neizvodljivo! Naravno ulogu igra i kvalitet zemljišta i oblik parcele i uslovi oranja i još mnogo štošta, ali imao sam sličnih rezultata(meni je izašlo 13l/ha)!
 
Ljudi,ajd se spustite na zemlju sto se tice potrosnje, da se voza po njivi sa dignutim plugom pa ce potrositi vise od 5 lit/h!
Koja je tema ovde u pitanju?? :bravo:
 
Spajki je napisao(la):
Ljudi,ajd se spustite na zemlju sto se tice potrosnje, da se voza po njivi sa dignutim plugom pa ce potrositi vise od 5 lit/h!
Koja je tema ovde u pitanju?? :bravo:
Tako je Spajki tema je John Deere pa bi bilo pozeljno da se o njemu i govori... ::svaka cast::
 
drugari ako nekog interesuje 4020 ima kod mene u selu na prodaju.ugradjen mu je mercedesov motor od 136 konja.
 
Sutra cu da zapalim rakovicu u sred avlije.... :udri: ona mi na leru potrosi to gorivo za 7 sati...:)
 
johan deere naj naj bolji traktor na svetu, ako nekom nesto nije jasno neka pita mene, ja imam 2 6920(180kS) i 5725(95ks) :D
 
nikola 94 je napisao(la):
johan deere naj naj bolji traktor na svetu, ako nekom nesto nije jasno neka pita mene, ja imam 2 6920(180kS) i 5725(95ks) :D
malo je puno konja onom 6920, 180 ps svaka cast ali mislim da je nemoguce, daj nam malo pojasni otkuda mu toliki konji.... :D i onom malom takodzer.. ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh