John Deere

Fendta vise nije.
Ima nasa zadruga JD 8110 i ima negde oko 8000 rs. Da su samo malo pazili nebi imali ni najmanji kvar. O kvaru i njegovom uzroku najbolje ce vam reci clan PANONSTIB.
 
prva stvar

zlatko,
miskovic nije uvoznik Fenda.......a to zasto ih ima na svojim imanjima je verovatno neki interni dogovor izmedju njega i mice popovica, to samo oni znaju...a pored JD na imanjima ima i valtre....pa sta ce mu valtre? kao sto sam rekao verovatno neki interni dogovor.....

druga stvar....

nexnam tacno ko je pomeno potrosnju....
potrosnja je jako bitan faktor...
sve je to slicno danas, JD, NH, moram da stavim i nas MC Cormick, Claas i tako dalje i male su tu razlike u kvalitetu, ima ih ali su dosta manje nego sto je to ranije bilo.....
nije sve jedno dali traktor trosi, recimo 10 litara u oranju ili 13 litara....kako nama sitnim poljoprivrednicima tako i onim vecim...razlika na 100 hektara je 300 litara a to je oko 300 e, to nije mal para......tako da je ta potrosnja izuzetno bitan faktor........rezervni delovi su bitan faktor......ako neko od vas ima JD ili ako zna nekoga ko ga ima, pa pitajte kako naplacuje JD u srbiji......ja licno JD nikad nebi stavio ispred recimo NH.......ne kazem ja da je ovaj traktor los ili da nevalja, verujem da je jedan od boljih ali nije to presudno kod kupovine traktora,ko sta voli i koji je lepsi..... treba staviti na papir vise stvari pre nego sto se odluci koji ce se traktor kupiti...
 
evo ovako:

Veliki zam zaludjenik u John deere traktore i srce mi uvek ubrza kada vidim neki dobar JD i on ce mi uvek biti broj 1. To stoji da je malo veci potrosac od ostalih traktora, ali za mene to nije dovoljan razlog da odustanem od njegove kupovine jer ih bas obozavam. Odustao sam od kupovine JD zbog cene. Kupili smo NH za neku " X " cenu ( koga interesuje cena neka mi se obrati na PP ) a za JD od 185 ks su mi trazili 26.500 eura vise nego sto smo platili NH od 195 ks + razlika u PDV. A ovaj nas NH je jos i dosta bolje opremljen.
 
Prvo da razjasnimo Miskovica.Delta agrar je bio uvoznik Fendt-a do 2008 g. kada je izgubio licencu i sada ga uvozi Inter agrar.
Drugo ta imanja su posedovala tu mehanizaciju prilikom privatizacije i Delta je normalno pocela da zamenjuje postojecu mehanizaciju sa onom koju ona prodaje da bi ispunila kvotu o prodatim masinama.
Sto se tice potrosnje sva ova mehanizacija ima SKORO istu potrosnju g/kW sem mozda DEUTZ motora koji ima nesto manju.Medjutim u praksi su podaci sasvim drugaciji.To patice od nepravilnog agregatiranja prikljucnih masina i traktora.Najgor stvar sto kod nas uvoznici su i glavni krivci ovoga jer ubede kupca da ta prikljucna masina odgovara tom traktoru i kad dodje do vece potrosnje i nedaj Boze otkaza traktora nije kriva prikljucna masina nego traktor.
Druga stvar sto mnogi vozaci ovih traktora nisu pravilno obuceni da rukuju ovim masinama.Imao sam jedan slucaj u Sremu gde je covek kupio JD serije 5xxx agregatirao ga sa dvobraznim plugom i zali mi se da trosi 27 l/kJ i pita da li je to mnogo.Sta sam mogao da odgovorim? Pitam traktoristu kako on to vozi?On odgovara jeste da ide malo sporo, ali ja drzim pun gas!!! I onda o cemu mi ovde da razgovaramo?O potrosnji? To je besmisleno dok postoje ovakvi slucajev.
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1264444291[/time]
_________________________________________________
@cicimoric
Ovuzdajte to Vase srce i objasnite mu da i Vi imate vise nego dobru masinu.Nece se ta Vasa masina osramotiti ni pred jednim JD-om cak sta vise ste za manje novaca dobili vecu snagu.Udobnost, preglednost je uglavnom ista kod svih traktora tih kategorija.Zato razum ispred emocija. :D :ppozdrav:
 
ma da razum i racunica ispred emocija ali kad smo svi manje vise takvi pa gledamo sta se vozi na zapadu i kako ljudi rade a usput i uzivaju u tome, danas je barem kod nas tko vozi fendta odmah je gazda tko vozi JD takodzer a kad dodze rata za njega odma im nevalja i odma su veliki potrosaci i odma nalaze njima svima nekakve bezvezne mane, kao djeca... nemislim na stare JD I fendove naravno.... mislim da svako treba prije pazara sjesti i poracunati sta mu je naj isplativije i to uzeti, JER NITKO MI NISMO BLESAVI DA NEZNAMO STA VALJA........ali brate racunica prije svega a ne ma ja cu to uzeti a kad lizing rata dodze onda oci ispadaju i odma nes nevalja.... mojem jednom poznaniku su odvezli jd 77 30 zbog neplaceni rata, objasnjenje je bilo, ma nista nevalja go...no odvezli ga na servis, svi smo se samo :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Ljudi ima tu svega...
Računicu svi pravimo za otplatu, podrazumeva se, a oni koji tu omanu ::lose::
Sledeće treba tu uračunati i sve ostalo: održavanje, potrošni materijal, servisera za pojedine kontrole i popravke koje nemožeš sam da obaviš (pravi serviseri su kod nas deficitarna roba) i još dosta drugih stvari... tipa zamene određenog dela na mašini po isteku određenog broja rč. iako sve funkcioniše kako treba. Dosta faktora je tu u igri a ne samo potrošnj goriva...
Drugo: adekvatne priključne mašine...
U brojnim slučajevima je da je prethodni traktor orao sa četvorobraznim plugom pa uzme se jači traktor, a on opet vuče taj isti plug a iskorišteniji bi bio sa petobraznim, pa ide komentar- puno troši, a vlasnik je skupio pare samo za traktor ali ne i za priključnu adekvatnu mašinu.
Zato treba DOBRO računati i kalkulisati kako, šta, koji, koliko...
 
Naravno,sve sto si rekao je 100 % tacno. Luksuz je ogroman sad kupovati novog JD jer je u nasim uslovima jednostavno neisplativ. Mada bi ja veoma,veoma voleo kad bih nam nasa mila drzavica to omogucila pa da ne moram da kupujem polovne traktore sa zapada (mada i to je po meni bolje resenje nego nov rus).
Najvise iskustva imam sa JD 8110 koji ima nasa zadruga. U njemu sam se vozio dosta puta,a i sam sam ga vozio. Jednostavno osecaj je fantastican,mocan. Traktor je agregatiran takoreci idealno sa 5-obraznim obrtacem 5x40 cm=2 m ,setvospremc 8 m i germinator 4 m. Potrosnja mu na primer u oranju iznosi oko 18 l/Ha sto je vema ekonomicno ako znam da u toj istoj zadruzi zetor od 160 ks trosi i do 25 l, rus 105 ks isto preko 20. Jedini kvar na traktoru im se desio pre par dana kad im je otisao deo na prednjem tocku,neznam bas kako se zove,ali u pitanju kardanski zglob na samom tocku. Uglavnom taj kvar nije prouzrokovan losim delom vec nemarnoscu. Za svih 8000 rs taj deo nikad nije podmazan,a ima mazalica. Znaci traktor koji se ne gasi,ore dan i noc sprema za setvu,prevozi...
Kabina je bolja nego kod vecine kola,a sediste da ne spominjem koliko je udobno.
Naravno sve je to lepo,ali takav traktor se ne isplati za 100 kj,za njega treba 1000. Onda dolazimo u situaciju da pojedinci kude traktore zato sto su kupili traktor zbog sela,a ne zbog sebe. Po meni traktor od 100-120 ks je namenjen za imanje do 200 ks gde taj traktor godisnje napravi bar 500 rs i ucestvuje u svim operacijama,ore,kultivira,seje,prevozi.
JD je sigurno medju 2,3 najbolja na svetu. Koje N01 to je vec stvar ukusa,ali tu vec presudjuju nijanse.
 
Nemam razloga da lazem,ni iz dzepa ni u dzep. Dodji jedan dan kod mene pa cemo proveriti :ppozdrav:. Traktorista tog JD je nas dobar prijatelj,ocev drug od detinjstva.
 
paorpaor je napisao(la):
Nemam razloga da lazem,ni iz dzepa ni u dzep. Dodji jedan dan kod mene pa cemo proveriti :ppozdrav:. Traktorista tog JD je nas dobar prijatelj,ocev drug od detinjstva.

sve to stoji...To su jako dobri traktori...vjerujem da su puno njih zadovoljni s njima,izdržljivi su,ugodni za raditi...ali za potrosnju..Pa amerikanac nikada nije štedio na potrosnju goriva,niti ga je ikada zanimalo koliko mu troši traktor ..JD je poznat po tome sto je veliki potrosac...a neki to nezele prihvatit...Neam sta dolazit kod tebe...dovoljno sam ja vidio..Onaj sto si pricao za 3650 odlican traktor,jak i sve to..taj nemoze sa jednim rezervarom cijeli dan u transportu biti ( 12 sati ) Koji ima 170 litara rezervara...
 
khm.... nije isto kad on ore obicnu njivu duzine 300m i kad ore tablu koja je dugacka i po par km kod mene npr ne vidis joj kraja ali bukvalno je tako da ne vidis traktor na drugom delu njive pa koliko se smanji potrosnja na okretanju :D
 
IMT 5100 ima rezervoar od 260 l i snjim moze izdrzati ceo dan,znaci on manje trosi.
Kod mene na kejsu je rezervoar od 136 litara i nemoze da izdrzi ceo dan,znaci on puno trosi.
To koliko je JD ili kejs uradio to nema nikakve veze,jer oni ne mogu da izdrze ceo dan sa rezervoarom.
 
paorpaor je napisao(la):
IMT 5100 ima rezervoar od 260 l i snjim moze izdrzati ceo dan,znaci on manje trosi.
Kod mene na kejsu je rezervoar od 136 litara i nemoze da izdrzi ceo dan,znaci on puno trosi.
To koliko je JD ili kejs uradio to nema nikakve veze,jer oni ne mogu da izdrze ceo dan sa rezervoarom.

u usporedbi sa rusem koji ima 130 a jd 3650 ima 170 litara...on je to potrosio za 8 sati rada a ja sam na rusu to potrosio za nekih 10 sati..... :sta:
 
paorpaor je napisao(la):
Sta je ko i koliko vukao ?

On je dvije ture više odvezao...prikolice su bili slicne..s time da sam ja vukao prikolicu koja ima balonke gume....a on uske...uglavnom oko 6 500-7 000kg je bio prosjek tereta.prikolice od 8 tona su to bile..Uglavno nije se nikome stedjelo..
 
Kao vlasnik JD-a mogu da kažem da nije velik potrošač.Činjenica da mora imati adekvatne agregate uz sebe je tačna.
 
Nazad
Vrh