John Deere

To je jedan od tri najboljih traktora svih vremena. Neunistiv,pouzdan a jak kao da ima 140 a ne 115 ks. Neverovatan traktor.
 
A sto je ova serija sa slike iznad toliko dugacka a motor zauzima samo pola duzine haube a ostatak cemu onda sluzi ,sta su spakovali ispred motora :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Sta mislite o john deere 1640 , nasao sam ga u Francuskoj za nekih 4 500 eura, kakve su mane prednosti, nistas ne znam o J.D., imam Rakovicu 65 ::sramota::, pa ukoliko se ukaze prilika da necem vredi za te pare dajte milsljenje, a ako padne trgovina, sledi :ppozdrav:
 
@francuz
JD 1640 je dosta star traktor.Proizvodio se pocetkom osamdesetih godina kada se nije stedelo ma materijalu.Znaci kvalitet materijala je dobar.Motor cetiri cilindra 3920 kubnih cm oko 60 KS (ali stvarnih).Modela menjaca ima sa sinhronima i bez.Prikljucno vratilo moze biti samo 540 o/min ili 540-1000 o/min.Ima ih sa prednjom vucom i bez nje.Menjac je HI-LO.Kabina je udobna ali nije SG 2 nego model pre nje oznaku sam zaboravio.To je ono sto se moze ovako reci ukratko.
Ako se traktor nalazi u Francuskoj dobro ga pregledajte jer koji god je traktor dosao iz te zemlje trebalo je na njemu malo poraditi.Ti Francuzi znaju dobro da ga istrose. :ppozdrav:
 
11llmww.jpg

Post je spojen: [time]1263754838[/time]
_________________________________________________
vnmgk7.jpg

Post je spojen: [time]1263754988[/time]
_________________________________________________
24l1xxe.jpg
eto malo i o john deeru, nemam rijeci jer sam se naradio sa njima i to je to....
 
iskreno receno, odlicno, sa onim prvim je bilo manjih problema zato sto je to trening traktor(napraviti je samo 10 takvih)... sitnice i gluposti kao i na svakom traktoru, a sa ovim 6820 do 5500 nikaki problema pali i vozi stvarno neokaran stroj, e onda je ruknio mijenjac(auto power je mijenjac) koji je kostao NOVI naravno 130 000 kuna i sad opet radi bez prijekorno... sve u svemu kad izuzmem kvar na mijenjacu, ODLICNI TRAKTORI..........
 
skinuli su stari i stavili novi znaci posao i mijenjac su cca17 000 eura........ ma sta malo puno jako puno ali tak je kak je, jer nisu dali iz ZF-a da se mijenjac otvara nego su poslali novi naravno a stari su navodno rekli da ce otvoriti da vide sta je sa njim ali do sad jos nista, cak su trebali i doci po njega ali i od toga nista......
 
@tomybrzić: De mi reci kakva je potrošnja tih JD u lakšim radovima, sjetva, prskanje... Jel ste imali i onih manjih JD serija 5015, onih što se sklapaju u Italiji, jel znaš šta o njima i njihovim manama? Čuo sam da im oće otići snop u mjenjaču.
 
5015 ima jedan moj prijatelj iz vrpolja i veli da se naradio dosta sa njime ali i da je radio mijenjac 2-3 puta se raspo bio, mi nismo imali takvog na farmi ali imamo 2850 koji sad ima 22 000 radni sati i jos uvijek radi ko doksa a samo sam mu prije par godina zamijenio set kvacila sto se potrosnje tice nije neki potrosac s obzirom da vuce miksericu koja hrani krave, ja sam ljetos sa 6820 pripremo seebi roto drljacom za repicu(od koje sad nazalost nema nista) i potrosnja je bila 7 litara po jutru u oranju je nesto veci potrosac s obzirom da je ovdi zemlja prilicno teska za orati nekakvi cca 20 litara uzme po jutru a kod mene u apševaca uzme 14-15 a orem i dublje i brze, oce potrositi ali su i vrijedni traktori i nemam nista protiv takvog jednog u skorijoj buducnosti, ::namigivanje:: da sam da se malo nadupunem, moj class ima JD motor navodno od 5820 i mogu ti reci da i nije bas mali potrosac pogotovo u transportu, sukne zgodno a taki su i ovi u svem drugom su dobri ali transport im je slaba tocka po pitanju potrosnje.....
 
Ćaća ga zakarto i tog 5015. Očito da ti jači motori (80 ks, a sad i do 100 ks) prave čuda u mjenjaču. Al vjerujem da oni koji sa 5015 rade lakše poslove tipa košnje, sjetve, gnojidbe, špartanja itd. (za što je prvenstveno i namjenjen) nemaju problema sa mjenjačem. Ili griješim? JD 2850 je u klasi današnjeg 5820. To su traktori za poželit. :D
 
Nazad
Vrh