John Deere

Mogu ti reci da i treba. Vuce ga u 8 ili negde oko 8 km/h kad ide prvi,a kad radi sledece godine ide 8 ili 9-om.
 
paorpaor@ nebi rekao da ide bas 30 cm.prvi ovoj brzini koju si ti rekao da ide on mora zemlju bacati u kabini :)..jer je to gruber sa elasticnim radnim tijelima jel tako ? ako me vid dobro sluzi kojeg sam vidio kod tebe na youtube radi se o ovom stroju



smedic@onda taj JD4955 ima vecu kabinu od JD 3650 :sta:
 
paorpaor je napisao(la):
Evo malo savremenog "oranja" od pre par dana sa drzavne zemlje sto sam uzeo u zakup. Dva JD sa dva horscha terano 3fz. Prvi je JD 4955 od 225 ks,a drugi je 4755 od 195 ks. Muzika je malo ocajna jer smo pretrazivali stanice pa naleteli na zvuke ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hUwNrxXu0Rw[/youtube]

Snimak je iz kabine 4955. Drugi traktor se ne vidi na ovom snimku,ali cemo i njega staviti na taj yu tub.
Paore dobro to izgleda posle tebe :D, jel to sojiste bilo? Sada kolko vidim u prolece prodjesh samo setvacem i tacka.Gde si uzeo taj gruber i kolko kesa?
 
Radna tela su opremljena laicki receno sigurnosnom zastitom protiv pucanja i nikako to nisu elasticna radna tela. Dubina zaista jeste 30 cm. Jos jedan je horsch radio mimo ovog ali on nema isti sistem zastiie vec kao kod plugova saraf koji pukne i zameni se. Ovaj ima opruge koje "disu" i tako omogucava nesmetan rad,dok kod drugog horsca jednostavno kad pukne saraf izadjes iz kabine stavis drugi i vozis dalje.
Posle prolaska horscha ide samo predsetvena priprema germinatorom i setva,a moze i bez germinatora.
 
slike sa sajma u nemackoj

2cx92c9.jpg


sm4r9c.jpg


fxzck4.jpg


2ccttn6.jpg
 
Imam problem sa hlađenjem kod JD 7600, nakon što se motor dobro ugrije (npr. radi dulje vreme pod opterečenjem) i onda ga ostavim par minuta da radi pod lerom (npr na uvratini odem popiti pivo) ode u crveno, pa pišti, vrišti i td., jednostvno pod lerom ne hladi dovoljno , kada ga ponovo potjeram da radi pun gas za jedno 30 sekundi do minute tem se normalizuje

gdje je problem,
 
To je ovako na neviđeno teško tačno dijagnostikovati, ali znači da na malim obrtajima motor ne dobija dovoljno rashlađene tečnosti pa nemože da ohladi motor.... Ili je problem u pumpi za vodu ili je remen pogona pumpe labav ili negde ima neko začepljenje.... Mada bi se ovo zadnje odražavalo i na temperaturu pod opterećenjem!
 
Da i ja sumnjam na pumpu za vodu , mislio sam u početku da je "visko" pa sam ga zablokirao za remenicu radilice tako da se propeler vrti kao i motor ali bandaža je odmah popucala,
jedino da nije koji od termostata (ima ih dva)
Post je spojen: [time]1262869075[/time]
_________________________________________________
Da novi sam na ovome forumu, poljoprivredu radim uz posao tj pomažem ocu, a stočarstvo bi mi bila i struka
Inače radi se o mješovitom gospodarstvu stočarstvo/ratarstvo u funkciji stočarstva
ako nekoga zanimaju još neki detalji neka pita,
 
Nazad
Vrh