John Deere

Koristim je tako da mi dugo traje :osmeh:
Kad krecem iz mesta gotovo nikad ne koristim kvacilo, vec direktno u 6, 7 i onda brzina po brzina. Ako pak moram naglo da stanem direktno iz brzine u neutral, recimo iz 8. u N. i onda odmah u rikverc 3., recimo. Kvacilo uglavnom koristim kad kacim masinu. To ko ti je rekao da ne koristis 12. brzinu ili te zeza, ili pojma nema, drugog nema. PS menjaci imaju malo drugacije rasporede, to jest polja, brzina od standardnih. Kod ovog PS menjaca se oseti prelazak izmedju 3. i 4. izmedju 7. i 8., izmedju 12. i 13. jel tad menja kvacila iz C1 u C2 i ornuto. Moras shvatiti da je svaka brzina kombinacija 4 elementa, kvacila i kocnica i Hi, Lo. Da je tu sad Panonstib onbi to sad preciznije objasnio, a ovako ja mislim da nisam puno pogresio. Menjac jeste komplikovan na prvi pogled, ali u sustini je vrlo prost i vrlo mali.
 
Hvala paore na tako detaljnom opisu. Imam broj od panonstiba,pa ako bude potrebe znam sta treba. A kako znati kada je potrebno zameniti te obloge unutar modula da ne dodje do vece havarije.msm jel se gledaju sati ili ima kakav simptom. Posto nismo daleko mogli bi kad god na pivce...
 
Ma sta 3 ,5 bambija. Maticu vidis dobro da sam pitao sad ce mnogima biti jasnije. Paore trebao bi da idem spremacit sa komsijinim a on ga kupio lane i jos nije tero ga nigde pa zato pitam. Jel mozes nesto da mi kazes o ulju koje sipa nazad.jer mislim da je komsa menjao filtere i ulje a neznam jel sipao koje ide pa da ne napravimo karambol zbog gluposti. A zao mi masine jel mozda ce prec u moju avliju kad komsa uzme nesto njemu odgovarajuce. Gde se mere ti pritisci? Inace na njemu su promenili karike i letece lezaje i radili jos poneke sitnice. Ako ste u prolazu javite se pa cemo popit :ppozdrav:
 
Prnjavor probaj da ih izluftiraš na te šarafe mada ne verujem da ćeš nešto time dobiti.Kod mene nema luftiranja a princip je isti kao kod tebe.Stisnem pedale par puta i one su tvrde nema propadanja.Menjao sam gumice na glavnom kočionom jer je curio i ferode kočnica na desnoj strani jer su bile jako loše.
Diesel d-60 javi nam potrošnju da razbijemo mitove o krokodilskoj potrošnji.
 
prvo stiskanje pedale skoro do poda a 2-3 poslije toga dodje na svoje je znak da je negdje gumica crijevo prosupljeno. luftiranjem se to nece popravit. pisem za klasicne kocnice.
 
I ja mislim da je luftiranje kod tih nepotrebno. O tome druze matic i ja razmisljam. Jer trebalo bi da idu u paru mf 8160 od 200 ks i zelenko pa cemo lepo obratiti paznju na zedj koju svi kude. Samo da vidimo jos te nedoumice oko menjaca sa paorom pa da bez brige opletemo po gasu. Inace za probu je isao sa spremacem 7.5m 2 kruga napraviti izgleda kao da nezna sta je tesko vuce u 11 u 12 bez dima ali videcemo kad malo uvatimo prakse.
 
Oni ne dime nikada ako je sve u redu.Jednostavno kada mu je teško ili kada zapne negde on kopa u mestu nema crkavanja i davljenja.
 
dizel da ne zadimi je nemoguce. teska noga, zahtjevna situacija i eto dima. kod nekog manje kod nekog vise i to je to.
e sad katalizatori i ostala pomagala se ne broje.
 
Nisam ni rekao da ne zadimi, to se podrazimeva da dimi dok ne postigne zadan broj obrtaja motora... Nego mislim dalje kad se zaleti,ocu rec kad se zaleti to je to, kako da kazem uspe se zaletit.. Ma ko razume znace da ne trosim slova...da maticu kopa ali nazad su trenutno dupli pa ipak bolje zadimi hehehe
 
Posto sam na John Deere 2450 zamijenio hidraulicnu pumpu, zamijenio ulje i filter hidraulike, ulje i filter motora i spreman je ya sezonu.. Presli smo na pripremu na John 2030. Na njega samo prebacili pumpu sa 2450, i rastavili smo ga da zamijenimo lamele i limice na poweru.. Lamele su stigle, sutra stizu limici i ga sklapamo, i on ce takodje dobiti sva nova ulja i filtere..
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
To su nove lamele, a to je stari limic, limici mi sutra stizu... Stare lamele su dosta potrosene, a i cetiri su polomljene na 4-5 dijelova... Eza dijelove ovako, Nazovem Gradisku, kaze covjek jedna lamela kosta 29e. a ima 7 lamela. Jedan limic kosta 29.5e a ima ih 9 komada. Kaze ovaj jedan kolega sto ima Jcb, iste su to lamele kao i na Jcb, donesem jednu od njega one iste. Jedna lamela kosta 7.5e.. E sad za limice, imaju limici ali nisi pera na limicima ista. Reko kupicu limice po 29.5e i gotovo. Danas odem do ovog covjek sto sijece vodom, kaze on te limice niko ne kupuje svaki dan ih pravim, kaze idi kupi na odpad testeru od cekulara i donesi da ti isijecem. Odem kupim dvije testere 10e, i sto isijece 9 limica 9e.. Tako da me posao trebao kostati 470e, a ja prosao sa 70e..
 
Sto se tice ulja za menjac, a samim tim i hidauliku i kocnice, i volan, iskljucivo sipam JD HG https://www.deere.com/en_US/parts/b...raulic/transmission_oil/transmission_oil.page
Mogu naravno i ulja drugih proizvodjaca, ali verujte da bi se zaprepastili koliko je ovo ulje jeftino, a potpisano od JD kompanije, punog i vrhunskog kvaliteta. Ovo ulje ide u sve JD traktore od onog najstarijeg do onog najnovijeg, a to dovoljno govori.

Sto se tice potrosnje to sad da se ne ponavljam kao schwaba tra-la-la, ali eto igrom slucaja sam radio sa masejeom 8150 (170-180 ks) i znam koliko potrosi taj cuveni stedljivi perkins motor. Pozivam sve nevernike da dodju kad pocne setvospremanje, tamo negde u aprilu, da provere potrosnju kod mog 4760.
 
Same aj bas me zanima koliko ce biti trajna ta kombinacija ti peglaj pa ces nam se pohvaliti ili pozaliti kako deluje. Pa da paore i ja ti mislim ali videcu i licno cu sam sebe uveriti u sisanje. Pitam te za ulje jer stari mi kaze oni su na labudnjaci dobijali neki b fluid za nazad,ako dobro pamti. Znaci bilo koje hg.. Hvala
 
Nazad
Vrh