John Deere

Zasto ne bi trajala? Lamele su potpuno iste kao i ovaj sto mi je nudio za 29e.. Sto se tice ulja ja sipam Modricu John Deere Fluid, 10l= 26e...
 
Nema bilo koje, samo je jedno HG ulje u pakovanju JD. Nisam siguran ko proizvodi ulje za njih, ali to nije ni bitno.
 
Moguce jel ja koliko vidim kod komsije ima mnogo agip kanti,sto motornog sto ostalog.videcu sta je usuo pa javim. Ma nije problem cena po litri nego mnogo litara hehe i gde onda sa onolikum preradjenim. Jel samo jos ovo,cuo sam da je sa nekim majstorom nesto gledao na menjacu kao nema spena dobar je.msm po meni tu nikada ni nebi smelo biti spena osim kad se nesto polomi.nije ti imt pa da nakupi sitnog od krcenja menjaca. Sta vi znate o tome? Samo to i ne smaram vise za sada.
 
Ako ulje nije adekvatno stradace lamele i gumice. U menjacki deo ide 76 l , to je ukupna kolicina. U principu za rad menjaca se ne koristi vise od 30-ak, ali ta kolicina mora jer se isto ulje koristi za sve osim za motor. Ono sto je jako, jako, jako bitno da ni po koju cenu ne kacis masine koje imaju hidroulicne prikljucke, a koje je pre toga recimo koristio neki Breznjev, recimo. Jos je opasnije ako zakacis neku sejalicu koja ima pogon na hidro motor gde ulje stalno kruzi. Najbolje da ako bas moras pre upotrebe ispraznis koliko je to moguce ulje iz sistema te prikljucne masine.
Havarija na menjacu se desi brzo i obicno laik to tesko zna da prepozna. Ja vise nisam laik, na nesrecu, a mozda i srecu (mogao sam kupiti 2. jutra zemlje :osmeh:)
 
to sa uljima je dobar podsjetnik! na to se uvijek zaboravi a bas havariju zna napravit. zurba, sezona, daj da se stigne prikaci vozi i eto belaja.
 
To su nove lamele, a to je stari limic, limici mi sutra stizu... Stare lamele su dosta potrosene, a i cetiri su polomljene na 4-5 dijelova... Eza dijelove ovako, Nazovem Gradisku, kaze covjek jedna lamela kosta 29e. a ima 7 lamela. Jedan limic kosta 29.5e a ima ih 9 komada. Kaze ovaj jedan kolega sto ima Jcb, iste su to lamele kao i na Jcb, donesem jednu od njega one iste. Jedna lamela kosta 7.5e.. E sad za limice, imaju limici ali nisi pera na limicima ista. Reko kupicu limice po 29.5e i gotovo. Danas odem do ovog covjek sto sijece vodom, kaze on te limice niko ne kupuje svaki dan ih pravim, kaze idi kupi na odpad testeru od cekulara i donesi da ti isijecem. Odem kupim dvije testere 10e, i sto isijece 9 limica 9e.. Tako da me posao trebao kostati 470e, a ja prosao sa 70e..

Ne znam kakve si testere našao ali ako su bile za rezanje metala, to bi bio pravi pogodak. One se rade od HSS čelika koji je nevjerovatno otporan na habanje, ne gubi tvrdoću čak ni na visokim temperaturama a tako se termički i mehanički obradjuje da je veoma otporan na svako deformisanje. Mislim da bi to moglo jako dobro da te posluži pod uslovom da se debljine limića odgovarajuće.

Kao što Paorpaor reče, obrati pažnju na ulje. Ti mjenjači su jako osjetljivi na to, treba imati na umu da to ulje aktivno učestvuje u prenosu snage i obrtnog momenta trenjem izmedju diskova (limića) i lamela. Znači u jednoj rečenici imamo ulje i trenje a znamo da bi ulje valjda trebalo da smanjuje trenje. Razlog je specifična formulacija tj. masa aditiva koji omogućava ulju da ima takve osobine.

Vidiš šta kaže:

Formulated with friction modifiers that provide smooth clutch engagement and high braking capacity with minimum chatter.
 
Prnjavor probaj da ih izluftiraš na te šarafe mada ne verujem da ćeš nešto time dobiti.Kod mene nema luftiranja a princip je isti kao kod tebe.Stisnem pedale par puta i one su tvrde nema propadanja.Menjao sam gumice na glavnom kočionom jer je curio i ferode kočnica na desnoj strani jer su bile jako loše.
Diesel d-60 javi nam potrošnju da razbijemo mitove o krokodilskoj potrošnji.
Ne vjerujem da je nešta otišlo jer je tako otkad je nov.Dok je hladan papuče su tvvrde,kad se ugrije papuča je niže ali staje u mjestu,koči.Serviseri su mi rekli kad sam preuzimao traktor da je to normalno da papuča bude niža a isto kad je stisnem jednom malo pa ponovo ona vata na vrhu.Znači kočnice rade ,ukopavaju na mjestu samo žto bude papuča isspod polovine.
 
Juče stiglo pojačanje u zelenu armiju
12903901_10206344323907793_1675696024_o.jpg
12903717_10206344324747814_1450784134_o.jpg
12899359_10206344325347829_1954090674_o.jpg
12834744_10206344325627836_757929259_n.jpg
 
Menjač je power quad 24x24. Ima tls, dva seta točkova, 3 para izvoda za kipovanje, kontrole za kardan i hidrauliku na blatobranu, zaštitu rezervoara, kompresor, vazdušno sedište, pomoćno sedište sa amortizerom, automatsku poreznicu, xenon svetla i dosta toga čega ne mogu da se setim. Cena je 72000 sa PDV-om. Hvala na čestitkama.
 
Nazad
Vrh