John Deere

Odličan, šteta ga u njivu terati :D Neka dugo služi :)

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Hvala. Ne bih znao reći pošto nas je samo ovaj menjač interesovao jer ga imamo i na ova dva i zadovoljni smo.
 
Gospodo imam jedan problem.. John Deere 2030 radi 2h kao sat i onda stane.. Kad je hladan pritisak glavne pumpe je 155 bara i to je ok. Problem je kod male pumpe, kad je hladan pokazuje 5 bara, tek na punom gasu dodje do 10.5 bara sto bi trebao da bude njen normalan pritisak, i kad se zagrije pritisak padne na 0 bara. Mislili smo da je otisla mala pumpa od spene koja je nastala trosenjem lamela powera, kupili smo novu malu pumpu i opet ista stvar. Citav traktor je ociscen, sve oprano unutra, radi 2 sata i nestane pritisak male pumpe. Zna li neko u cemu je problem?
 
Znam da mora bit R u biti sad je R što je u prije bio premium ,s R opremom dolazi vario ,command center ,hms ,htio sam ga samo priupitat možda je pitao za cijenu vario mjenjačem iliti direct drive.
 
Možda,pretpostavljam samo.Proveri cev a proveri i ventil.Možda ostane otvoren pa dok je ulje hladno funkcioniše nekako.
 
Sve cijevi su provjerene.. Kako ventil da ispitam? Njega sam ocistio, radi normalno, ne zaglavljuje.. Nema niko u blizini takav traktor da skinem ventil i da probam, ne isplati mi se kupovati ventil, kupio sam novu pumpi i opet ista stvar. Samo oklop ventila ili pecurka kako ga zovu kosta 550e, plus jedan opruga, druga opruga, klip, odstojnik..
 
pa mozes pozadi na daljinsku hjdrauliku da ispitas pritisak stavis na brzu spojku manometar pa izmeris a veruatno postoje merna mesta gde se radi kalibracija

- - - - - - - - - -

da ne rasipa negde ulje na neku gumicu ili neku glupost

- - - - - - - - - -

kada si menjao pumpu ako nisi dobro zadihtovao ili slicno
 
Mjerio sam pritiske. Kad upalim traktor pritisak glavne pumpe je 155 bara. Pritisak male pumpe gore na poklopcu gdje je mjenjac iznosi 6 bara, na dovodu do velike pumpe isto 6 bara, i na glavnoj pumpi gdje se moze mjeriti pritisak male pumpe je 6 bara, a trebao bih da bude 10.5 bara, tako je barem na John Deere 2450 na kome sve ispravno radi. E kad traktor radi 2 sata, pritisak male pumpe padne na 0 bara, i tek kad dodam gas do kraja pritisak skoci na 6 bara ikad pustim gas on padne na 0 bara. Pumpu smo zamijenili prije 3 dana jer nam se isto desavalo i kadasmo izmjerili pritiske mislili smo da je otisla pumpa, kada smo stavili novu pumpu, ista situacija.. Nije moguce da i nova pumpa nije ispravna?
 
Da li imas infracrveni termometar, onaj beskontaktni, probaj izmjeriti temperature kad pocnes da radis, pumpe , takodje ako mozes rasteretne ventile itd. prati da li je negdje malo visa temperatura , recimo rasteretni ventil ako ne zatvori kako treba zna da pravi probleme a takodje i dize temperaturu ulja.
Ako pumpa nije dobra vecinom isto grije vise ulje od one ispravne.
 
Da dodam,mozda pomogne;Ako je filter "gusci"(iako je mozda nov) nego sto bi trebalo,mala pumpa ne moze dovoljno ulja da isporuci,greje se i greje ulje,zatim kao posledica toga se otvara ventil koji preusmerava tok ulja na drugu stranu(pored filtera,jer ocitava kao da je filter zacepljen)i tu moze lepo da ti poremeti pritiske i rad citavog sistema.
 
grabik Nema mi logike da bi ventil tako radio, ako bi on zezao, zezao bih od samog pocetka a ne nakon 2h rada da onda pocne da zeza. Nakon 2h rada ulje se normalno zagrije i tad prestaje s radom.
srdjan7 Probavali smo i bez filtera isti slucaj. Isto se desava i sa starom i sa novom pumpom..
Paorpaor Ako je pitanje za mene, i ako ps mislis na power-shift jest.. Ima 4 spore, 4 brze i 4 rikverca, i svaku brzinu polovi.. 16 naprijed i 8 nazad..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh