John Deere

A zasto odmah razmisljas o kvaru, ako budes tako razmisljao neces ga nikad ni kupiti.. Vidis probas traktor, ako je traktor dobro odrzavan i bio kod dobrog domacina, zasto ne kupiti.
 
ako crkne nesto od toga kostat ce te sigurno 5000€,i onda si miran za zivota,a ako kupis belarusa,imt,torpedo,radit ces to isto 3 puta kostat ce te 4500€,gomile zivaca i otjerat ce te u grob,da ne govorim o udobnosti,buka u kabini i sl.Zar je zivot tako jeftin pa da se ne isplati uloziti tih dodatnih 500€ koji svi potrosimo kroz jednu godinu na kojekakve gluposti.Da sad ne navale na mene fanatici gore navedenih traktora,cinjenica je da su oni pogodni za nase prostore,da se lako popravljaju,dostupnost dijelova, ali isto tako cinjenica je ma koliko bili jednostavni isto toliko su i komplikovani,jer njihov nekvalitet donosi tu komplikovanost,traktor zapadne marke ce jednom u godini biti u radionici 10 dana(5 dana nabavka dijelova + 5 popravak),domaci traktor ce biti 5 puta po 5 dana,nema problema oko nabavke dijelova,pristupacne cijene i ne gubimo puno novca,al gubimo vrijeme,a vrijeme je novac,pogotovu u danasnjem vremenu kada su klimatski uslovi otisli u tri lepe,znam da ce mnogi reci da oprostite da kenj*m,ali drage moje kolege ovo su cinjenice.Ako toliko volite domace zasto ne kupujuete novog Fiata koji se kod vas sklapa i nudi po veoma povoljnoj cijeni,ali svi vi letite va VW,Audi,BMW,Mercedes,jer to je kvalitet,a kvalitet se placa,jer kvalitet vrijedi.Das Auto und Das traktor
 
ako crkne nesto od toga kostat ce te sigurno 5000€,i onda si miran za zivota,a ako kupis belarusa,imt,torpedo,radit ces to isto 3 puta kostat ce te 4500€,
Gluposti...4500 eura nije ulozeno u tri rusa(ako izuzmemo gume) za svo vreme od kada su kupljeni,a to su godine,decenije...a primera radi jd 4755 za delimican remont menjaca cifra je 5 000,hidro motor prednje vuce za drugi jd je opet cifra da padnes na **greška,obican senzor zna biti po stotinu eura.
 
Ti si se baš zabrinuo kad dva puta pišeš jedno te isti post.:osmeh:

P.S. Kad se kupuje polovan najbolje imati još rezerve keša.:ppozdrav:
 
@gromil
Jel taj snimak oranja sa JD tamo kada se ide od Dervente prema Modrici, kad sam prolazio tuda video sam neko poljoprivredno gazdinstvo sa velikim brojem JD traktora i kombajna, evo i slike losijeg kvaliteta iz auta
a5ca89634d8a0dc65735ddeb88c1f849.jpg
Jeste kolega to je ta firma.Sledeci put kad budes prolazio tim putem navrati na pivo i ja sam tu blizu.

kikoporto. Neznam, ne sjecam se vise, vec 4 godine nisam "uzjahao rogonju".
 
Poslednja izmena:
6920s je 160ks ima takav u selu. Ima xxxxx sati, mislim da im je to prvi JD koji su kupili 2001 ili 2002 godine. I dan danas radi, a obradjuju 2000ha. Od vise ljudi sam cuo da 6x20 su jako jako dobre i dugotrajne masine. Servis jeste skuplji od Rusa, e sad sta ko voli.
 
Ja bih lepo molio ovu gospodu sto vole, pardon, obozavaju MTZ (citaj Breznjeva) da ne kvare ovu temu I ne smaraju I zamaraju uvek sa istom I dosadnom pricom koja je izlizana kao djon od starih cipela.
Imate temu gde se slobodno pise o svim traktorima.
Inace sto se tice delova za JD, njih mozete naci na dosta mesta u nasoj drzavi, to jest od vise prodavaca. Ono sto je karakteristicno da svi oni robu dobijaju iz jednog centralnog magacina iz EU. Delovi su uvek 100% originalni I na svakom pakovanju od dela imate jasan trag I podatak odakle je. Ima delova koji znaju da budu nelogicno skupi, ali I jeftini.
Sto se tice remonta jednog menjaca na JD traktor to je vrlo indivindualna stvar, gde remont moze da kosta vrlo malo, do vrlo puno. Ako se ispostuju procedure I pravila menjaci traju jako, jako dugo, a pogotovo PQ I PQ+ menjaci.
O udobnosti u kabini I konacnom uticaju na zdravlje koje moze da bude neprocenjivo, zaista ne vredi ni diskutovati.
 
Evo sad moje situacije: Da od dvije pumpe sastavim jednu ispravnu. Znaci na pumpi sa John Deere 2450 odvrnuli su se sarafi usisnih ventila i pocupali navoje u kucistu pumpe
slike.php
[/URL][/IMG
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]]. Ta pumpa kad je mjeren pritisak imala je negdje oko 150-160 bara.. Ovo je osovina s te pumpe
slike.php
[/URL][/IMG], a ovo je klip s te pumpe koji nije ostecen jos ima na sebi sjajilo i glatak je
slike.php
[/URL][/IMG].. E ovo je pumpa s John Deere 2030
slike.php
[/URL][/IMG], ovo je osovina te pumpe
slike.php
[/URL][/IMG].. Pritisak ove pumpe je 120 bara.. Ovo je klip ove pumpe koji je dobro ostecen i nema sjajila i glatkoce na sebi
slike.php
[/URL][/IMG].. Ovo je kuciste gdje bude klip
slike.php
[/URL][/IMG].. Pitanje je, kad bih prebacio dijelove iz ove pumpe sto je osteceno kuciste( koja ima nekih 150-160 bara) u ovu pumpu kojoj je kuciste zdravo( koja ima pritisak 120 bara) da li bih dobio sta, tj. da li bih dobio pritisak pumpe 150-160 bara? Hvala i zivjeli :ppozdrav:
 
Treba da ima na pumpi ventil kojim se šteluje pritisak.Kod mene stoji dole i jednostavno imaš šraf i kontra maticu.Izmeriš pritisak i onda šteluješ na ventil koliko je potrebno.
 
Slicna pumpa kao na MF...bez probnog stola tesko da ces uspeti da ispitas bilo sta...mozes probati,ali to nosi deo rizika .najbolje kupiti ceo set koji se pakuje unutra,i miran si bar 2000 sati.
 
Ako su obe pumpe za rashod nece puno izgubiti, ali mislim da je bez mjerenja klipova to vrlo rizicno raditi, prvo da sa mikrometrom promjeri klipove da li odgovaraju sa jedne na drugu , jer su tolerancije vrlo male a i vanjski gabariti da li su isti. Ne bih preporucio stelovanje rasteretnog ventila ako nije siguran da li mu je problem do pumpe jer moze jos vecu stetu da napravi. Klipne pumpe izdrzavaju vece tlakove od zupcastih pa moze nesto drugo da strada.
 
Nazad
Vrh