John Deere

Baš ovaj model imao kumić,kaže troši litru dizela po kilometru prazan.:ppozdrav:
 
Opet potrosnja,treba vas sve vratiti na Ferdzana i jednu brazdu,da ne kazem najboljeg oraca 558,pa da vidite potrosnju...

Ovako nesto ce doci u obzir,kad se bude pojacavala masinerija.
 
Ufff, imaju taj problem u transportu sto su da kazem spori, mogu oni da idu i brzo u transportu ali na punom gasu, zato ih i bije glas da trose puno u transportu. Zar drugi traktori ne bih trosili na punom gasu? Moj John Deere 70ks sa spremacem 2.90m potrosi ravno 15l po 1ha..
 
Ufff, imaju taj problem u transportu sto su da kazem spori, mogu oni da idu i brzo u transportu ali na punom gasu, zato ih i bije glas da trose puno u transportu. Zar drugi traktori ne bih trosili na punom gasu? Moj John Deere 70ks sa spremacem 2.90m potrosi ravno 15l po 1ha..

da moj traktor toliko trosi ja bi ga nekom poklonio pa nek njemu prazni cisternu.....
 
Ufff, imaju taj problem u transportu sto su da kazem spori, mogu oni da idu i brzo u transportu ali na punom gasu, zato ih i bije glas da trose puno u transportu. Zar drugi traktori ne bih trosili na punom gasu? Moj John Deere 70ks sa spremacem 2.90m potrosi ravno 15l po 1ha..
to nije puno,dodaj mu jos malo gasa :haha:
 
Ne znam za sto vam je puno to? Od vas niko ne iznosi potrosnju vasih traktora, svi kudite Dzondru..Ne branim ja Dzondru nije mi on osnovni traktor, Massey mi traktor koji najvise nosi tereta na ledjima.. Meni to nije puno, za 1ha u dva prohoda spremacem potorsim 15l loz ulja ali i naplatim 125 evropljana... Sad napadate mene da puno trosi, tamo napadate Dangera kako mu Claas malo torsi.. Skidam kapu Dangeru koji kombajnom ima potorsnju 8-9l po 1ha, ja imam 20l po 1ha, ali meni to nije puno jer ja za 1ha zetve naplatim 150 evropljana... Odo ja sad u off..
 
Ne znam za sto vam je puno to? Od vas niko ne iznosi potrosnju vasih traktora, svi kudite Dzondru..Ne branim ja Dzondru nije mi on osnovni traktor, Massey mi traktor koji najvise nosi tereta na ledjima.. Meni to nije puno, za 1ha u dva prohoda spremacem potorsim 15l loz ulja ali i naplatim 125 evropljana... Sad napadate mene da puno trosi, tamo napadate Dangera kako mu Claas malo torsi.. Skidam kapu Dangeru koji kombajnom ima potorsnju 8-9l po 1ha, ja imam 20l po 1ha, ali meni to nije puno jer ja za 1ha zetve naplatim 150 evropljana... Odo ja sad u off..


E tek si sad napisao u dva prohoda a to menja stvar iz osnova,ako imas brda onda je to skoro OK
 
Nisam napisao jer u jednom prohodu ne mogu da pripremim njivu za sjetvu. 90% njiva je u brdu, i sve su to njive u 0.2-0.6ha nema vecih. Imam samo jednu parcelu koja je 0.92ha i ona ima mali nagib, tako da za mene to nije velika potrosnja... Svako gotivi ono sto ima i sa cim radi, kod mene otac ne voli da sjede u Dzondru, za njega je Massey traktor i nista drugo.. Ali da je Dzondro kvalitet i da pravi posao to niko ne moze da porekne.. :ppozdrav:
 
John deere je za ozbiljne proizvodjace, sto rade nekoliko stotina ha.
Kod nas jednom riknuo menjac, opravka bila 10000e. Doduse autopower, koga svi izbegavaju. Ali ne verujem i da je onaj onaj drugi tip menjaca mnogo jeftiniji za remont.
 
Cekao sam tvoj komentar... Svaku JD masinu koju sam kupio nisam se pokajao, Paorpaor me savjetovao za neke JD masine o kojima nisam znao nista, i nisam pogrijesio. Kvalitet u svakom smislu.. Nego, niko mi ne odg za pumpu hocu li dobiti sta ako je prepakujem?
 
Guta naftu, ali ide. "Kad svi stanu JD ide i dalje" - reci jednog velikog poljoprivrednika iz Stapara koji ima kolekciju JD traktora ali vecina 6xxx.
 
Same ako telo pumpe nije oštećeno može se prepakovati.Ako su tela klipova ne oštećena kao i sami klipovi može se srediti.Treba da uzmeš i set zaptivki za pumpu kada već radiš.Pazi prilikom stezanja čepova da ne oštetiš navoje.Stežu se na 12 kg a mnogi misle da treba krvnički pa oblaznu i upropaste.Pregledaj ventile i pločice na njima.Ako su oštećene pločice okrenu se na drugu stranu i vozi dalje.
 
Same ja nisam siguran da se ta pumpa moze prepakovati, bar ne u nekoj velikoj meri.
Inace JD traktor trose nemilice. Valjda zato sto je u USA cena nafte (do duse one lose) -0,5 dollars.
 
Na ovoj pumpi sto je kuciste zdravo klipovi su osteceni, izgrebani nema vise na njima onog sjajila, dok na ovoj pumpi s ostecenim navojima klipovi se sjaje, nema ostecenja na njima... Sutra cu sve detaljno slikati i postaviti...
 
Nazad
Vrh