John Deere

Kris80 a kakav je potrošač J.D 4755 od onog drugara iz Vrbasa sa kojim si bio kod mene?Nisam zapamtio da ga je kudio onda a dotakli smo se teme o potrošnji kombajna i traktora.
 
Ja sam 2010 u kombinaciji john 4755 sa regent obrtačem euro star rešetkaste dasek 4*45 zahavata uzorao oko 90-100h. Oralo se sojište koje je prethodne tri god samo tanjirano,kad se krenulo bili su idealni uslovi isao je oko 8-8.5km/h i trosio je oko 22l po h ,a kako se vreme sve vise pogoršavalo silne kiše te jeseni su bile i oko nove godine se završavalo non stop pod blokadom a brzina 5.5-6km/h potrosnja je otišla na 28-29l po H. Mada u takvim uslovima još nisam radio a ni video gde je njiva dugačka 1200m a od toga 500-600m se oralo kroz vodu dubine oko 30-40cm koja je bila zaledjena ali JOHN ide kao ledolomac nije posustao samo zviždi. Ako nadjem slike okačiću da vidite kako je to izgledalo.
 
Poslednja izmena:
Kris80 a kakav je potrošač J.D 4755 od onog drugara iz Vrbasa sa kojim si bio kod mene?Nisam zapamtio da ga je kudio onda a dotakli smo se teme o potrošnji kombajna i traktora.
On mi kaže da nisu baš za transport sa prikolicama zbog menjača i da troši prazan kad ideš levo desno s njime,ali ako ga agregatiraš sa njemu taman oruđem ništa više ne potroši od ostalih proizvođača.Ja imam kombajn JD 1177 Hydro(koji nosi ovaj motor iz 4755) i 1177 SII sa francuskim motorom,koji mogu ti reći znatno manje potroši kad rade zajedno ceo dan.E sad zbog kapaciteta kombajna rade istom brzinom i isto urade ali je jači motor u Hydro za nekih 20-ak konja,pa tu ode gorivo najverovatnije.Znači pravo agregatiranje i ne šetati se s njime od njive do kuće i tamo vamo i nema zime.:ppozdrav:
 
To mi je jasno.Te serije nisu za vozikanje i transport ali u radu sa pravilnim agregatima nisu krokodili po potrošnji.
 
Kod mene ima jedan 4630. Nisu ga pomerili ni u pripremi za psenicu, ni u oranju. Kaze covek da mnogo trosi. A ima i cetvorobrazne i petobrazne plugove. Kaze probao je, ali mnogo trosi.
 
Takav sam ja vozio godinama,ni taj nije za transport ima glup menjač,gde ubaciš tu ostaješ nema šaltanja usput,i nema nožni gas.Prednja vuča bez kardana i malo malo pa vrisne crevo visokog pritiska od prednje vuče(pa na kraju odustali)Vuko je i on i Zetor Crystal 160 KS OLT ravnjak 4 brazde,ceo dan radili zajedno orali ali nismo primetili neku značajniju razliku u potrošnji.:ppozdrav:
 
Ovaj ovde je na prodaju? Ali covek ne zna koju cenu da trazi? Ima prednju vucu, ali je neispravna. Lepo izgleda. Koliko da se trazi za tako nesto da bi se prodalo?
 
S obzirom na godine ne bi trebala cena da ide preko 10 soma,ali zavisi to još od puno faktora.:ppozdrav:
 
U vezi potrošnje..
6330, 3*40, troši oko 16 17l po kj, ali pod punim gasom, ipak je u pitanju 110ks, nije mu lako.

8200, 5x40 13l.
6620, 4x40 12 13.


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Kakva je ta zemlja kod tebe kada 120ks vuce 4x40? Kod mene 6920 vuce 4x40 i taman mu je.
 
Imam u ponudi jd6920 za25000E al me plase malo 9000rs inace mu daju i500rs garancija,sta mislite on ili nov mtz1221.3 za31000 evra .
 
Polovan 6920. Samo da nije menjac autopower. Udobnost je velika stvar, ako se radi puno zemlje.
500 rs nemas garanciju ni nov traktor.
 
Nazad
Vrh