John Deere

Evo jednog snimka zavrsne obrade kucista menjaca kod JD 4020. Obrada se izvodi na glodalici i pri tome se skida 60kg celika.

Imao sam takav traktor, te su ameri napravili u to vreme kako treba.68 godiste je bio, imao priliku 3 puta da mu rastavimo menjac, na kraju uspela "operacija"(pravili laznu osovinu menjaca,cudo od alata).Kod njega na sastavima ne trebaju dihtunzi,samo tanak silikon i nigde ne curi, savrseno se spaja sve.Kuciste je sa unutrasnje strane ofarban zutom bojom, a ruke ne mozes sa njim isprljati ceo dan(ne kao kod rusa, sve se crnis kad nesto radis).I naravno jd fluid.
Ali moram priznati,skupa igracka za nas obicne smrtnike.Snjim kad krenes da radis stavi barem hiljadarku u novcanik(ali ne u dinarima),jer ako stane onda te hvata muka.Na rusa za 8 godina nisam potrosio toliko koliko na jd-a za 1,5 gidinu.
 
Imao sam takav traktor, te su ameri napravili u to vreme kako treba.68 godiste je bio, imao priliku 3 puta da mu rastavimo menjac, na kraju uspela "operacija"(pravili laznu osovinu menjaca,cudo od alata).Kod njega na sastavima ne trebaju dihtunzi,samo tanak silikon i nigde ne curi, savrseno se spaja sve.Kuciste je sa unutrasnje strane ofarban zutom bojom, a ruke ne mozes sa njim isprljati ceo dan(ne kao kod rusa, sve se crnis kad nesto radis).I naravno jd fluid.
Ali moram priznati,skupa igracka za nas obicne smrtnike.Snjim kad krenes da radis stavi barem hiljadarku u novcanik(ali ne u dinarima),jer ako stane onda te hvata muka.Na rusa za 8 godina nisam potrosio toliko koliko na jd-a za 1,5 gidinu.


Ok sve to stoji, ali impresivno je kako su tada izradjivali te traktore. Koliko proizvodjaca u to vreme pa mozda cak i danas je imalo i ima takvu zavrsnu obradu? Kod vecine iz kalupa odlivak ide direktno na montazu ili na neku sitnu obradu, da bi se izbegle neravnine na metalu i onda dobar dihtung. Pa kada procuri pitamo se zasto?
 
Podešavanje hidrauličnog sistema i merenje temperature u hidrauličnoj pumpi i hladnjaku ulja.
ssl23136.jpg
ssl23135.jpg
ssl23137.jpg
ssl23138.jpg
 
Pozdrav kolega ja sam kupio 6920 u Njemackoj dovezen je sa sleperom samo su okrenuli kotace (suzili su ga ) i skinuli blatobrane , tako da sa tim ne bi trebao imat problema samo dobro obrati pozornost na traktor sta ces kupiti to je najbitnije ......
 
Nece biti ni da je ofarban vec je nekom opcijom na kameri za izmenu boja odmah tako uslikano... na primer kao sto je mod "negative", tj cini mi se da taj mod zelenu prepoznaje kao pink!!!
 
Nazad
Vrh