John Deere

Kod nas je stigo jucer novi 6630 premium s kašikom u firmu, nista posebno, i kad netko kaze jd ima ono nešto, ne znam samo šta osim što popije dosta vise od traktora marke zetor 120ks forterre, nista bolju kabinu nema niti bolji hidraulik mjenjac je bolji od jd tu nema price al da je nama to potrebno i nije, što jednostavnije to bolje, a vecina vlasnika jd traktora kod mene šuti kad se nesta pokid pitam sta je ma nije nista, ja sam uvijek reko kad god se sta desi nemam sta krit tako da nije jd nista savrseno niti posebno traktor ko traktor, samo što ima jaču cijenu a da ima nesta opravdat tu cijenu pa baš i nema ;)
 
Kod nas je stigo jucer novi 6630 premium s kašikom u firmu, nista posebno, i kad netko kaze jd ima ono nešto, ne znam samo šta osim što popije dosta vise od traktora marke zetor 120ks forterre, nista bolju kabinu nema niti bolji hidraulik mjenjac je bolji od jd tu nema price al da je nama to potrebno i nije, što jednostavnije to bolje, a vecina vlasnika jd traktora kod mene šuti kad se nesta pokid pitam sta je ma nije nista, ja sam uvijek reko kad god se sta desi nemam sta krit tako da nije jd nista savrseno niti posebno traktor ko traktor, samo što ima jaču cijenu a da ima nesta opravdat tu cijenu pa baš i nema ;)

uspoređuješ opela i mercedesa, i jedan i drugi imaju 4kotača, motor i mjenjač, da li moram postaviti slijedeće pitanje ili si shvatio šta sam želio reći?
 
Evo onog jd-a o kom sam pisao pre par dana
9dtp.jpg

Izgleda ocajno ali ide.
 
Pitanje za @Panonstiba , ili nekog drugog : Kod komšije stao jd 8270 , valjda otkazala pumpa goriva , a to im se i dešavalo već . Došli su kod mene u radnju (autodijelovi) i sami rekli da im odgovara el. ac pumpa od nekih auta (Bosch 0580464070 ) . Pumpa pravi 3-3.5 bara .Stavili su i navodno sve funkcioniše. Čudno mi je da improvizuju na tako skupoj mašini , ali pitam se koji pritisak treba da pravi originalna pumpa , i dali može biti problema
 
Pitanje za prave poznavaoce JD na 6920 mi se pali lampica od filtera mjenjaca na visokim okretajima iznad 1800 ulje je promjenjeno filter mjenjaca i hidraulike su novi pa me zanima jel ima gdje usisni filter u mjenjacu (mjenjac i hidraulika rade najnormalnije ) ili je mozda netko imao vec takav slucaj .........
 
Mislim da sam prije kojih mjesec dana cuo od jednog koji ima 6620 da mu je to bilo, on mislio filter, i osao orat i samo odjednom prednji tockovi vrte a zadnji stali, nekakva kajla se otpojila u mjenjacu, oko 60k kn popravak bio, sjebo konusno tanjurasti i sve ostalo. Inbox ti je pun, nazovi servis i nek ti dodju to promjenit, njemu je to reko neki majstor iz Srbije da je to odma trebalo skidat i zamjenit taj neki mali dio koji je cca 300 Eura a ovako je sve oslo u mp3. Ne znam sad detalje al bas je reko lampica od mjenjaca.
 
uspoređuješ opela i mercedesa, i jedan i drugi imaju 4kotača, motor i mjenjač, da li moram postaviti slijedeće pitanje ili si shvatio šta sam želio reći?
Možeš ti meni prićat šta hoćeš ti si i sam platio 6630 std 73 000€ kolko se sjecam, traktor slicnih karakteristika sam ja platio 50k € evo 5 godina danasnji dan 5400 radnih sati mozda malo višem traktor je full iskorišten, a nikakvih problema, a za 23 000€ ja jos kupim svega i svačega ako prikljucke imam kupim zemlje, to ja samo kazem, a sta 6630 std ima da ovaj nema ne znam, samo kazem da ovaj premium sto je stigo nije sigurno s original kašikom ispod 100k€ ;)
A realno ne vrijedi te novce kad nece nikad pluga zakačit vec uvijek tu kašik uvucarat i tovarit kamione, niti bilo šta na njivi, za tu lovu se kupi manitou utovarivac koji je 5 puta bolji za te stvari !
 
Pitanje za @Panonstiba , ili nekog drugog : Kod komšije stao jd 8270 , valjda otkazala pumpa goriva , a to im se i dešavalo već . Došli su kod mene u radnju (autodijelovi) i sami rekli da im odgovara el. ac pumpa od nekih auta (Bosch 0580464070 ) . Pumpa pravi 3-3.5 bara .Stavili su i navodno sve funkcioniše. Čudno mi je da improvizuju na tako skupoj mašini , ali pitam se koji pritisak treba da pravi originalna pumpa , i dali može biti problema

Na starijim traktorima pumpa niskog pritiska (AC pumpa) sa snažnijim motorima pritisak pumpe je bio od 2 do 3,5 bara.Kod novijih se ubacuju električne pumpe koje neprekidno rade ili se preko kompijutera odredjuje njen režim rada.Pošto su kod nas uglavnom ove koje se nalaze van rezervoara potrebno je da se i one hlade sa gorivom kao one u rezervoaru.Zato neprekidno rade dok ne naguraju pritisak i onda im opada režim rada dok se ne potroši gorivo u sistemu i onda se povećava režim rada i tako u krug.
Nadam se da će nekim članovima biti jasno ili da pišem još jednostavnije mada od ovoga to ne može biti jednostavnije.Zato što me ogovaraju zbog načina pisanja na drugom forumu.
 
Nadam se da će nekim članovima biti jasno ili da pišem još jednostavnije mada od ovoga to ne može biti jednostavnije.Zato što me ogovaraju zbog načina pisanja na drugom forumu.
Ko ne razume nek procita jos jednom,malo razmisli,ako i dalje nije jasno nek pita sta nije jasno. Nije mi jasno sta ima da Vas ogovaraju. Tako je kako je. Znanje se ne moze improvizovati.
 
Na starijim traktorima pumpa niskog pritiska (AC pumpa) sa snažnijim motorima pritisak pumpe je bio od 2 do 3,5 bara.Kod novijih se ubacuju električne pumpe koje neprekidno rade ili se preko kompijutera odredjuje njen režim rada.Pošto su kod nas uglavnom ove koje se nalaze van rezervoara potrebno je da se i one hlade sa gorivom kao one u rezervoaru.Zato neprekidno rade dok ne naguraju pritisak i onda im opada režim rada dok se ne potroši gorivo u sistemu i onda se povećava režim rada i tako u krug.
Nadam se da će nekim članovima biti jasno ili da pišem još jednostavnije mada od ovoga to ne može biti jednostavnije.Zato što me ogovaraju zbog načina pisanja na drugom forumu.

Ako sam dobro shvatio , imaju kao i automobili nekakav ventil regulator pritiska ( kod nekih auta je taj ventil integrisan u filteru goriva) .
 
Neki imaju nešto što liči na filter ali se nikada ne menja i to je ustvari regulator pritiska pošto je el. pumpa prekidnog dejstva. Drugih ventila nema jer sama pumpa kada se stvori pritisak u sistemu sama smanjuje broj oscilacija ili čak i stane.
Ima i članova foruma koji su ugradili el.pumpu od John Deere-a na Zmaj kombajn pa neka vam oni prenesu utiske i šta su radili.Na oba kombajna je OM motor (352A, 366LA)
 
Nazad
Vrh