John Deere

trebao bih i jd.a da dospem antifriza,traktor je kupljen nov i sad ima 1000 r/h a u knjizi piše da ovaj ide do 3000.Zvao sam servis i reče mi da dospem Ravenel ili tako nešta,veza je bila slaba pa sam slabo čuo.Zna li ko kako se to sraće zapravo zove žuto-zelenkaste je boje.
 
1460217_572858726123427_1690897183_n.jpg


- - - - - - - - - -

1384310_555687891173844_1813299422_n.jpg
 
Gospodine Panonstib, jelto gore na slikama izduvna grana? Ja nisam mogao da veruje kad sam čuo da je pukla...
 
A šta može biti uzrok tome, pregrejavanje traktora ili loš materijal? Jel ona varena više nemože da izdrži ili gazda oće da stavi novu da nemisli?
 
Nisam nikakav strucnjak ni poznavalac mehanike ali neverujem da treba ovako razbucaci traktor zbog zamene izduvne grane.Kanda taj traktor ima jos neke muke?
 
Imenjace, grana za traktor novije proizvodnje, a ovaj drugi starije proizvodnje raskomadan radi menjaca...valjda sam te spasao prepotentnog odgovora, jer moderator ume da etiketira za sva vremena..

- - - - - - - - - -

Aha shvatio si...
 
Ne radi se o tom traktoru nego o 3640 i nije defekt na HI-LO sistemu nego na sinhronima i ležajevima jer se to vidi na merenju aksijalnog zazora vratila menjača. HI-LO sistem se ne nalazi ovde nego na prednjem delu menjača, a iz kvačila.
Nije bitno koji je model jer su menjači uglavnom bili isti skoro na svim traktorima koji su imali sinhronizovan menjač.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za nekoga ko je radio ili je upoznat sa problemom. Radi se o traktoru 4630, problem je taj da je poceo damu upusta hidraulika na malom gasu i kada je ugasen Ja sumnjam na gumice ili manzetne na klipu.Dali je dvoljno skinuti onaj poklopac gde se steluje brzina dizanja ispustanja da bi se doslo doklipa, ili treba nesto drugo uraditi.
 
Nazad
Vrh