John Deere

Da tako obično izgleda regulator pritiska. Pitao sam samo dali će se pumpa koju su ugradili (3-3.5 bara) uklopiti u taj opseg koji treba da bude na JD , a vjerovatno da oće čium funkcioniše. Ovde nije u pitanju ubacivanje električne pumpe umjesto mehaničke , nego vjerovatno stavljanje druge el. pumpe , pod drugim kat. brojem umjesto originalne . Nisam vidio ni uživo ni u katalogu , ali smiješno bi bilo da JD 8270 ima mehaničku ac pumpu .
 
Ima pumpu u nosaču filtera električnu.I nema problema ako se prespoji AC pumpa i ubaci spoljna električna pumpa za gorivo.Inače ovaj model traktora ima CR motor tako da nema drugu pumpu osim ove u filteru jer sama pumpa za visoki pritisak povlači gorivo iz rezervoara.Tokom eksploatacije se pokazalo da metalne i gumene cevi počnu da propušraju vazduh i da ne bi tražili gde vuče vazduh i "beži" im gorivo nazad u rezervoar jednostavno ubace el.pumpu i problem rešen.To se uvek dešava kada je rezervoar ispod visine pumpe visokog pritiska.


Greška je u el. instalaciji ili u nekom kompu!
 
Poslednja izmena:
Danas mi se poceo paliti i grijac motora cim predjem preko 1500 okretaja i pali lampicu stop

Aj sad cu biti i malo bezobrazan, kojeg vraga vozis traktor nakon toliko nenormalnog ponasanja i lampica i ovdje trazis savjet sta mu je ? Mislim, dovest ces se samo u situaciju da ce te trosak popravka bacit s nogu, zovi servis i nek dodju sa dijagnostikom i kazu ti sta mu je, to nikako nije dobro sta ti se sve pali. Lampica STOP znaci upravo to, dakle on ima zelenu "i" koja je nebitna, imas zuti usklicnik "!" koji je malo vece sranje ali se moze pregledat sta je problem i dovest se kuci i imas crveni STOP koji znaci doslovno to. Nadam se da nije nesta veliko ali savjetujem da cim progledas zoves servis jer bi moglo otic nesta veliko pa ce onda krenit pljuvacina po JD da pravi smece od traktora.
 
Pa forum je tu valjda da si ljudi pomognu, i taj servis kad se spoji nema pojma pogotovo ovi jazavci iz novokomerca, pravi majstori kao i njohv gazda, koji te odere a kasnije ko te je*e, što je najjače njihov izlazak na teren se plača, pa se onda plača spajanje na komp, pa kad se spoji znaš nije mu nista samo ti tako tjeraj naplate te ti što su došli i za dva dana prc, ko i sa svakim servisom, nisu samo oni takvi, nista lateran ili onaj euro makina nije bolji oni su za landinije, jednostavno katastrofa sta god se desi, danas pa sutra pa kad dođu ne znaju šta je, pa razjebu jos milion stvari na tim novim traktorima toliko o serviserima kod nas, kolegi na 6920 s osla neka posuda plastična od hladnjaka, skuplja posuda za njega vec cijeli hladnjak za moj novi traktor, al nije tu kriv jd, vec nas generalni zastupnik koji ima cijene djelova da se usereš !
 
Dobro kažeš servisna služba je katastrofa .......čast pojedinim majstorima koji hoče pomoči i rješiti kvar bez naglabanja
 
Treba to odmah u startu pitat koliko kosta, koliko kosta dolazak i dijagnoza kvara itd. Ja sam se nemali broj puta iznenadio sa cijenom, satnica je svima oko 200 kn sto zna bit dosta ako se radi cijeli dan, mislim ni kardiolog nema 2000 kn dnevnicu ! Dolazak im je 2 kn po kilometru i satnica 250 sa PDV ja mislim, mozda je i vise, znaci mjenjanje ulja u motoru i tako neke sitnice ne mogu proc bez 1000 kn. Meni su dosli za neki kvar HMSa sto se ispostavilo da su 2 zarulje izgorile u tabli i jos dosli usput jer su isli u sisjedno selo radit servis, laganih 500 kn, bili su jedno 12 minuta kod mene. Al konkurencija ce ih natjerat da reguliraju cijene. Novocommerce je poznat po tome da dodje i naplati 2000 kn a ne zna uklonit kvar, katastrofa. Al kako ce i valjat kad je Brzica rastjero sve stare majstore koji su imali iskustva sa svim mogucim kvarovima i svako malo neki mladi dođe radit, kako da zna, jebo njegovu specijalizaciju kad nema iskustva i nije dozivio nista. Zna on popravit al ne zna nac u cemu je kvar, zna samo kad otpadne nesta.

Što se tiče cijene dijelova, imas Novocommerce, Žarka iz Osijeka koji je nekad radio u Agrivi, Agrivu u Zagrebu i Vujanović Klas u Đakovu pa zoves sve i usporedis cijene. A nista te ne kosta ni nazvat u Austriju ili Njemacku i pitat posto je dio, sad smo u EU i svaki dio dobijes paketom na kucni prag, samo ako je cijena bolja.
 
To si u pravu uvjek se treba raspitati o svemu ali nije problem platit i vise dobrog majstora ali dobro znaju svi sta znaci kad tebi stane stroj u sezoni i onda majstori dodju naglabaju mozda je ovo mozda je ono a dani prolaze meni je samo bitna defektaza kvara ali prava najmanji je problem sjest u auto i otic ako treba i u Amsterdam kupit dio i nastavit radit (vjerujte bilo je i takvih situacija ) jel po nasim servisima dok oni nadju kvar i to odrade .....pisi kuci propalo opet kazem cast nekim majstorima koji znaju kako se posao radi i razumiju nas koji od toga zivimo

- - - - - - - - - -

Rijesen kvar na 6920 pumpa goriva je bila u pitanju ......pozzzz
 
Danas je moj JD 6330 napravio hiljaditi radni sat. Godinu dana mu je bilo 20. avgusta. Mislim da ce na kraju ove kalendarske godine imati 1300 rs.
p2g1.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari,molim za malu pomoc.Sledece nedelje idem za Nemacku da uzmem trakor(john deere 6820 ili 6920)pa me interesuje dimezije zbog prevoza. konkretno dali moze da stane u sleper sirine 2.45m.
 
Evo jednog snimka zavrsne obrade kucista menjaca kod JD 4020. Obrada se izvodi na glodalici i pri tome se skida 60kg celika.


 
Nazad
Vrh