John Deere

Gospodine Doktore nisam samo ja brisao Vaše postove nego i drugi globalni urednici.
Drugo ja nisam majstor nego diplomirani inženjer pa ipak radim kao serviser na nekim poljoprivrednim mašinama.Što se saveta tiče to delim samo nekima.
Što se bana tiče on uvek visi u vazduhu!
 
Pozdrav za sve! Iskreno nisam imao snage da prelistavam svih 130 stranica pa se unapred izvinjavam ako se pitanje ponavlja. Jedan moj prijatelj sa kojim ja zajedno obradjujem zemlju je pre mesec dana kupio polovan John Deere traktor serije 6630. Menjac klasican bez mnogo elektronike. Godina proizvodnje 2008 znaci prva serija tih traktora jer se sad pravi novija serija sa oznakom premijum. Zanima me ako neko ima iskustva sa tim traktorom pa da podeli samnom i sa drugim clanovima.
 
Pozdrav za sve! Iskreno nisam imao snage da prelistavam svih 130 stranica pa se unapred izvinjavam ako se pitanje ponavlja. Jedan moj prijatelj sa kojim ja zajedno obradjujem zemlju je pre mesec dana kupio polovan John Deere traktor serije 6630. Menjac klasican bez mnogo elektronike. Godina proizvodnje 2008 znaci prva serija tih traktora jer se sad pravi novija serija sa oznakom premijum. Zanima me ako neko ima iskustva sa tim traktorom pa da podeli samnom i sa drugim clanovima.

Premium nije novija serija nego serija sa boljom opremom, a i dalje se prave klasicni traktori serije 6*30. Nemam iskustva sa premiumom ali imam i te kako sa klasicnom serijom 6*30.
 
Ukratko zovem se Stefan Nikoli iz Kleka. Bavim se poljoprivredom a uz to i mehanikom. Za pocetak mislim da je dosta. Da, premijum je oprema ali ja nisam siguran da ima starijih modela tj. iz 2008 sa oznakom premijum to je tek kasnije izaslo sa novijim tipovima menjaca.
 
Evo par John Deere-a 6630, 2008,2007,2006-to godište sa Premium opremom.:cao:

3803-John_Deere_6630_premium-965712-0kl.jpg


http://www.landwirt.com/gebrauchte,965712,John-Deere-6630-premium.html

4551-John_Deere_6630_PREMIUM-1009308-0kl.jpg


http://www.landwirt.com/gebrauchte,1009308,John-Deere-6630-PREMIUM.html

4112-John_Deere_6630_Premium-1014803-0kl.jpg


http://www.landwirt.com/gebrauchte,1014803,John-Deere-6630-Premium.html
 
Posto vidim da si poznavalac John Deere 6630. Koje je tvoje misljenje o tom traktoru?

- - - - - - - - - -

kris80 Posto vidim da si poznavalac John Deere 6630. Koje je tvoje misljenje o tom traktoru?
 
Moje iskreno mišljenje baš o ovom modelu 6630-137 KS(bez ljutnje),da je traktor niti ovamo niti onamo.Bolja je Banetova opcija jedan od 105 KS za sitnije poslove i jedan od 155 KS za teže poslove.Neznam koje operacije mislite raditi s njim i koliko je teška zemlja kod vas za obradu,ali kod nas za tri brazde je puno KS,a za četiri ne kažem da je malo KS ali u dolovima i na bregovima mu sigurno fali tih cirka 20 KS,a za setvu,prskanje,bacanje veštaka,špartanje je velik traktor.To bi bilo moje mišljenje.:ppozdrav:
 
Pa traktor nece imati bas nesto previse posla jer obradjujemo nesto vise od 200 jutrara. Imamo tanjiracu za njega i kupice se obrtac plug sa tri radna tela. Zemlja ovde, pa kako da va kazem mi u nasem ataru imamo dobru zemlju hvalitetne strukture ali imamo zemlje u atarima okolnih sela gde bas i ne cvetaju ruze gde ima puno slatine. Pre smo orali sa zetorom 12045 i belarus 552 sa reduktorom znaci john deere je dosao da odradi te najbitnije poslove hvalitetno.
 
Neki Vario plugovi se mogu rasiriti i na 50, a 3*50=150>4*35=140, tako da imate veci zahvat pluga, a traktoru je lakse da nosi.
 
60912_1389329414554_7695996_n.jpg
Ovaj plug vuce moj sogor sa 6630(kuhn multimaster 122)mogu reci da ga dobro vuce do 30cm ali ima problema sa brzinama,jer brzinu ima 8.5km/h i sledeca brzina je 10.5km/h nema izmedju nista(pricam o manuelnom menjacu bez dugmica)mada prosle godine nije bilo tesko za oranje on ga terao 10.5km/h naravno cetiri glave plug je bio na minimum nastelovan(znaci 35cm)Setvospremac ima Consum od 5m. i vuce ga bez problema.Ajd:ppozdrav:(na slici sogor i moj sin)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh