John Deere

Iznenadio bi se, ali ja sam nedavno uvozio i bas gledaju moj auto i polovne automobile. Racun masine koji je izdao neki nemac ili francuz su za njih nistavni i oni vrse procenu i tek onda odlucuju da li ce da prihvate cenu ili ne.
 
Ne onda gledaju 4755, ali ako doteras nekog MF-a ili NH-a onda gledaju ove. Uglavnom ove oglase rade trgovci koji kada ovoze neki traktor naprave 2-3 oglasa sa tim modelom sa extremno niskom cenom i onda se ovi navuku.
 
Pošto vidim da Doktor mehanizacije neće da da odgovor pokušaću ja sa mojim skromnim znanjem.
Američki proizvodjači traktora pa medju njima i JOHN DEERE ne praktikuju da ubacuju grečaje za startovanje motora nego to rade pomoću bočice etra, a ta bočica je u mnogim zemljama Evrope zabranjena da se uvozi.
rxa0056411.gif

Traktori koji imaju ovaj uredjaj imaju dugme sa leve strane volana kojim se ubrizga sprej u motor.Bočica spreja se nalazi u motoru i vrlo jednostavno se menja.
rxa0052468.gif

U ekstremno hladnim delovima Amerike koristi se uredjaqj za zagrevanje rashladne tečnosti:
rw55253.gif

U slučaju da nema oba ova uredjaja etar se rasprši direkno u filtere vazduha i hladnjaka:
rxa0062689.gif

Što se tiče ključa za startovanje motora dobili ste već odgovor i tako bi trebalo vezati i radio, a ne kako se kome svidi jer ima razloga za to.
rxa0062186.gif

A dodatni uredjaji
B isključen
C kontakt
D startovanje motora
O principu rada motora je pisano, ali ne u ovoj temi.

Verovatno mislite na di-etil etar jer etar je nešto sasvim drugo.............
Jeste zabranjen jer se koristi kao rastvarač u proizvodnji opojnih droga i kao omamljujuće sredstvo
Međutim ipak se eto ugrađuje kao potrošni materijal u jedan visoko rangirani Johan Dere sa znakom jelena
A ugrađuje se zato što to pojeftinjuje samu proizvodnju ali ne i finalni proizvod nažalost a povećava potražnju za potrošnim tj.u ovom slučaju i rezervnim delom i UPOŠLJAVA servisere na terenu:ppozdrav:
A kada su toliko pametni ti ameri i koriste se nedozvoljenim supstancama:haha: onda su trebali razmišljati šta ako u nekoj nedođiji na velikom minusu -20,-30 stepeni otkaže eletropoktetač-starter motora?
Pa pametni su ti ameri u pm da im sve skidam kapu i prosto im se divim na njihovoj pameti:osmeh:
Ako su znali da naprave marketing za jednog Johana onda su trebali za te pare za koje ga i prodaju i da mu naprave pravu stvar a ne da mu ugrađuju bočice nezakonih sredstava:haha:
A da su pitali prave "Doktore" šta su trebali da mu ugrade kad ga već toliko skupo prodaju dobili bi i pravi odgovor na to pitanje šta je potrebno da se motor startuje na minus temperaturama bez ikakvih bočica,potrošnog materijala i servisera na terenu,grejača,pa čak i startera motora(elektropokretača)
Ja vas pozdravljam u nameri da zaštitite robnu marku johan dere(mala slova) ali nisu ti ameri(mala slova)baš toliko pametni:ppozdrav:
 
Nije kolega isto je samo malo prevrnite literaturu.A što se tiče tog paljenja na sabijeni vazduh jeste postoji na vojnim vozilima koji su dolazili iz SSSR-a jer sam na frontu imao prilike da vidim to na delu pošto je naša četa posedovala jednog BTR-a i jedan vojnik je njega duvao i duvao i kada je mislio i instrumenti pokazali da su boce pune pufffffff i ništa.Dok nije došao T-55 i šlepao ga tek tada se probudio.Tako da ni taj Ruski izum nije baš uvek siguran.
 
Nazad
Vrh