John Deere

Nije kolega isto je samo malo prevrnite literaturu.A što se tiče tog paljenja na sabijeni vazduh jeste postoji na vojnim vozilima koji su dolazili iz SSSR-a jer sam na frontu imao prilike da vidim to na delu pošto je naša četa posedovala jednog BTR-a i jedan vojnik je njega duvao i duvao i kada je mislio i instrumenti pokazali da su boce pune pufffffff i ništa.Dok nije došao T-55 i šlepao ga tek tada se probudio.Tako da ni taj Ruski izum nije baš uvek siguran.
Dok sam bio na odsluzenju vojnog roka u Vrscu,vozio sam i malo servisirao u radionici tenkove T-55.Taj sistem startovanja na vazduh je u nasem slucaju mnogo bolje radio na vecini tenkova nego 4 akumulatora od 136ah vezana na 24v.Govorim o januaru mesecu i zzzziiimi u Vrscu.
Nego @Paore,na tvom "Breznjevu" imas i osigurace od 80A.Znas li sta ti osiguraci mogu izdrzati?
 
Kejs je kod tebe u komsiluku. Skinut je sa oglasa vec odavno.
Ali ajde kad ste tako navalili evo koja slika iz Nemacke.
LVA firma je u pitanju.
img0526yh.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0538hr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Pitanje za vlasnika traktora sa ove slike kako je zadovoljan sa ovim traktorom,ja sam nasao za isti ovakav 93godina je daje mi ga za 14500eura i godinu dana mi daje garanciju na menjac i motor(10000 eura odmah da dam,a 4500 eura za godinu dana) ?
 
Nego @Paore,na tvom "Breznjevu" imas i osigurace od 80A.Znas li sta ti osiguraci mogu izdrzati?[/QUOTE]
Taj osigurac mora da je za vozaca 100 % , to jest za rukovaoca Breznjevim.

- - - - - - - - - -

Pitanje za vlasnika traktora sa ove slike kako je zadovoljan sa ovim traktorom,ja sam nasao za isti ovakav 93godina je daje mi ga za 14500eura i godinu dana mi daje garanciju na menjac i motor(10000 eura odmah da dam,a 4500 eura za godinu dana) ?
Koliko ima radnih sati i kakve su gume ?
Zadovoljan sam sa snagom, potrosnjom, udobnoscu i bukom u kabini, a najvise sa sirokim gumama.
 
Bio je do skoro kod mene u selu jedan takav, neverovarno aljkavo je odrzavan ali je radio i pored toga. Vukao je kverneland 5 obrtac, John Deere tanjiracu sa 36 diskova i neki podrivac...
 
Verovatno mislite na di-etil etar jer etar je nešto sasvim drugo.............
Jeste zabranjen jer se koristi kao rastvarač u proizvodnji opojnih droga i kao omamljujuće sredstvo
Međutim ipak se eto ugrađuje kao potrošni materijal u jedan visoko rangirani Johan Dere sa znakom jelena
A ugrađuje se zato što to pojeftinjuje samu proizvodnju ali ne i finalni proizvod nažalost a povećava potražnju za potrošnim tj.u ovom slučaju i rezervnim delom i UPOŠLJAVA servisere na terenu:ppozdrav:
A kada su toliko pametni ti ameri i koriste se nedozvoljenim supstancama:haha: onda su trebali razmišljati šta ako u nekoj nedođiji na velikom minusu -20,-30 stepeni otkaže eletropoktetač-starter motora?
Pa pametni su ti ameri u pm da im sve skidam kapu i prosto im se divim na njihovoj pameti:osmeh:
Ako su znali da naprave marketing za jednog Johana onda su trebali za te pare za koje ga i prodaju i da mu naprave pravu stvar a ne da mu ugrađuju bočice nezakonih sredstava:haha:
A da su pitali prave "Doktore" šta su trebali da mu ugrade kad ga već toliko skupo prodaju dobili bi i pravi odgovor na to pitanje šta je potrebno da se motor startuje na minus temperaturama bez ikakvih bočica,potrošnog materijala i servisera na terenu,grejača,pa čak i startera motora(elektropokretača)
Ja vas pozdravljam u nameri da zaštitite robnu marku johan dere(mala slova) ali nisu ti ameri(mala slova)baš toliko pametni:ppozdrav:


Nevolim ni ja te amere ali nemoj tako da pricas za john dera nisi verovatno video kako pali zimi ,a nisi ni upucen u common rail sistem gde je pritisak goriva 1800 bari i nacin ubrizgavanja i uopste na takvim motorima nije bas jednostavno resiti grejac (mada koliko sam skapiro objasnjenja nekih mehanicara na takvom sistemu ubrizgavanja nije potreban grejac ) a inace nema ga ni silazni kombajn niti zitni kombajn dok npr fendt ima slican sistem ubrizgavanja a ima neku vrstu grejaca..
 
Ja u životu samo helikopter nisam vozio a poznajem poprilici dobro i šta je common-rail sistem ubrizgavanja i sva ostala sranja.I zapamti jedno:To da je toliko dobro vozili bi predsednici država a ne mi seljaci:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ni na jednom motoru sa direktnim ubrizgavanjem goriva znači bez predkomore nemora da bude grejač uopšte.
A taj common-rail kada rikne on je rikno za sva vremena a ti onda možeš samo peške da ideš kući................ili ja možda grešim?Ma pusti me tih amera više
 
Auuuuuu Doktore pa nisam verovao da baš toliko ne poznajete materiju i samo pišete gluposti pa ste čak postali i predmet podsmeha na forumu.I Vi ste do pre par godina vozili neki Američki traktor, bar koliko je meni poznato i tada ste drugačije pričali.Možda Vam je ovaj Doktorat malo pomutio mozak pa je potrebno vreme da se malo konsolidujete.Poznate su meni takve osobe.Ako nastavite sa ovakvim pisanjem možda ćete malo otići na prinudni odmor čisto da se malo odmorite od silnog razmišljanja.

- - - - - - - - - -

Dok sam bio na odsluzenju vojnog roka u Vrscu,vozio sam i malo servisirao u radionici tenkove T-55.Taj sistem startovanja na vazduh je u nasem slucaju mnogo bolje radio na vecini tenkova nego 4 akumulatora od 136ah vezana na 24v.Govorim o januaru mesecu i zzzziiimi u Vrscu.

Da, ali to je bilo u vojsci, a ovo na frontu i još vozilo iz ratnih rezervi.Ne pomažu ni akomulatori ni sistem na vazduh.Jedina pomoć mu je T-55 i dve ulice ga vuku dok ne upali!
 
paorpaor@ zadnje gume nosi 20.8.38 radijalne ,a prednje 16.9.28radijalne ima ripni 2prsta moze to jos da ide 6500 radnih sati pise da ima,videcu jos necu da se zalecem...
 
Malo je to para, ako je to cena za ovde.
U Nemackoj su stariji modeli do '92 sa oko 10000 rs od 13 do 15 hiljada, a noviji od '92 do '94 skuplji za 3-4 hiljade.
Za te gume ti treba jos jedan par jer neces moci u setvospremanje tako. Dobro obrati paznju jer mi je to nesto mala cena, ili je u pitanju neka HICA pa se prodaje.
 
Nisam rekao da ide u Nemacku, vec sam to uzeo kao neku referentnu vrednost. Nisam vidjao po oglasima traktore u Srbiji od 6500 rs za 13-14 hiljada eura, pa mi je malo cudno. Obicno su traktori stizali kod nas sa nesto vise RS, a nove mislim da su kupovali samo kombinati i poljo dobra koji sad vec imaju i vise od 20000 rs.
 
I preko kada se pazari je mačak u džaku.Piše lupam 5-5.500 rč,očuvan vizuelno,nije skoro ni radio bla,bla,bla.To ponese potencijalnog kupca.Doveze ga kući počne da radi sa njim i u pola posla se desi neki problem dal kvar na motoru,menjaču,hidraulici...I šta onda?Ima i ove u susednom selu 92 godište.Urađen menjač,motor odličan,široke gume za 15-17.000 ne zna vlasnik tačno koja mu je cena.Prošle 2012 pred oranje u susedno selo je stigao 4755 noviji tip sa auspuhom sa strane.Uvoz iz HR na ime kupca 12.000.Uzorao par stotina ha bez po muke.
 
Poslednja izmena:
Onda ima toliko para da mu one nista ne znace. Evo sad bas gledam oglase i za te pare nema nista. Mozda gresim, a ako je tako onda neki 8200 recimo, moze da se kupi za 22-23 hiljade u dosta dobrom stanju.
 
Auuuuuu Doktore pa nisam verovao da baš toliko ne poznajete materiju i samo pišete gluposti pa ste čak postali i predmet podsmeha na forumu.I Vi ste do pre par godina vozili neki Američki traktor, bar koliko je meni poznato i tada ste drugačije pričali.Možda Vam je ovaj Doktorat malo pomutio mozak pa je potrebno vreme da se malo konsolidujete.Poznate su meni takve osobe.Ako nastavite sa ovakvim pisanjem možda ćete malo otići na prinudni odmor čisto da se malo odmorite od silnog razmišljanja.

- - - - - - - - - -



Da, ali to je bilo u vojsci, a ovo na frontu i još vozilo iz ratnih rezervi.Ne pomažu ni akomulatori ni sistem na vazduh.Jedina pomoć mu je T-55 i dve ulice ga vuku dok ne upali!

1.Obrisali ste otprilike nekih 20 postova koji vama nisu odgovarali a ostavili ste samo one koji vama idu u "neki" prilog
2.To isto rade i mediji a i ovo je jedna vrsta medija tako što izbace delove rečenica,reči itd. i to onda predstave u negativnom kontestu
3.Znate i sami kako se takve stvari nazivaju:prekrajanje i falsifikovanje činjenica
4.Niste merodavni da ocenjujete dali ja poznajem neku materiju ili nepoznajem
5.Iskreno,poštujem vaše zvanje majstora ali kao majstor niste kompetentni za stručna ocenjivanja drugih ljudi od struke
6.Nikada majstor nije davao zadatak inženjerima nego inženjeri majstorima šta,kako i gde da rade i na šta da obrate pažnju prilikom pravljenja,remonta ili zamene nečega:ppozdrav:
7.I pored svega ovoga ja se neću naljutiti na vas
8.Ali vam isto tako u ovom trenutku neću da priuštim to zadovoljstvo da me banujete ma koliko to želeli jer me takve stvari uopšte nedotiču
Živeli:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh